EM i fotball for kvinner 2001 kvalifisering klasse B
Fletting: Det er foreslått at denne siden blir flettet med EM i fotball for kvinner 2001 kvalifisering. Angitt grunn: Briter, tyskere, svensker, italienere mfl. har alle funnet det hensiktsmessig å omtale klasse B sammen med hovedartikkelen. Gruppenummereringen er også et argument for å behandle dette samlet.
Kvalifiseringen til klasse A ble arrangert mellom 24. juli 1999 og 19. november 2000. Vinneren av gruppespillet kvalifiserte seg direkte, mens andre- og tredjeplasserte gikk til kvalifiseringskamper.
Gruppespill
Gruppe 5
Lag | P. | K | S | U | T | + | - | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Belgia | 4 - 1 | 3 - 1 | 6 - 0 | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 20 | 4 | |
Polen | 2 - 2 | 4 - 1 | 2 - 2 | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 16 | 11 | |
Østerrike | 0 - 3 | 2 - 3 | 1 - 1 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 14 | |
Wales | 0 - 2 | 0 - 4 | 0 - 1 | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 16 |
Gruppe 6
Lag | P. | K | S | U | T | + | - | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Den tsjekkiske republikk | 5 - 1 | 1 - 1 | 5 - 0 | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 18 | 5 | |
Skottland | 2 - 1 | 3 - 0 | 4 - 1 | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16 | 11 | |
Irland | 0 - 4 | 0 - 3 | 2 - 0 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 12 | |
Kroatia | 1 - 2 | 4 - 3 | 1 - 3 | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 7 | 19 |
Gruppe 7
Lag | P. | K | S | U | T | + | - | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Romania | 1 - 1 | 4 - 1 | 5 - 1 | 10-0 | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 34 | 5 | |
Belarus | 0 - 1 | 1 - 0 | 1 - 0 | 4 - 1 | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 20 | 9 | |
Slovakia | 0 - 3 | 6 - 1 | 4 - 0 | 3 - 1 | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 23 | 10 | |
Israel | 0 - 4 | 0 - 5 | 0 - 5 | 2 - 1 | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 5 | 26 | |
Estland | 0 - 6 | 0 - 0 | 2 - 3 | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 6 | 38 |
Gruppe 8
Lag | P. | K | S | U | T | + | - | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ungarn | 6 - 0 | 6 - 0 | 13-0 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 44 | 2 | |
Hellas | 0 - 8 | 0 - 0 | 4 - 0 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 17 | |
Tyrkia | 2 - 8 | 2 - 3 | 2 - 1 | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 20 | |
Bosnia og Hercegovina | 0 - 3 | 1 - 3 | 2 - 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4 | 32 |
Kvalifiseringskamper
Nederland, Sveits, Island og Jugoslavia endte sist i sine grupper, og måtte spille kvalifisering om fortsatt plass i klasse A.
Lag 1 | Lag 2 | Resultat | Lag 1s hjemmekamp | Lag 1s bortekamp |
---|---|---|---|---|
Ungarn | Nederland | 0-5 | 0-3 (14. oktober) | 0-2 (18. november) |
Belgia | Sveits | 1-1 | 1-1 (14. oktober) | 0-0 (17. november) |
Romania | Island | 2-10 | 2-2 (21. september) | 0-8 (30. september) |
Den tsjekkiske republikk | Jugoslavia | 4-2 | 1-0 (14. oktober) | 2-3 (19. november) |
Jugoslavia rykker ned og Den tsjekkiske republikk rykker opp.
Eksterne lenker
- Tabeller og resultater ved RSSSF.com (engelsk)