Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908 Londyn | ||||||
Chorąży | Ralph Rose | |||||
Liczba zawodników | 122 w 10 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 122 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 10 dyscyplinach. Był to 4. start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Jay Gould | Jeu de paume | mężczyźni indywidualnie | |
Złoto | Mel Sheppard | Lekkoatletyka | bieg na 800 m mężczyzn | 1:52,8 s[1] |
Złoto | Mel Sheppard | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 4:03,40 s[2] |
Złoto | John Hayes | Lekkoatletyka | maraton mężczyzn | 2:55:18,4 h |
Złoto | Forrest Smithson | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 15,0 s[1] |
Złoto | Charles Bacon | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki mężczyzn | 55,0 s[1] |
Złoto | William Hamilton Nathaniel Cartmell John Taylor Mel Sheppard | Lekkoatletyka | sztafeta mężczyzn 1600 m | 3:29,40 s |
Złoto | Harry Porter | Lekkoatletyka | skok wzwyż mężczyzn | 1,90 m[2] |
Złoto | Raymond Ewry | Lekkoatletyka | skok wzwyż z miejsca | 1,57 m |
Złoto | Alfred Gilbert | Lekkoatletyka | skok o tyczce | 3,71 m[3] |
Złoto | Edward Cook | Lekkoatletyka | skok o tyczce | 3,71 m[3] |
Złoto | Frank Irons | Lekkoatletyka | skok w dal | 7,48 m[2] |
Złoto | Raymond Ewry | Lekkoatletyka | skok w dal z miejsca | 3,33 m |
Złoto | Ralph Rose | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą mężczyzn | 14,21 m |
Złoto | Martin Sheridan | Lekkoatletyka | rzut dyskiem mężczyzn | 40,89 m[2] |
Złoto | Martin Sheridan | Lekkoatletyka | rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn | 31,5 m |
Złoto | John Flanagan | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn | 51,92 m[2] |
Złoto | Charles Daniels | Pływanie | 100 m stylem dowolnym mężczyzn | 1:05,6[1] |
Złoto | James Gorman Irving Calkins John Dietz Charles Axtell | Strzelectwo | pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn drużynowo | 1914 pkt |
Złoto | William Leushner William Martin Charles Winder Kellogg Casey Ivan Eastman Charles Benedict | Strzelectwo | karabin wojskowy 200/500/600/800/900/1000 jardów mężczyzn drużynowo | 2531 pkt |
Złoto | Walter Winans | Strzelectwo | runda podwójna do sylwetki jelenia mężczyzn | 90 pkt[2] |
Złoto | George Mehnert | Zapasy | styl wolny kategoria kogucia mężczyzn | w finale pokonał Brytyjczyka Williama Pressa |
Złoto | George Dole | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn | w finale pokonał Brytyhczyka Jamesa Slima |
Srebro | James Rector | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 11,0 s |
Srebro | Robert Cloughen | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 22,6 s |
Srebro | John Garrels | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 15,7 s |
Srebro | Harry Hillman | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki mężczyzn | 55,3 s |
Srebro | John Eisele George Bonhag Herbert Trube Gayle Dull Harvey Cohn | Lekkoatletyka | bieg na 3 mile mężczyzn drużynowy | |
Srebro | John Biller | Lekkoatletyka | skok wzwyż z miejsca | 1,55 m |
Srebro | Daniel Kelly | Lekkoatletyka | skok w dal | 7,09 m |
Srebro | Merritt Giffin | Lekkoatletyka | rzut dyskiem mężczyzn | 40,70 m |
Srebro | Marquis Horr | Lekkoatletyka | rzut dyskiem w stylu greckim mężczyzn | 37,32 m |
Srebro | Matt McGrath | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn | 51,18 m |
Srebro | Harry Simon | Strzelectwo | karabin dowolny trzy pozycje 300 m mężczyzn | 887 pkt |
