Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | Chris Witty | |||||
Liczba zawodników | 211 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 211 zawodników. Była to najliczniejsza ekipa podczas tych igrzysk. Był to dwudziesty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Shaun White | Snowboarding | Halfpipe mężczyzn |
Złoto | Hannah Teter | Snowboarding | Halfpipe kobiet |
Złoto | Joey Cheek | Łyżwiarstwo szybkie | 500 m mężczyzn |
Złoto | Ted Ligety | Narciarstwo alpejskie | Kombinacja mężczyzn |
Złoto | Seth Wescott | Snowboarding | Snowboard cross mężczyzn |
Złoto | Shani Davis | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m mężczyzn |
Złoto | Julia Mancuso | Narciarstwo alpejskie | Gigant mężczyzn |
Złoto | Apolo Anton Ohno | Short track | 500 m mężczyzn |
Brąz | Chad Hedrick | Łyżwiarstwo szybkie | 5000 m mężczyzn |
Srebro | Danny Kass | Snowboarding | Halfpipe mężczyzn |
Srebro | Gretchen Bleiler | Snowboarding | Halfpipe kobiet |
Srebro | Lindsey Jacobellis | Snowboarding | Snowboard cross kobiet |
Srebro | Joey Cheek | Łyżwiarstwo szybkie | 1000 m mężczyzn |
Srebro | Tanith Belbin Benjamin Agosto | Łyżwiarstwo figurowe | Pary taneczne |
Srebro | Shauna Rohbock Valerie Fleming | Bobsleje | Dwójki kobiet |
Srebro | Shani Davis | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m mężczyzn |
Srebro | Sasha Cohen | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Srebro | Chad Hedrick | Łyżwiarstwo szybkie | 10 000 m mężczyzn |
Brąz | Toby Dawson | Narciarstwo dowolne | Jazda po muldach mężczyzn |
Brąz | Apolo Anton Ohno | Short track | 1000 m mężczyzn |
Brąz | Chad Hedrick | Łyżwiarstwo szybkie | 1500 m mężczyzn |
Brąz | Rosey Fletcher | Snowboarding | Gigant równoległy kobiet |
Brąz | Alex Izykowski J.P. Kepka Apolo Anton Ohno Rusty Smith | Short track | Sztafeta mężczyzn |
Brąz | Pete Fenson Shawn Rojeski Joseph Polo John Shuster Scott Baird | Curling | Mężczyźni |
Brąz | Caitlin Cahow Julie Chu Natalie Darwitz Pam Dreyer Tricia Dunn-Luoma Molly Engstrom Chanda Gunn Jamie Hagerman Kim Insalaco Kathleen Kauth Courtney Kennedy Katie King Kristin King Sarah Parsons Jenny Schmidgall-Potter Helen Resor Angela Ruggiero Kelly Stephens Lyndsay Wall Krissy Wendell | Hokej na lodzie | Kobiety |
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- sprint - 37. miejsce
- bieg pościgowy - 38. miejsce
- bieg indywidualny - 58. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 48. miejsce
- bieg pościgowy - 50. miejsce
- bieg indywidualny - 27. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 62. miejsce
- bieg indywidualny - 51. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 80. miejsce
- bieg indywidualny - 10. miejsce
- bieg masowy - 13. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
Kobiety
- sprint - 35. miejsce
- bieg pościgowy - 39. miejsce
- bieg indywidualny - 41. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- sprint - 71. miejsce
- bieg indywidualny - 57. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- sprint - 75. miejsce
- bieg indywidualny - 62. miejsce
- sprint - 80. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- bieg indywidualny - 64. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
Biegi narciarskie
Mężczyźni
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
- Sprint stylem dowolnym - 21. miejsce
- Lars Flora
- Sprint stylem dowolnym - 46. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- 30 km bieg łączony - 48. miejsce
- Justin Freeman
- 15 km stylem klasycznym - 52. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 61. miejsce
- Andrew Johnson
- 15 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- 30 km bieg łączony - 42. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 34. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 36. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 16. miejsce
- 30 km bieg łączony - 43. miejsce
- 50 km stylem dowolnym − DNF
- 30 km bieg łączony - 39. miejsce
- 50 km stylem dowolnym − DNF
- Sprint drużynowy - 13. miejsce
- Kris Freeman
Lars Flora
Andrew Johnson
Carl Swenson
- sztafeta - 12. miejsce
Kobiety
- 15 km bieg łączony - 48. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 32. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 57. miejsce
- 15 km bieg łączony - 56. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 47. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 9. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 35. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 59. miejsce
