Interlands Nigeriaans voetbalelftal 2020-2029
Deze pagina toont een chronologisch overzicht van de interlands die het Nigeriaans voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2020 – 2029.[1]
Interlands
2020
| ||||
9 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+2) | Nigeria [2] | 0 – 1 | Algerije[3] | Jacques Lemans Arena, Sankt Veit an der Glan Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Manuel Schüttengruber (AUT) |
6' Rami Bensebaini |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:30 uur (UTC+2) | Nigeria [5] | 1 – 1[6] | Tunesië | Jacques Lemans Arena, Sankt Veit an der Glan Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Sebastian Gishamer (AUT) |
Kelechi Iheanacho 21' | 44' Mohamed Dräger |
| ||||
13 november AK 2021 kwalificatie Groep L «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 4 – 4 | Sierra Leone | Samuel Ogbemudiastadion, Benin City Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Gilbert Cheruiyot (KEN) |
Alex Iwobi 4' Victor Osimhen 21' Alex Iwobi 27' Samuel Chukwueze 29' | 41' Kwame Quee 72' Alhaji Kamara 80' Mustapha Bundu 86' Alhaji Kamara |
| ||||
17 november AK 2021 kwalificatie Groep L «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Sierra Leone | 0 – 0 | Nigeria | Nationaal Stadion, Freetown Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef (ALG) |
2021
| ||||
27 maart AK 2021 kwalificatie Groep L «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Benin | 0 – 1 | Nigeria[7] | Stade Charles de Gaulle, Porto-Novo Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) |
90+3' Paul Onuachu |
| ||||
30 maart AK 2021 kwalificatie Groep L «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 3 – 0 | Lesotho | Teslim Balogunstadion, Lagos Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Fabricio Duarte (CPV) |
Victor Osimhen 23' Peter Etebo 50' Paul Onuachu 83' |
| ||||
4 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 21:30 uur (UTC+2) | Nigeria [8] | 0 – 1 | Kameroen[9] | Stadion Wiener Neustadt, Wiener Neustadt Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Harald Lechner (AUT) |
37' André-Frank Zambo Anguissa |
| ||||
8 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+2) | Kameroen [10] | 0 – 0 | Nigeria | Stadion Wiener Neustadt, Wiener Neustadt Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Manuel Schüttengruber (AUT) |
| ||||
3 juli Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC−7) | Mexico [11] | 4 – 0 | Nigeria[12] | Los Angeles Memorial Coliseum, Los Angeles Toeschouwers: 53.258 Scheidsrechter: Oliver Vergara (PAN) |
Héctor Herrera 2' Rogelio Funes Mori 4' Héctor Herrera 52' Jonathan dos Santos 78' |
| ||||
3 september WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 2 – 0 | Liberia | Teslim Balogunstadion, Lagos Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Kouassi Attisso Attiogbe (TOG) |
Kelechi Iheanacho 22' Kelechi Iheanacho 44' |
| ||||
7 september WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC−1) | Kaapverdië [13] | 1 – 2 | Nigeria[14] | Estádio Municipal Aderito Sena, Mindelo Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
Dylan Tavares 19' | 30' Victor Osimhen 76' (e.d.) Kenny Rocha Santos |
| ||||
7 oktober WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria [15] | 0 – 1[16] | Centraal-Afrikaanse Republiek | Teslim Balogunstadion, Lagos Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Abdelaziz Bouh (MTN) |
90+1' Karl Namnganda |
| ||||
10 oktober WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Centraal-Afrikaanse Republiek | 0 – 2 | Nigeria | Limbestadion, Limbe (Kameroen) Toeschouwers: 450 Scheidsrechter: Louis Hakizimana (RWA) |
29' Leon Balogun 45+1' Victor Osimhen |
| ||||
13 november WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Liberia | 0 – 2 | Nigeria | Stade Ibn Batouta, Tanger (Marokko) Toeschouwers: 0[4] Scheidsrechter: Youssef Essrayri (TUN) |
15' (pen.) Victor Osimhen 90+4' (pen.) Ahmed Musa |
| ||||
16 november WK 2022 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 1 – 1 | Kaapverdië | Teslim Balogunstadion, Lagos Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG) |
Victor Osimhen 1' | 5' Stopira |
2022
Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 |
---|
| ||||
11 januari Afrika Cup Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria [17] | 1 – 0 | Egypte | Roumdé Adjiastadion, Garoua Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM) Video-assistent: Bamlak Tessema (ETH) |
Kelechi Iheanacho 30' |