Srebro | Kellogg Casey | Strzelectwo | karabin dowolny 1000 jardów | 93 pkt |
Brąz | Nathaniel Cartmell | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 22,7 s |
Brąz | Joseph Forshaw | Lekkoatletyka | maraton mężczyzn | 2:57:10,40 h |
Brąz | Arthur Shaw | Lekkoatletyka | bieg na 110 m przez płotki mężczyzn | 15,8 s |
Brąz | John Eisele | Lekkoatletyka | bieg na 3200 m z przeszkodami mężczyzn | 11:00,8 s |
Brąz | Clare Jacobs | Lekkoatletyka | skok o tyczce mężczyzn | 3,58 m |
Brąz | Martin Sheridan | Lekkoatletyka | skok w dal z miejsca mężczyzn | 3,22 m |
Brąz | John Garrels | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą mężczyzn | 13,18 m |
Brąz | Marquis Horr | Lekkoatletyka | rzut dyskiem mężczyzn | 39,45 m |
Brąz | Henry Richardson | Łucznictwo | runda podwójna mężczyzn | 760 pkt |
Brąz | Harry Hebner Leo Goodwin Charles Daniels Leslie Rich | Pływanie | sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn | 11:02,80 |
Brąz | George Gaidzik | Skoki do wody | trampolina mężczyzn | 80,80 pkt |
Brąz | James Gorman | Strzelectwo | pistolet dowolny 50 jardów mężczyzn | 485 pkt |
Skład kadry
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
660 jardów | George Cameron | Léon Coeckelberg | 1:05,2 | 1. | André Auffray Daniel Flynn Ernest Payne | b.d | 3. | Nie awansował | |||
20 km | Louis Weintz | Herbert Bouffler Kolonia Przylądkowa Frank Shore Max Triebsch Harry Young Henri Cunault Dorus Nijland Frederick Hamlin | 33:39.8 | 1. | Leon Meredith Benjamin Jones Clarence Kingsbury François Bonnet Arthur Denny Andrew Hansson Octave Lapize Joseph Werbrouck | b.d | 4. | 4. | |||
George Cameron | Benjamin Jones Alwin Boldt Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Octave Lapize Henri Baumler Johannes van Spengen W. Lower | 32:39.2 | 2. | Nie awansował | |||||||
100 km | Louis Weintz | Gustaf Westerberg Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Leon Meredith | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | |||||||
Sprint | George Cameron | Herbert Crowther Kolonia Przylądkowa Philip Freylinck G. Dreyfus | 1:29,4 | 1. | Maurice Schilles Daniel Flynn Ernest Payne | b.d | 2. | Nie awansował | |||
Louis Weintz | George Summers Paul Texier | b.d | 3. | Nie awansował |
Jeu de paume
- Osobny artykuł: Jeu de paume na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Zawodnik | 1 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał Mecz o 3. miejsce | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||
Jay Gould II | Vane Pennell W 3:0 (6:3,6:3,6:2) | Arthur Page W 3:0 (6:1,6:0,6:0) | Eustace Miles W 3:0 (6:5,6:4,6:4) | ||
Charles Sands | Eustace Miles P 0:3 (3:6,3:6,3:6) | Nie awansował | 9. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Nathaniel Cartmell | 11,0 | 1. | 11,2 | 1. | 11,2 | 4. |
Edgar Kiralfy | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Robert Cloughen | 11,0 | 1. | Nie satnął na starcie | Nie awansował | |||
William May | 11,2 | 1. | 11,0 | 2. | Nie awansował | ||
Lester Stevens | 11,2 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
William Hamilton | 11,2 | 1. | Nie stanął na starcie | Nie awansował | |||
Harold Huff | 11,4 | 1. | 11,1 | 2. | Nie awansował | ||
Lawson Robertson | 11,4 | 1. | 11,2 | 2. | Nie awansował | ||
Nathaniel Sherman | 11,2 | 1. | 11,3 | 2. | Nie awansował | ||
James Rector | 10,8 | 1. | 10,8 | 1. | 10,9 | ||
200 m | Harold Huff | 22,8 | 1. | 23,0 | 3. | Nie awansował | |
Lawson Robertson | 23,0 | 2. | Nie awansował | ||||
