Phillip Island Trophy 2021
Miejsce | Australia |
---|---|
Obiekt | Melbourne Park |
Nawierzchnia | Twarda |
Data | 13–19.02.2021 |
WTA Tour | |
Kategoria | WTA 250 |
Pula nagród | 235 238 $ |
Drabinka | 56S/16Q/25D |
Dyrektor | Paul Kilderry |
Zwyciężczynie | |
Gra pojedyncza Darja Kasatkina | |
Gra podwójna Ankita Raina Kamilla Rachimowa |
Phillip Island Trophy 2021 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 250 w sezonie 2021 z cyklu Phillip Island Trophy rozgrywany w dniach 13–19 lutego 2021 roku w Melbourne na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 235 238 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
1/WC | Sofia Kenin | 4 | 2. runda |
2/WC | Bianca Andreescu | 9 | półfinał |
03 | Johanna Konta | 15 | wycofanie |
04 | Petra Martić | 19 | ćwierćfinał |
05 | Wang Qiang | 34 | 3. runda |
06 | Zhang Shuai | 35 | wycofanie |
07 | Anastasija Pawluczenkowa | 39 | 3. runda |
08 | Danielle Collins | 40 | półfinał |
09 | Sloane Stephens | 41 | 1. runda |
10 | Caroline Garcia | 43 | 1. runda |
11 | Zheng Saisai | 44 | 1. runda |
12 | Nadia Podoroska | 45 | 1. runda |
13 | Marie Bouzková | 50 | finał |
14 | Anastasija Sevastova | 53 | 1. runda |
15 | Alizé Cornet | 54 | 1. runda |
16 | Rebecca Peterson | 55 | ćwierćfinał |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
16 | Rebecca Peterson | 1 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Danielle Collins | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Danielle Collins | 2 | 7 | 1 | |||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 66 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Petra Martić | 0 | 4 | ||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
13 | Marie Bouzková | 6 | 2 | 2 | |||||||||||||||
Jil Teichmann | 3 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
13 | Marie Bouzková | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
13 | Marie Bouzková | 69 | 6 | 7 | |||||||||||||||
2/WC | Bianca Andreescu | 7 | 2 | 5 | |||||||||||||||
Irina-Camelia Begu | 3 | 6 | 65 | ||||||||||||||||
2/WC | Bianca Andreescu | 6 | 4 | 7 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
1/WC | Sofia Kenin | 6 | 64 | 4 | |||||||||||||||||||||
WC | Olivia Gadecki | 6 | 6 | WC | Olivia Gadecki | 2 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Destanee Aiava | 4 | 4 | WC | Olivia Gadecki | 5 | 3 | ||||||||||||||||||
Greet Minnen | 6 | 6 | 16 | Rebecca Peterson | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Tímea Babos | 2 | 2 | Greet Minnen | 5 | 3 | ||||||||||||||||||||
Anastasija Potapowa | 4 | 6 | 3 | 16 | Rebecca Peterson | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
16 | Rebecca Peterson | 6 | 4 | 6 | 16 | Rebecca Peterson | 1 | 2 | |||||||||||||||||
10 | Caroline Garcia | 5 | 3 | 8 | Danielle Collins | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Misaki Doi | 7 | 6 | Misaki Doi | ||||||||||||||||||||||
Sara Sorribes Tormo | 66 | 6 | 7 | Sara Sorribes Tormo | w/o | ||||||||||||||||||||
Ludmiła Samsonowa | 7 | 1 | 64 | Misaki Doi | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Q | Varvara Lepchenko | 6 | 3 | 8 | Danielle Collins | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Nao Hibino | 3 | 0k | Q | Varvara Lepchenko | 7 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
8 | Danielle Collins | 63 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
4 | Petra Martić | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||||||||
Q | Mona Barthel | 4 | 3 | Q | Rebecca Marino | 2 | 7 | 4 | |||||||||||||||||
Q | Rebecca Marino | 6 | 6 | 4 | Petra Martić | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto | 7 | 1 | 2 | WC | Kimberly Birrell | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
Q | Ankita Raina | 5 | 6 | 6 | Q | Ankita Raina | 3 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
WC | Kimberly Birrell | 6 | 7 | WC | Kimberly Birrell | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||||