- 15 km bieg łączony - 55. miejsce
- 30 km stylem dowolnym − DNF
- Lindsay Williams
- Sprint stylem dowolnym - 38. miejsce
- 15 km bieg łączony - 62. miejsce
- Sprint drużynowy - 10. miejsce
- sztafeta - 14. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- dwójka - 7. miejsce
- dwójka - 14. miejsce
- Steven Holcomb, Curt Tomasevicz, Bill Schuffenhauer, Lorenzo Smith III
- czwórka – 6. miejsce
- Todd Hays, Pavle Jovanovic, Steve Mesler, Brock Kreitzburg
- czwórka - 7. miejsce
Kobiety
- dwójka –
- dwójka – 6. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Pete Fenson, Scott Baird, Joseph Polo, Shawn Rojeski, John Shuster –
Kobiety
- Cassandra Johnson, Maureen Brunt, Courtney George, Jamie Johnson, Jessica Schultz – 8. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Rick DiPietro, Robert Esche, John Grahame, Chris Chelios, Derian Hatcher, Bret Hedican, Jordan Leopold, John-Michael Liles, Brian Rafalski, Mathieu Schneider, Jason Blake, Erik Cole, Craig Conroy, Chris Drury, Brian Gionta, Scott Gomez, Bill Guerin, Mike Knuble, Mike Modano, Mark Parrish, Brian Rolston, Keith Tkachuk, Doug Weight – 6. miejsce
Faza grupowa
15 lutego 2006 | Łotwa | 3:3 | Stany Zjednoczone | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 21:05 | (1:2, 2:0, 0:1) | Widzów: 7851 Sędzia główny: Timo Favorin |
16 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 4:1 | Kazachstan | Torino Esposizioni, Turyn |
Godzina: 21:05 | (3:0, 0:0, 1:1) | Widzów: 3400 Sędzia główny: Thomas Andersson |
18 lutego 2006 | Słowacja | 2:1 | Stany Zjednoczone | Torino Esposizioni, Turyn |
Godzina: 20:05 | (0:0, 1:1, 1:0) | Widzów: 4697 Sędzia główny: Dan Marouelli |
19 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 1:2 | Szwecja | Torino Esposizioni, Turyn |
Godzina: 17:05 | (1:1, 0:0, 0:1) | Widzów: 4450 Sędzia główny: Dan Marouelli |
21 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 4:5 | Rosja | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 20:35 | (1:2, 1:1, 2:2) | Widzów: 9378 Sędzia główny: Paul Devorski |
Ćwierćfinał
22 lutego 2006 | Finlandia | 4:3 | Stany Zjednoczone | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 17:35 | (2:1, 2:1, 0:1) | Widzów: 6691 Sędzia główny: Paul Devorski |
Kobiety
- Pam Dreyer, Chanda Gunn Courtney Kennedy, Angela Ruggiero, Lyndsay Wall, Helen Resor, Caitlin Cahow, Molly Engstrom, Jamie Hagerman Krissy Wendell, Kim Insalaco, Jenny Potter, Julie Chu, Kelly Stephens, Kathleen Kauth, Kristin King, Katie King, Natalie Darwitz, Tricia Dunn-Luoma, Sarah Parsons –
Faza grupowa
11 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 6:0 | Szwajcaria | Torino Esposizioni, Turyn |
Godzina: 18:05 | (1:0, 1:0, 4:0) | Widzów: 2900 Sędzia główny: Katerina Ivicicova |
12 lutego 2006 | Niemcy | 0:5 | Stany Zjednoczone | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 19:05 | (0:2, 0:2, 0:1) | Widzów: 7794 Sędzia główny: Anu Hirvonen |
14 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 7:3 | Finlandia | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 20:35 | (1:2, 1:1, 5:0) | Widzów: 7697 Sędzia główny: Stephanie Norman |
Półfinał
17 lutego 2006 | Stany Zjednoczone | 2:3 | Szwecja | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 17:05 | (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1) | Widzów: 5654 Sędzia główny: Joy Tottman |
Mecz o brązowy medal
20 lutego 2006 | Finlandia | 0:4 | Stany Zjednoczone | Palasport Olimpico, Turyn |
Godzina: 16:35 | (0:3, 0:1, 0:0) | Widzów: 5150 Sędzia główny: Joy Tottman |
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Gundersen HS106/15 km - 68. miejsce
- Eric Camerota
- Sprint HS134/7,5 km - 39. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 25. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 15. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 9. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 8. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 10. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 30. miejsce
- Bill Demong
Carl Van Loan
Johnny Spillane
Todd Lodwick
- Drużynowo HS134/4x5 km - 7. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Soliści - 4. miejsce
- Matthew Savoie
- Soliści - 7. miejsce
- Soliści – 5. miejsce
Kobiety
- Solistki –
- Solistki - 7. miejsce
- Solistki - nie wystartowała
- Solistki – 6. miejsce
Pary
- Pary taneczne –