Nathaniel Cartmell | 23,0 | 1. | 22,6 | 1. | 22,7 | ||
Robert Cloughen | 23,4 | 1. | 22,6 | 1. | 22,6 | ||
William Hamilton | 22,4 | 1. | 22,7 | 2. | Nie awansował | ||
William May | 22,7 | 2. | Nie awansował | ||||
Nathaniel Sherman | 22,8 | 1. | 22,9 | 2. | Nie awansował | ||
400 m | Paul Pilgrim | 51,4 | 2. | Nie awansował | |||
John Taylor | 50,8 | 1. | 49,8 | 1. | Nie stanął na starcie | ||
William C. Robbins | 50,4 | 1. | 49,0 | 1. | Nie stanął na starcie | ||
William Prout | 50,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Horace Ramey | 51,0 | 1. | 50,5 | 2. | Nie awansował | ||
John Atlee | 50,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Ned Merriam | 52,2 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
John Carpenter | 49,8 | 1. | 49,4 | 1. | Dyskwalifikacja | ||
Frederick de Selding | 50,8 | 2. | Nie awansował | ||||
800 m | Jim Lightbody | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Mel Sheppard | 1:58,0 | 1. | 1:52,8 | ||||
John Halstead | 2:01,4 | 1. | b.d | 6. | |||
Harry Coe | 1:58,0 | 2. | Nie awansował | ||||
Lloyd Jones | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Clarke Beard | 1:59,8 | 1. | Nie ukończył biegu | ||||
Charles French | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Joseph Bromilow | 1:58,3 | 2. | Nie awansował | ||||
Horace Ramey | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Francis Sheehan | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
1500 m | James Sullivan | 4:07,6 | 1. | Nie ukończył biegu | |||
Jim Lightbody | 4:08,6 | 2. | Nie awansował | ||||
Mel Sheppard | 4:05,0 | 1. | 4:03,4 | ||||
John Halstead | 4:05,6 | 2. | Nie awansował | ||||
Frank Riley | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Harry Coe | 4:09,2 | 2. | Nie awansował | ||||
110 m przez płotki | John Garrels | 16,2 | 1. | 15,8 | 1. | 15,7 | |
William Rand | 15,8 | 1. | 15,8 | 1. | 16,0 | 4. | |
Forrest Smithson | 15,8 | 1. | 15,4 | 1. | 15,0 | ||
Leonard Howe | 15,8 | 1. | 15,8 | 3. | Nie awansował | ||
Arthur Shaw | Walkower | 15,6 | 1. | 15,8 | |||
400 m przez płotki | Harry Coe | 58,8 | 1. | 57,0 | 2. | Nie awansował | |
Charles Bacon | 57,0 | 1. | 58,8 | 1. | 55,0 | ||
Harry Hillman | 59,2 | 1. | 56,4 | 1. | 55,3 | ||
3200 m przez przeszkody | John Eisele | 11:13,6 | 1. | 11:00,8 | |||
Edward Carr | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Gayle Dull | 11:50,0 | 2. | Nie awansował | ||||
George Bonhag | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Charles Hall | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Roland Spitzer | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Jim Lightbody | 11:41,0 | 2. | Nie awansował | ||||
sztafeta olimpijska | William Hamilton Nathaniel Cartmell John Taylor Mel Sheppard | 3:27,2 | 1. | 3:29,4 | |||
3 mile drużynowo | John Eisele Herbert Trube George Bonhag Gayle Dull Harvey Conn | 10 pkt | 1. | 19 pkt | |||
5 mil | Frederick Bellars | 26:45,0 | 2. | b.d | 8. | ||
Herbert Trube | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Charles Hall | 28:24,0 | 4. | Nie awansował | ||||
Edward Carr | 27:24,4 | 2. | Nie awansował | ||||
maraton | Lewis Tewanima | 3:09:15,0 | 9. | ||||
Johnny Hayes | 2:55:18,4 | ||||||
Joseph Forshaw | 2:57:10,4 | ||||||
Alton Welton | 2:59:44,4 | 4. | |||||
Sidney Hatch | 3:17:52,4 | 14. | |||||
Tom Morrissey | Nie ukończył biegu | ||||||
Michael Ryan | Nie ukończył biegu | ||||||
James J. Lee | Nie stanął na starcie | ||||||
Frederick Lorz | Nie stanął na starcie | ||||||
