Wereldkampioenschappen roeien 1995
Wereldkampioenschappen roeien 1995 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kaukajärvi | |||||||
Gehouden in | Tampere, Finland | ||||||
Editie | 25 | ||||||
Jaar | 1995 | ||||||
Data | 20 t/m 28 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 24 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 25e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd in 1995 gehouden in Tampere, Finland.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | ||||
Skiff M1x | Iztok Čop | Jüri Jaanson | Vaclav Chalupa | ||||
Lichte skiff LM1x | Peter Haining | Tomas Kacovsky | Anders Brehms | ||||
Dubbel twee M2x | Denemarken Lars Christensen Martin Haldbo Hansen | Duitsland André Steiner Stephan Volkert | Noorwegen Steffen Stoerseth Kjetil Undseth | ||||
Twee zonder M2- | Verenigd Koninkrijk Steve Redgrave Matthew Pinsent | Australië Robert Walker Richard Wearne | Frankrijk Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | ||||
Twee met M2+ | Italië Giuliano De Stabile Luca Sartori Antonio Cirillo | Frankrijk Laurent Béghin Antoine Béghin Christophe Lattaignant | België Frank Moortgat Dominique Verdeyen Benoit Ollemans | ||||
Lichte dubbel twee LM2x | Zwitserland Michael Gier Markus Gier | Zweden Anders Christensson Mattias Tichy | Australië Bruce Hick Anthony Edwards | ||||
Lichte twee zonder LM2- | Italië Carlo Grande Pasquale Marigliano | Frankrijk Xavier Dorfman Sébastien Bel | Denemarken Thomas Ebert Bo Svendsen | ||||
Dubbel vier M4x | Italië Alessandro Corona Rossano Galtarossa Massimo Paradiso Alessio Sartori | Duitsland Marco Geisler Andreas Hajek Marko Schwalbe André Willms | Argentinië Santiago Fernández Sergio Fernández González Rubén Knulst Guillermo Pfaab | ||||
Vier zonder M4- | Italië Riccardo Dei Rossi Raffaello Leonardo Valter Molea Carlo Mornati | Verenigd Koninkrijk Tim Foster Rupert Obholzer Greg Searle Jonny Searle | Polen Piotr Basta Wojciech Jankowski Maciej Łasicki Jacek Streich | ||||
Vier met M4+ | Verenigde Staten Chris Ahrens Porter Collins Ben Holbrook Scott Munn Peter Cipollone | Nieuw-Zeeland Murdoch Dryden Andrew Matheson Chris McAsey Chris White Michael Whittaker | Italië Lorenzo Carboncini Luca Cavallini Ciro Liguori Rocco Pecoraro Vincenzo Di Palma | ||||
Lichte dubbel vier LM4x | Oostenrijk Gernot Faderbauer Walter Rantasa Christoph Schmölzer Wolfgang Sigl | Duitsland Frank Günder Andreas Lutz Bernhard Rühling Jens Weckbach | Italië Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | ||||
Lichte vier zonder LM4- | Italië Carlo Gaddi Leonardo Pettinari Andrea Re Ivano Zasio | Denemarken Eskild Ebbesen Victor Feddersen Niels Henriksen Thomas Poulsen | Duitsland Michael Buchheit Oliver Rau Bernhard Stomporowski Martin Weiß | ||||
Acht M8+ | Duitsland Roland Baar Stefan Forster Detlef Kirchhoff Ike Landvoigt Jochen Lerche Frank Richter Dieter Sator Marc Weber Peter Thiede | Nederland Michiel Bartman Kai Compagner Ronald Florijn Jaap Krijtenburg Nico Rienks Niels van Steenis Niels van der Zwan Henk-Jan Zwolle Jeroen Duyster | Verenigde Staten Jon Brown Sean Hall Fredric Honebein Robert Kaehler Jeffrey Klepacki Jamie Koven Michael Peterson Don Smith Steven Segaloff | ||||