| ||||
15 januari Afrika Cup Groep D «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 3 – 1 | Soedan | Roumdé Adjiastadion, Garoua Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) Video-assistent: Adil Zourak (MAR) |
Samuel Chukwueze 3' Taiwo Awoniyi 45' Moses Simon 46' | 70' (pen.) Walieldin Khedr |
| ||||
19 januari Afrika Cup Groep D «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Guinee-Bissau | 0 – 2[18] | Nigeria | Roumdé Adjiastadion, Garoua Scheidsrechter: Peter Waweru (KEN) Video-assistent: Bakary Gassama (GAM) |
56' Umar Sadiq 75' William Troost-Ekong |
| ||||
23 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 0 – 1[19] | Tunesië | Roumdé Adjiastadion, Garoua Scheidsrechter: Maguette Ndiaye (SEN) Video-assistent: Fernando Guerrero (MEX) |
47' Youssef Msakni |
| ||||
25 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 19:30 uur (UTC) | Ghana [20][21] | 0 – 0 | Nigeria[22] | Baba Yarastadion, Kumasi Toeschouwers: 40.000 Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) Video-assistent: Kevin Blom (NED) |
| ||||
29 maart WK 2022 kwalificatie Play-off «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 1 – 1 | Ghana[23][24] | Abujastadion, Abuja Toeschouwers: 60.000 Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN) Video-assistent: Jérôme Brisard (FRA) |
William Troost-Ekong 22' (pen.) | 10' Thomas Partey |
| ||||
28 mei Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:08 uur (UTC−5) | Mexico | 2 – 1 | Nigeria[25][26] | AT&T Stadium, Arlington Toeschouwers: 56.872 Scheidsrechter: José Torres Rivera (PUR) |
Santiago Giménez 12' William Troost-Ekong 56' (e.d.) | 54' Cyriel Dessers |
| ||||
2 juni Vriendschappelijk «onderlinge duels» 19:30 uur (UTC−4) | Ecuador | 1 – 0 | Nigeria | Red Bull Arena, Harrison Toeschouwers: 52.000 Scheidsrechter: Ricardo Montero (CRC) |
Pervis Estupiñán 3' |
| ||||
9 juni AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 2 – 1 | Sierra Leone | Abujastadion, Abuja Toeschouwers: 0[27] Scheidsrechter: Ibrahim Kalilou Traore (CIV) |
Alex Iwobi 16' Victor Osimhen 41' | 11' Jonathan Morsay |
| ||||
13 juni AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC+1) | Sao Tomé en Principe | 0 – 10[28] | Nigeria[29] | Stade Adrar, Agadir (Marokko) Scheidsrechter: Osiase Koto (LES) |
9' Victor Osimhen 28' Moses Simon 43' Terem Moffi 48' Victor Osimhen 55' Peter Etebo 60' Terem Moffi 63' Ademola Lookman 65' Victor Osimhen 84' Victor Osimhen 90+3' Emmanuel Dennis |
| ||||
27 september Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Algerije | 2 – 1 | Nigeria[30] | Olympisch Stadion, Oran Toeschouwers: 33.000 Scheidsrechter: Mehrez Malki (TUN) |
Riyad Mahrez 42' (pen.) Youcef Atal 61' | 9' Terem Moffi |
| ||||
9 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC−6) | Costa Rica | 2 – 0[31] | Nigeria[32] | Estadio Nacional, San José Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Fernando Hernández Gómez (MEX) |
Óscar Duarte 7' Kendall Waston 73' |
| ||||
17 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:45 uur (UTC) | Portugal [33] | 4 – 0[34][35] | Nigeria[36] | Estádio José Alvalade, Lissabon Toeschouwers: 43.621 Scheidsrechter: Chrysovalantis Theouli (CYP) Video-assistent: Demetris Solomou (CYP) |
Bruno Fernandes 9' Bruno Fernandes 35' (pen.) Gonçalo Ramos 82' João Mário 84' |
2023
| ||||
24 maart AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 0 – 1 | Guinee-Bissau | Abujastadion, Abuja Scheidsrechter: Mahmoud El Banna (EGY) |
29' Mama Baldé |
| ||||
27 maart AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Guinee-Bissau | 0 – 1 | Nigeria | Estádio 24 de Setembro, Bissau Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
30' (pen.) Moses Simon |
| ||||
18 juni AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Sierra Leone | 2 – 3 | Nigeria[37][38] | Samuel Kanyon Doe Sportcomplex, Monrovia (Liberia) Scheidsrechter: Mahmood Ismail (SUD) |
Mustapha Bundu 41' Augustus Kargbo 84' | 19' Victor Osimhen 32' Victor Osimhen 90+5' Kelechi Iheanacho |
| ||||
10 september AK 2023 kwalificatie Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria [39] | 6 – 0 | Sao Tomé en Principe | Godswill Akpabio Internationaal Stadion, Uyo Scheidsrechter: Lahlou Benbraham (ALG) |
Victor Osimhen 13' Ademola Lookman 27' Taiwo Awoniyi 51' Victor Osimhen 69' (pen.) Victor Osimhen 79' Samuel Chukwueze 84' |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) | Saoedi-Arabië | 2 – 2 | Nigeria | Estádio Municipal, Portimão Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: Luís Godinho (POR) Video-assistent: Hélder Carvalho (POR) |