James W. O’Mara | Nie stanął na starcie | ||||||
Alexander Thibeau | Nie stanął na starcie | ||||||
W. Wood | Nie stanął na starcie |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Frank Irons | skok w dal | 7,48 | |
Daniel Kelly | 7,09 | ||
Edward Cook | 6,97 | 4. | |
John Brennan | 6,86 | 5. | |
Frank Mount Pleasant | 6,82 | 7. | |
Sam Bellah | 6,64 | 12. | |
John O’Connell | b.d | 21. | |
Platt Adams | trójskok | 14,07 | 5. |
Frank Mount Pleasant | 13,97 | 6. | |
John Brennan | 13,59 | 8. | |
Martin Sheridan | 13,42 | 9. | |
Frank Irons | 12,67 | 16. | |
Sam Bellah | 12,55 | 17. | |
Nathaniel Sherman | b.d | 18. | |
Harry Porter | skok wzwyż | 1,90 | |
Herbert Gidney | 1,85 | 5. | |
Tom Moffitt | 1,85 | 5. | |
Neil Patterson | 1,83 | 7. | |
Edward Cook | skok o tyczce | 3,71 | |
Alfred Carlton Gilbert | 3,71 | ||
Clare Jacobs | 3,58 | ||
Sam Bellah | 3,50 | 6. | |
Thomas Jackson | 3,05 | 12. | |
Ray Ewry | skok w dal z miejsca | 3,33 | |
Martin Sheridan | 3,23 | ||
John Biller | 3,21 | 4. | |
Platt Adams | 3,11 | 6. | |
Frank Holmes | 3,11 | 6. | |
Frank Irons | b.d | 8. | |
Sigmund Muenz | b.d | 8. | |
Ray Ewry | skok wzwyż z miejsca | 1,57 | |
John Biller | 1,55 | ||
Frank Holmes | 1,52 | 4. | |
Platt Adams | 1,47 | 5. | |
Frank Irons | 1,42 | 8. | |
Martin Sheridan | 1,37 | 15. | |
Lawson Robertson | b.d | 19. | |
Ralph Rose | pchnięcie kulą | 14,21 | |
John Garrels | 13,18 | ||
Wesley Coe | 13,07 | 4. | |
Marquis Horr | 12,83 | 6. | |
Lee Talbott | 11,63 | 8. | |
Wilbur Burroughs | b.d | 9. | |
Martin Sheridan | b.d | 9. | |
Martin Sheridan | rzut dyskiem | 40,89 | |
Merritt Giffin | 40,70 | ||
Marquis Horr | 39,45 | ||
Arthur Dearborn | 38,52 | 5. | |
Lee Talbott | 38,40 | 6. | |
John Flanagan | 37,80 | 9. | |
Wilbur Burroughs | 37,43 | 10. | |
Platt Adams | b.d | 12. | |
John Garrels | b.d | 12. | |
Simon Gillis | b.d | 12. | |
John Flanagan | rzut młotem | 51,92 | |
Matt McGrath | 51,18 | ||
Lee Talbott | 47,86 | 5. | |
Marquis Horr | 46,94 | 6. | |
Simon Gillis | 45,59 | 7. | |
Benjamin Sherman | b.d | 10. | |
Martin Sheridan | rzut dyskiem greckim | 37,99 | |
Marquis Horr | 37,32 | ||
Arthur Dearborn | 35,65 | 4. | |
Wilbur Burroughs | 32,81 | 8. | |
Platt Adams | b.d | 11. | |
John Garrels | b.d | 11. |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Henry B. Richardson | runda podwójna mężczyzn | 760 | |
runda kontynentalna mężczyzn | 171 | 15. |
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Irving Brokaw | Soliści | 232,0 | 6. |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Conrad Trubenbach | 100 m dowolnym | b.d | 3. | Nie awansował | |||
Robert Foster | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Charles Daniels | 1:05,8 | 1. | 1:10,2 | 1. | 1:05,6 | ||
Harry Hebner | 1:11,0 | 1. | 1:11,8 | 3. | Nie awansował | ||
Leslie Rich | 1:14,6 | 1. | 1:10,8 | 2. | b.d | 4. | |
Leo Goodwin | 400 m dowolnym | b.d | 3. | Nie awansował | |||
Conrad Trubenbach | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
James Green | 1500 m dowolnym | 28:09,0 | 2. | Nie awansował | |||
Augustus Goessling | 100 m grzbietowym | 1:29,0 | 2. | Nie awansował | |||
200 m klasycznym | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Harry Hebner Leo Goodwin Charles Daniels Leslie Rich | 4 × 200 m dowolnym | 11:01,4 | 2. | 11:02,8 |
Przeciąganie liny
- Osobny artykuł: Przeciąganie liny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
|
Reprezentanci Stanów Zjednoczonych zajęli 5. miejsce.
