Marathon Rotterdam 2003
De Marathon Rotterdam 2003 werd gelopen op zondag 13 april 2003. Het was de 23e editie van deze marathon.
Bij de mannen was de Keniaan William Kiplagat het sterkst; hij finishte in 2:07.42. De Servische Olivera Jevtić won bij de vrouwen in 2:25.23.
Deze wedstrijd deed tevens dienst als het Nederlands kampioenschap marathon. De nationale titels werden gewonnen door Kamiel Maase (11e overall in 2:10.28) en Anne van Schuppen (5e overall in 2:35.52).
In totaal finishten 6875 marathonlopers de wedstrijd, waarvan 6004 mannen en 871 vrouwen.
Uitslagen
Mannen
rang | naam | land | tijd | opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | William Kiplagat | KEN | 2:07.42 | |
2 | Josephat Kiprono | KEN | 2:07.53 | |
3 | José Manuel Martínez | ESP | 2:08.09 | |
4 | Fred Kiprop | KEN | 2:09.14 | |
5 | Ashebir Demisse | ETH | 2:09.14 | |
6 | Jaouad Gharib | MAR | 2:09.15 | |
7 | Stephen Cheptot | KEN | 2:09.31 | |
8 | Mathew Sigei | KEN | 2:10.04 | |
9 | Mark Saina | KEN | 2:10.13 | |
10 | Ernest Kipyego | KEN | 2:10.14 | |
11 | Kamiel Maase | NED | 2:10.28 | 1e NK |
12 | Tereje Wodajo | ETH | 2:12.53 | |
13 | Oscar Fernandez | ESP | 2:13.23 | |
14 | Larbi Zeroual | FRA | 2:14.40 | |
15 | John Gwako[1] | KEN | 2:17.02 | |
16 | Driss Lakhouaja | MAR | 2:17.23 | |
17 | Francis Kipketer | KEN | 2:18.26 | |
18 | Luc Krotwaar | NED | 2:19.46 | 2e NK |
19 | Hugo van den Broek | NED | 2:20.23 | 3e NK |
20 | Byrne Decker | USA | 2:22.53 | |
21 | Stan Rijken | NED | 2:23.32 | 4e NK |
22 | Oleg Otmakhov | RUS | 2:25.57 | |
25 | Luc Molemans | BEL | 2:27.43 |
Vrouwen
rang | naam | land | tijd | opmerkingen |
---|---|---|---|---|
1 | Olivera Jevtić | RUS | 2:25.23 | |
2 | Hiromi Ominami | JPN | 2:26.17 | |
3 | Maria Teresa Pulido | ESP | 2:31.56 | |
4 | Lena Gavelin | SWE | 2:33.25 | |
5 | Anne van Schuppen | NED | 2:35.52 | 1e NK |
6 | Debbie Robinson | GBR | 2:38.29 | |
7 | Vivian Ruijters | NED | 2:39.22 | 2e NK |
8 | Kate Smyth | AUS | 2:45.32 | |
9 | Sharon Dixon | ENG | 2:47.27 | |
10 | Christine Double | AUS | 2:47.40 | |
11 | Susanne Johansson | SWE | 2:49.21 | |
12 | Petra Sloots | NED | 2:49.59 | 3e NK |
13 | Ursula Kremer | LUX | 2:50.34 | |
14 | Agnes Hijman | NED | 2:51.22 | 4e NK |
15 | Elizabeth Miller | AUS | 2:52.44 | |
16 | Derilynne Mahn | ISR | 2:54.47 | |
18 | Carla Ophorst | NED | 2:56.32 | 5e? NK |
Bronnen, noten en/of referenties
|