Salman Al-Faraj 60' Mohamed Kanno 90+10' | 73' (e.d.) Abdulelah Al-Amri 81' Kelechi Iheanacho |
| ||||
16 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+1) | Mozambique | 2 – 3[40] | Nigeria[41] | Estádio Municipal, Albufeira Toeschouwers: 97 Scheidsrechter: Miguel Noguiera (POR) |
Geny Catamo 6' Faisal Bangal 55' | 19' Terem Moffi 30' Frank Onyeka 45+3' (pen.) Moses Simon |
| ||||
16 november WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC+1) | Nigeria | 1 – 1 | Lesotho | Godswill Akpabio Internationaal Stadion, Uyo Scheidsrechter: Mehrez Malki (TUN) |
Semi Ajayi 67' | 56' Motlomelo Mkwanazi |
| ||||
19 november WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+2) | Zimbabwe [42] | 1 – 1 | Nigeria[43] | Stade Huye, Butare (Rwanda) Toeschouwers: 2.876 Scheidsrechter: Souleiman Ahmed Djama (DJI) |
Walter Musona 26' | 67' Kelechi Iheanacho |
2024
| ||||
8 januari Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC+4) | Guinee | 2 – 0 | Nigeria | Baniyasstadion, Abu Dhabi Toeschouwers: 0[44] Scheidsrechter: Mohamed Al Harmoodi (VAE) |
Aguibou Camara 15' Facinet Conte 65' |
Afrikaans kampioenschap voetbal 2023 |
---|
| ||||
14 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 14:00 uur (UTC) | Nigeria [45] | 1 – 1 | Equatoriaal-Guinea | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 8.500 Scheidsrechter: Abongile Tom (ZAF) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
Victor Osimhen 38' | 36' Iban Salvador |
| ||||
18 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Ivoorkust | 0 – 1 | Nigeria | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 49.517 Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
55' (pen.) William Troost-Ekong |
| ||||
22 januari Afrika Cup Groep A «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Guinee-Bissau | 0 – 1 | Nigeria | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 15.650 Scheidsrechter: Bouchra Karboubi (MAR) Video-assistent: Redouane Jiyed (MAR) |
36' (e.d.) Opa Sanganté |
| ||||
27 januari Afrika Cup Achtste finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Nigeria | 2 – 0 | Kameroen | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 22.085 Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) Video-assistent: Samir Guezzaz (MAR) |
Ademola Lookman 36' Ademola Lookman 90' |
| ||||
2 februari Afrika Cup Kwartfinale «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Nigeria | 1 – 0 | Angola | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan Toeschouwers: 18.757 Scheidsrechter: Issa Sy (SEN) Video-assistent: Dahane Beida (MTN) |
Ademola Lookman 41' |
| ||||
7 februari Afrika Cup Halve finale «onderlinge duels» 17:00 uur (UTC) | Nigeria | 1 – 1 (n.v.)[46] | Zuid-Afrika | Stade Bouaké, Bouaké Toeschouwers: 31.227 Scheidsrechter: Amin Omar (EGY) Video-assistent: Lahlou Benbraham (ALG) |
William Troost-Ekong 67' (pen.) | 90' (pen.) Teboho Mokoena | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Terem Moffi Kenneth Omeruo Ola Aina William Troost-Ekong Kelechi Iheanacho | 4 – 2 | Teboho Mokoena Mihlali Mayambela Evidence Makgopa Mothobi Mvala |
| ||||
11 februari Afrika Cup Finale «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Nigeria [47] | 1 – 2 | Ivoorkust[48] | Stade olympique Alassane Ouattara, Abidjan Toeschouwers: 57.094 Scheidsrechter: Dahane Beida (MTN) Video-assistent: Mohamed Ashour (EGY) |
William Troost-Ekong 38' | 62' Franck Kessié 81' Sébastien Haller |
| ||||
22 maart Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Nigeria [49] | 2 – 1[50] | Ghana[51][52] | Stade de Marrakech, Marrakesh Toeschouwers: 350 Scheidsrechter: Redouane Jiyed (MAR) |
Cyriel Dessers 38' (pen.) Ademola Lookman 84' | 90+5' (pen.) Jordan Ayew |
| ||||
26 maart Vriendschappelijk «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) | Nigeria | 0 – 2 | Mali[53] | Stade de Marrakech, Marrakesh Toeschouwers: 370 Scheidsrechter: Samir Guezzaz (MAR) |
18' El Bilal Touré 87' Kamory Doumbia |
| ||||
7 juni WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC+1) | Nigeria [54] | – | Zuid-Afrika | Godswill Akpabio Internationaal Stadion, Uyo Scheidsrechter: n.n.b |
| ||||
10 juni WK 2026 kwalificatie Groep C «onderlinge duels» 16:00 uur (UTC) | Benin | – | Nigeria | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan (Ivoorkust) Scheidsrechter: n.n.b |
Bronnen, noten en/of referenties
|