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
trampolina 3 m | George Gaidzik | 82,8 | 1. | 85,6 | 1. | 80,8 | |
Harold Grote | 79,5 | 2. | 74,5 | 5. | Nie awansował | ||
wieża 10 m | George Gaidzik | 81,8 | 1. | 61,0 | 3. | 56,30 | 5. |
Harold Grote | 62,8 | 3. | Nie awansował |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin dowolny 1000 jardów | Kellogg Casey | 93 | |
William Leushner | 89 | 11. | |
Charles Benedict | 88 | 13. | |
Ivan Eastman | 88 | 13. | |
Charles Jeffers | 88 | 13. | |
Charles Winder | 87 | 16. | |
Harry Simon | 86 | 19. | |
Edward Greene | 84 | 24. | |
John Hession | 84 | 24. | |
karabin dowolny 3 pozycje | Harry Simon | 887 | |
Edward Greene | 792 | 16. | |
John Hession | 746 | 29. | |
karabin wojskowy drużynowo | William Leushner William Martin Charles Winder Kellogg Casey Ivan Eastman Charles Benedict | 2531 | |
karabin małokalibrowy ruchoma tarcza | Walter Winans | 13 | 10. |
karabin małokalibrowy znikająca tarcza | 30 | 19. | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia | 21 | 6. | |
runda podwójna – sylwetka jelenia | 46 | ||
pistolet dowolny indywidualnie | James Gorman | 485 | |
Charles Axtell | 480 | 4. | |
Irving Calkins | 457 | 8. | |
John Dietz | 455 | 9. | |
Thomas LeBoutillier | 436 | 19. | |
Reginald Sayre | 430 | 21. | |
Walter Winans | 368 | 38. | |
pistolet dowolny drużynowo | James Gorman Irving Calkins John Dietz Charles Axtell | 1914 |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.
Konkurencja | Zawodnik | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl wolny waga kogucia | George Mehnert | wolny los | Harry Sprenger W | Aubert Côté W | William Press W | ||
styl wolny waga piórkowa | George Dole | Percy Cockings W | James Webster W | William McKie W | James Slim W | ||
styl wolny waga lekka | John Krug | John Hoy W | William Wood p | Nie awansował | 5. | ||
styl wolny waga średnia | John Craige | wolny los | Carl Andersson p | Nie awansował | 5. | ||
Fred Narganes | wolny los | Frederick Beck p | Nie awansował | 5. | |||
styl wolny waga ciężka | Lee Talbott | Con O’Kelly Sr. p | Nie awansował | 9. |
Przypisy
Bibliografia
- United States at the 1908 London Summer Games. Sports-Reference.com. [dostęp 2012-03-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (29 grudnia 2008)]. (ang.).
- LA84 Foundation – official olympic reports. la84foundation.org. [dostęp 2015-10-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-16)]. (ang.).
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Europa | |
Australia i Oceania |
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- Amerykański Komitet Olimpijski
- lista chorążych