Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – 49er (kobiety)
- Główny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Brazylia | |
Niemcy | |
Holandia |
Zawody w klasie 49er kobiet podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbyły się w dniach 27 lipca - 3 sierpnia w Enoshima Yacht Harbor.
Terminarz
Data | Runda |
---|---|
Wtorek, 27 lipca 2021 | Wyścig 1, 2, 3 |
Środa, 28 lipca 2021 | Wyścig 4, 5, 6 |
Piątek, 30 lipca 2021 | Wyścig 7, 8, 9 |
Sobota, 31 lipca 2021 | Wyścig 10, 11, 12 |
Wtorek, 3 sierpnia 2021 | Wyścig medalowy |
Wyniki
Miejsce | Zawodniczki | Wyścig | Punkty | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1[1] | 2[2] | 3[3] | 4[4] | 5[5] | 6[6] | 7[7] | 8[8] | 9[9] | 10[10] | 11[11] | 12[12] | M[13] | Tot | Net | ||
1. | Martine Grael Kahena Kunze | 5 | 1 | 10 | 7 | 6 | 1 | 6 | 10 | 12 | 2 | 10 | 6 | 91 | 76 | |
2. | Tina Lutz Susann Beucke | 5 | 6 | 8 | 3 | 12 | 11 | 12 | 3 | 7 | 3 | 3 | 10 | 96 | 83 | |
3. | Annemiek Bekkering Annette Duetz | 13 | 8 | 2 | 1 | 6 | 1 | 12 | 5 | 6 | 5 | 11 | 18 | 104 | 88 | |
4. | Támara Echegoyen Paula Barceló | 2 | 10 | UFD | 2 | 3 | 3 | 13 | 4 | 5 | 19 | 12 | 4 | 12 | 111 | 89 |
5. | Victoria Travascio María Sol Branz | 6 | 9 | 13 | 17 | 8 | 6 | 1 | 8 | 1 | 7 | 12 | 2 | 108 | 90 | |
6. | Charlotte Dobson Saskia Tidey | 1 | 1 | 6 | 4 | 2 | 5 | 16 | 13 | 14 | 15 | 4 | 14 | 113 | 95 | |
7. | Helene Næss Marie Rønningen | 10 | 17 | 12 | 13 | 10 | 9 | 4 | 9 | 2 | 3 | 7 | 4 | 118 | 100 | |
8. | Ida Marie Baad Nielsen Marie Thusgaard Olsen | 14 | 4 | 3 | 5 | 1 | 11 | 14 | 17 | 9 | 6 | 14 | 8 | 123 | 106 | |
9. | Lili Sebesi Albane Dubois | 4 | 15 | 10 | 6 | 8 | 2 | 7 | 14 | 13 | 14 | 2 | 16 | 129 | 111 | |
10. | Kimberly Lim Cecilia Low | 12 | 12 | 11 | 15 | 13 | 3 | 2 | 7 | 8 | 1 | 13 | 20 | 132 | 117 | |
11. | Stephanie Roble Margaret Shea | 3 | 2 | 14 | 7 | 9 | 5 | 8 | 12 | 14 | 22 DNE | 5 | - | 117 | 101 | |
12. | Alex Maloney Molly Meech | 16 | UFD | 5 | 12 | 4 | 4 | 8 | 3 | 18 | 6 | 19 | 6 | - | 123 | 101 |
13. | Tess Lloyd Jaime Ryan | 9 | 11 | 7 | 9 | 11 | 10 | 15 | 10 | 11 | 8 | 8 | - | 128 | 109 | |
14. | Isaura Maenhaut Anouk Geurts | 17 | 3 | 4 | 14 | DSQ | 22 UFD | 2 | 16 | 15 | 10 | 9 | 9 | - | 143 | 121 |
15. | Aleksandra Melzacka Kinga Łoboda | 8 | 14 | 16 | 8 | 5 | 7 | 18 | 15 | 1 | 17 | 19 | - | 148 | 128 | |
16. | Alexandra Ten Hove Mariah Millen | 7 | 15 | 16 | 14 | 15 | 10 | 11 | 4 | 13 | 16 | 17 | - | 156 | 138 | |
17. | Tanja Frank Lorena Abicht | 11 | 13 | 9 | 11 | 12 | DNF | 19 | 7 | 9 | 17 | 15 | 20 | - | 165 | 143 |
18. | Anna Yamazaki Sena Takano | 7 | 16 | UFD | 17 | 16 | 22 UFD | 9 | 19 | 11 | 4 | 13 | 15 | - | 171 | 149 |
19. | Chen Shasha Jin Ye | 20 | 19 | 17 | DNF | 22 DNS | 14 | 22 DSQ | 22 DSQ | 22 DSQ | 2 | 10 | 1 | - | 193 | 171 |
20. | Diana Tudela María Pia van Oordt | 19 | 18 | UFD | 19 | 18 | 17 | 17 | 18 | 16 | 16 | 5 | 11 | - | 196 | 174 |
21. | Eya Guezguez Sarra Guezguez | DNF | 22 DNC | 22 DNC | 22 DNC | 22 DNC | 22 DNC | 22 UFD | 20 | 20 | 21 | 20 | 21 | - | 256 | 234 |
M = Wyścig medalowy BFD - czarna flaga dyskwalifikacja, DNC - nie stanął na starcie, DPI - nałożona kara uznaniowa, UFD - flaga "U" dyskwalifiakcja
Przypisy
- ↑ Sailing - Race 01 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 02 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 03 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 04 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 05 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 06 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 07 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 08 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 09 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 10 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 11 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Race 12 Results [online] (ang.).
- ↑ Sailing - Medal Race Results [online] (ang.).
Bibliografia
- Sailing - Women's Skiff 49er FX- Results [online] (ang.).