Lichte acht LM8+ | Denemarken Johnny Bo Andersen Torben Bech Jensen Thomas Croft Buck Carsten Glud Søren Henrichsen Jeppe Jensen Kollat Michael Jensen Bo Vestergaard Dennis Larsen | Verenigd Koninkrijk Christopher Bates Andy Butt Niall Gardam Ben Helm Dave Lemon Jim McNiven Nicholas Strange Jon Williamson John Deakin | Italië Salvatore Amitrano Enrico Barbaranelli Sabino Bellomo Danilo Fraquelli Stefano Fraquelli Fabrizio Ravasi Roberto Romanini Carmine Somma Gaetano Iannuzzi |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Maria Brandin | Silken Laumann | Annelies Bredael | |||
Lichte skiff LW1x | Rebecca Joyce | Catherine Muller | Annette Bogtstra | |||
Dubbel twee W2x | Canada Marnie McBean Kathleen Heddle | Nederland Irene Eijs Eeke van Nes | Nieuw-Zeeland Philippa Baker Brenda Lawson | |||
Twee zonder W2- | Australië Megan Still Kate Slatter | Verenigde Staten Missy Schwen Karen Kraft | Frankrijk Christine Gossé Céline Garcia | |||
Lichte dubbel twee LW2x | Canada Wendy Wiebe Colleen Miller | Denemarken Lene Andersson Berit Christoffersen | Duitsland Ruth Kaps Michelle Darvill | |||
Lichte twee zonder LW2- | Verenigde Staten Christine Smith Ellen Minzner | Verenigd Koninkrijk Jane Hall Alison Brownless | Denemarken Sharon Thilgreen Kristine Jörgensen | |||
Dubbel vier W4x | Duitsland Kerstin Köppen Katrin Rutschow Jana Sorgers Jana Thieme | Canada Laryssa Biesenthal Kathleen Heddle Marnie McBean Diane O'Grady | Nederland Nelleke Penninx Eeke van Nes Anita Meiland Irene Eijs | |||
Vier zonder W4- | Verenigde Staten Cindy Brooks Melissa Iverson Lianne Nelson Katherine Scanlon Lewis | Duitsland Gerte John Doreen Martin Dana Pyritz Anke Weiler | Wit-Rusland Tamara Dawydenko Irina Gribko Natalja Stasiuk Marina Snak | |||
Lichte vier zonder LW4- | Verenigde Staten Barbara Byrne Linda Muri Whitney Post Sarah Simmons | Verenigd Koninkrijk Juliet Machan Robyn Morris Jo Nitsch Rachel Woolf | Duitsland Janet Radünzel Gunda Reimers Jutta Schausten Gaby Schulz | |||
Acht W8+ | Verenigde Staten Jennifer Dore Catriona Fallon Amy Fuller Anne Kakela Laurel Korholz Elizabeth McCagg Mary McCagg Monica Tranel-Michini Yasmin Farooq | Roemenië Angela Alupei Iulia Bobeică Veronica Cochela Doina Ignat Ioana Olteanu Dobrita Preda Doina Spîrcu Anca Tănase Cristina Ilie | Nederland Tessa Appeldoorn Femke Boelen Anneke Venema Marieke Westerhof Muriel van Schilfgaarde Meike van Driel Tessa Knaven Rita de Jong Jissy de Wolf (stuurvrouw) |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 5 | 1 | 1 | 7 |
2 | Italië | 5 | 0 | 3 | 8 |
3 | Duitsland | 2 | 4 | 3 | 9 |
4 | Verenigd Koninkrijk | 2 | 4 | 0 | 6 |
5 | Denemarken | 2 | 2 | 3 | 7 |
6 | Canada | 2 | 2 | 0 | 4 |
7 | Australië | 2 | 1 | 1 | 4 |
8 | Zweden | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Oostenrijk | 1 | 0 | 0 | 1 |
Slovenië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Zwitserland | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Frankrijk | 0 | 3 | 2 | 5 |
13 | Nederland | 0 | 2 | 3 | 5 |
14 | Nieuw-Zeeland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Tsjechië | 0 | 1 | 1 | 2 | |
16 | Estland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Roemenië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18 | België | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Argentinië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 24 | 24 | 24 | 72 |
Bronnen, noten en/of referenties
|