15 | Alizé Cornet | 2 | 5 | 4 | Petra Martić | 0 | 4 | ||||||||||||||||||
9 | Sloane Stephens | 2 | 2 | Darja Kasatkina | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Warwara Graczowa | 6 | 6 | Warwara Graczowa | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||
Darja Kasatkina | 6 | 6 | Darja Kasatkina | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
PR | Katie Boulter | 4 | 2 | Darja Kasatkina | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Q | Lizette Cabrera | 3 | 4 | 7 | Anastasija Pawluczenkowa | 6 | 1 | 4 | |||||||||||||||||
Ajla Tomljanović | 6 | 6 | Ajla Tomljanović | 7 | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
7 | Anastasija Pawluczenkowa | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
LL | Monica Niculescu | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||
Q | Mihaela Buzărnescu | 7 | 3 | 3 | Jil Teichmann | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Jil Teichmann | 65 | 6 | 6 | Jil Teichmann | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
LL | Łesia Curenko | 6 | 2 | 3 | Patricia Maria Țig | 3 | 3k | ||||||||||||||||||
Patricia Maria Țig | 2 | 6 | 6 | Patricia Maria Țig | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | Francesca Jones | 6 | 3 | 6 | Q | Francesca Jones | 1 | 4 | |||||||||||||||||
11 | Zheng Saisai | 2 | 6 | 2 | Jil Teichmann | 3 | 6 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Marie Bouzková | 3 | 5 | 13 | Marie Bouzková | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
Danka Kovinić | 6 | 0k | 13 | Marie Bouzková | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Sara Errani | 2 | 3 | Zhu Lin | 4 | 2 | ||||||||||||||||||||
Zhu Lin | 6 | 6 | 13 | Marie Bouzková | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Alaksandra Sasnowicz | 6 | 6 | LL | Gabriella Da Silva-Fick | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Lauren Davis | 3 | 2 | Alaksandra Sasnowicz | 3 | 6 | 66 | |||||||||||||||||||
LL | Gabriella Da Silva-Fick | 6 | 2 | 7 | |||||||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | 3. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||||||||
5 | Wang Qiang | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Q | Kamilla Rachimowa | 3 | 3 | Maddison Inglis | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
Maddison Inglis | 6 | 6 | 5 | Wang Qiang | 7 | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
Anna Blinkowa | 4 | 7 | 6 | Irina-Camelia Begu | 62 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Andrea Petković | 6 | 63 | 4 | Anna Blinkowa | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
Irina-Camelia Begu | 6 | 6 | Irina-Camelia Begu | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
12 | Nadia Podoroska | 3 | 3 | Irina-Camelia Begu | 3 | 6 | 65 | ||||||||||||||||||
14 | Anastasija Sevastova | 6 | 3 | 3 | 2/WC | Bianca Andreescu | 6 | 4 | 7 | ||||||||||||||||
Ana Bogdan | 4 | 6 | 6 | Ana Bogdan | 4 | 7 | 2 | ||||||||||||||||||
Christina McHale | 6 | 3 | 1 | Zarina Dijas | 6 | 5 | 6 | ||||||||||||||||||
Zarina Dijas | 3 | 6 | 6 | Zarina Dijas | 1 | k | |||||||||||||||||||
Wang Yafan | 3 | 4 | 2/WC | Bianca Andreescu | |||||||||||||||||||||
Madison Brengle | 6 | 6 | Madison Brengle | 64 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
2/WC | Bianca Andreescu | 7 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 28 500 | 280 |
---|---|---|
Finalistka | 20 850 | 180 |
Półfinalistka | 11 100 | 110 |
Ćwierćfinalistka | 5250 | 60 |
3. runda | 2700 | 30 |
2. runda | 1900 | 16 |
1. runda | 1400 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
01 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 32 | ćwierćfinał |
02 | Monica Niculescu Yang Zhaoxuan | 108 | 2. runda |
03 | Kaitlyn Christian Sabrina Santamaria | 132 | 2. runda |
04 | Andreea Mitu Raluca Olaru | 138 | 2. runda |
05 | Oksana Kalasznikowa Cornelia Lister | 143 | 2. runda |
06 | Kirsten Flipkens Greet Minnen | 145 | 2. runda |
07 | Makoto Ninomiya Wang Yafan | 147 | półfinał |