- Melissa Gregory, Denis Petukhov
- Pary taneczne - 14. miejsce
- Marcy Hinzmann, Aaron Parchem
- Pary sportowe - 13. miejsce
- Rena Inoue, John Baldwin
- Pary sportowe - 7. miejsce
- Jamie Silverstein, Ryan O’Meara
- Pary taneczne - 16. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 5000 m - 19. miejsce
- 500 m –
- 1000 m –
- 1500 m - 9. miejsce
- 500 m - 26. miejsce
- 1000 m –
- 1500 m –
- 5000 m - 7. miejsce
- 500 m - 12. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- 500 m - 25. miejsce
- 1000 m – 6. miejsce
- 1500 m –
- 5000 m –
- 10 000 m –
- 10 000 m - 15. miejsce
- 1500 m - 19. miejsce
- Sztafeta – 6. miejsce
Kobiety
- Margaret Crowley
- 3000 m - 22. miejsce
- Kristine Holzer
- 3000 m - 27. miejsce
- 1500 m - 24. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 1000 m - 32. miejsce
- 1500 m - 18. miejsce
- 3000 m - 11. miejsce
- 5000 m - 7. miejsce
- 500 m - 11. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- Amy Sannes
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 25. miejsce
- 500 m - 28. miejsce
- 1000 m - 27. miejsce
- Margaret Crowley
Maria Lamb
Catherine Raney
Jennifer Rodriguez
Amy Sannes
- Sztafeta – 5. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- slalom – 12. miejsce
- slalom – 18. miejsce
- gigant − DNF
- slalom − DNF
- kombinacja –
- zjazd – 15. miejsce
- supergigant - 7. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- zjazd – 5. miejsce
- supergigant − DNF
- gigant – 6. miejsce
- slalom − DNF
- kombinacja − DNF
- zjazd – 19. miejsce
- supergigant - 43. miejsce
- kombinacja - 29. miejsce
- zjazd – 10. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
- gigant − DNF
- gigant - 13. miejsce
Kobiety
- zjazd – 21. miejsce
- supergigant - 14. miejsce
- zjazd – 19. miejsce
- gigant - 23. miejsce
- zjazd – 8. miejsce
- supergigant - 7. miejsce
- slalom – 14. miejsce
- kombinacja − DNF
- slalom − DNF
- Libby Ludlow
- supergigant - 28. miejsce
- zjazd – 7. miejsce
- supergigant - 11. miejsce
- gigant –
- kombinacja - 9. miejsce
- kombinacja - 17. miejsce
- gigant − DNF
- slalom – 10. miejsce
- slalom – 12. miejsce
- kombinacja - 11. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne - 17. miejsce
- jazda po muldach – 6. miejsce
- jazda po muldach - 9. miejsce
- jazda po muldach –
- jazda po muldach - 7. miejsce
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- skoki akrobatyczne - 7. miejsce
- skoki akrobatyczne - 16. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 10. miejsce
- skoki akrobatyczne - 19. miejsce
- jazda po muldach - 22. miejsce
- skoki akrobatyczne - 16. miejsce
- jazda po muldach - 18. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- jedynki - 4. miejsce
- Jonathan Myles
- jedynki - 18. miejsce
- jedynki - 23. miejsce
- Preston Griffal, Dan Joye
- dwójka - 8. miejsce
Kobiety
- Courtney Zablocki
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki - 12. miejsce
- Samantha Retrosi
- jedynki − DNF
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 1500 m - 12. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 500 m –
- 1000 m –
- 1500 m - 8. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- Sztafeta –
Kobiety
- 500 m - 7. miejsce
- 1500 m - 12. miejsce
- 1000 m − DNF
- Hyo-Jung Kim
- 500 m - 12. miejsce
- 1000 m - 8. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- Maria Garcia
Allison Baver
Kimberly Derrick
Caroline Hallisey
Hyo-Jung Kim
- Sztafeta - 4. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Eric Bernotas – 6. miejsce
- Kevin Ellis – 17. miejsce
- Chris Soule – 25. miejsce
Kobiety
- Katie Uhlaender – 6. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża - 43. miejsce
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- Jim Denney
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- Alan Alborn, Clint Jones, Tommy Schwall, Jim Denney
- turniej drużynowy - 14. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- halfpipe - 4. miejsce
- halfpipe - 12. miejsce
- boardercross - 14. miejsce
- gigant równoległy - 11. miejsce
- halfpipe –
- Jason Smith
- boardercross – 6. miejsce
- boardercross - 31. miejsce
- boardercross –
- halfpipe –
Kobiety
- halfpipe –
- halfpipe - 4. miejsce
- gigant równoległy –
- gigant równoległy - 22. miejsce
- halfpipe – 6. miejsce
- boardercross –
- halfpipe –
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów USA na ZIO 2006 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych
- p
- d
- e