08 | Misaki Doi Nao Hibino | 151 | 1. runda |
Drabinka
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 3 | 66 | ||||||||||||||||
7 | Makoto Ninomiya Yang Zhaoxuan | 6 | 7 | ||||||||||||||||
7 | Makoto Ninomiya Yang Zhaoxuan | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Kateryna Bondarenko Nadija Kiczenok | 2 | 5 | |||||||||||||||||
Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 6 | 4 | 7 | ||||||||||||||||
Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 2 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Wiera Łapko Alaksandra Sasnowicz | 4 | 62 | |||||||||||||||||
Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 4 | 6 | 11 | ||||||||||||||||
Francesca Jones Nadia Podoroska | 6 | 4 | 9 | ||||||||||||||||
Petra Martić Anastasija Sevastova | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Francesca Jones Nadia Podoroska | 6 | 6 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 7 | 6 | |||||||||||||||
Christina McHale Walerija Sawinych | 6 | 6 | Christina McHale Walerija Sawinych | 65 | 4 | |||||||||||||
Jana Sizikowa Renata Voráčová | 3 | 2 | 1 | Chan Hao-ching Latisha Chan | 3 | 66 | ||||||||||||
Marie Bouzková Sara Sorribes Tormo | w/o | 7 | Makoto Ninomiya Yang Zhaoxuan | 6 | 7 | |||||||||||||
Kimberly Birrell Olivia Gadecki | Kimberly Birrell Olivia Gadecki | w/o | ||||||||||||||||
7 | Makoto Ninomiya Yang Zhaoxuan | |||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
4 | Andreea Mitu Raluca Olaru | 68 | 63 | |||||||||||||||
Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 6 | 6 | Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 7 | 7 | |||||||||||||
Lizette Cabrera Maddison Inglis | 1 | 1 | Anna Blinkowa Anastasija Potapowa | 6 | 7 | |||||||||||||
Madison Brengle Lauren Davis | 4 | 0 | Kateryna Bondarenko Nadija Kiczenok | 2 | 5 | |||||||||||||
Kateryna Bondarenko Nadija Kiczenok | 6 | 6 | Kateryna Bondarenko Nadija Kiczenok | 7 | 7 | |||||||||||||
6 | Kirsten Flipkens Greet Minnen | 5 | 5 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
5 | Oksana Kalasznikowa Cornelia Lister | 3 | 4 | |||||||||||||||
Mihaela Buzărnescu Patricia Maria Țig | 1 | 63 | Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 6 | 6 | |||||||||||||
Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 6 | 7 | Ankita Raina Kamilla Rachimowa | 6 | 7 | |||||||||||||
Wiera Łapko Alaksandra Sasnowicz | 6 | 6 | Wiera Łapko Alaksandra Sasnowicz | 4 | 62 | |||||||||||||
WC | Destanee Aiava Charlotte Kempenaers-Pocz | 0 | 4 | Wiera Łapko Alaksandra Sasnowicz | 6 | 6 | ||||||||||||
3 | Kaitlyn Christian Sabrina Santamaria | 4 | 3 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
8 | Misaki Doi Nao Hibino | w/o | ||||||||||||||||
Gabriella Da Silva-Fick Pranjala Yadlapalli | Gabriella Da Silva-Fick Pranjala Yadlapalli | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||
Alexandra Osborne Astra Sharma | 2 | 4 | Petra Martić Anastasija Sevastova | 6 | 2 | 10 | ||||||||||||
Petra Martić Anastasija Sevastova | 6 | 6 | Petra Martić Anastasija Sevastova | 3 | 2 | |||||||||||||
Francesca Jones Nadia Podoroska | 6 | 6 | Francesca Jones Nadia Podoroska | 6 | 6 | |||||||||||||
Elisabetta Cocciaretto Asia Muhammad | 4 | 3 | Francesca Jones Nadia Podoroska | 6 | 4 | 10 | ||||||||||||
2 | Monica Niculescu Yang Zhaoxuan | 4 | 6 | 8 | ||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 8000 | 280 |
---|---|---|
Finalistki | 5000 | 180 |
Półfinalistki | 3000 | 110 |
Ćwierćfinalistki | 1500 | 60 |
2. runda | 1300 | 30 |
1. runda | 1000 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2021-02-13]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2021-02-13]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2021-02-13]. (ang.).
- p
- d
- e
ATP Tour 2021 / WTA Tour 2021 – Tydzień 7
WTA Tour |
|
---|---|
ATP Tour |
- p
- d
- e
Turnieje tenisowe zaliczane do WTA Tour 2021
Wielki Szlem | |
---|---|
Igrzyska olimpijskie | |
Turnieje Mistrzyń | |
WTA 1000 | |
WTA 500 | |
WTA 250 |
|
Zawody drużynowe |