Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019
EK kortebaan 2019 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Glasgow, Verenigd Koninkrijk | ||||||
Accommodatie | Tollcross International Swimming Centre | ||||||
Editie | 20 | ||||||
Jaar | 2019 | ||||||
Data | 4 t/m 8 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 539 atleten uit 49 landen | ||||||
Evenementen | 40 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2019 werden van woensdag 4 tot en met zondag 8 december 2019 georganiseerd in het Tollcross International Swimming Centre in het Britse Glasgow.
Wedstrijdschema
Woensdag 04/12 | Donderdag 05/12 | Vrijdag 06/12 | Zaterdag 07/12 | Zondag 08/12 |
---|---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur (lokale tijd) - 10:30 uur (MET) | ||||
100 m vlinder mannen 50 m school vrouwen 50 m school mannen 400 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 4x50 m vrij mannen 800 m vrij vrouwen | 200 m vrij mannen 50 vlinder vrouwen 200 m school mannen 100 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m wissel vrouwen 400 m wissel mannen 4x50 m wissel gemengd 1500 m vrij mannen | 100 m school vrouwen 50 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 400 m wissel mannen 200 m school vrouwen 100 m school mannen 200 m vlinder vrouwen 200 m wissel mannen 4x50 m vrij vrouwen | 50 vlinder mannen 50 m rug vrouwen 100 m vrij mannen 200 m vrij vrouwen 100 m vlinder vrouwen 100 m wissel mannen 200m wissel vrouwen 4x50 m vrij gemengd | 50 vrij vrouwen 50 m rug mannen 200 m school vrouwen 200 m vlinder mannen 400 m vrij vrouwen 4x50 m wissel mannen 4x50 m wissel vrouwen |
Finales - vanaf 17:00 uur (lokale tijd) - 18:00 uur (MET) | ||||
HF 50 m school mannen HF 50 m school vrouwen F 200 m rug mannen F 400 m wissel vrouwen F 400 m vrij mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 50 m school vrouwen F 50 m school mannen F 4x50 m vrij mannen | HF 50 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 200 m school vrouwen HF 100 m vrij vrouwen F 400 m wissel mannen F 100 m rug vrouwen HF 100 m rug mannen HF 100 m wissel vrouwen F 100 m vlinder mannen F 800 m vrij vrouwen F 50 m vlinder vrouwen F 4x50 m wissel gemengd | HF 50 m vrij mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m rug vrouwen F 200 m wissel mannen F 200 m vlinder vrouwen HF 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 1500 m vrij mannen F 50 m vrij mannen F 4x50 m vrij vrouwen | HF 50 m rug vrouwen HF 50 m vlinder mannen F 100 m school vrouwen HF 100 m vrij mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m wissel mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m school mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 50 m vlinder mannen F 50 m rug vrouwen F 4x50 m vrij gemengd | HF 50 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen F 200 m school vrouwen F 100 m vrij mannen F 100 m vlinder vrouwen F 400 m vrij vrouwen F 200 m vlinder mannen F 50 m vrij vrouwen F 50 m rug mannen F 4x50 m wissel vrouwen F 4x50 m wissel mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde vier zwemmers voor dit toernooi, twee mannen en twee vrouwen.[1]
- Mannen
- Lander Hendrickx
- Pieter Timmers
- Vrouwen
Nederland
De technisch directeur van de KNZB, André Cats, selecteerde acht zwemmers voor dit toernooi, vier mannen en vier vrouwen.[2]
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Vladimir Morozov Rusland | 20,40 | Florent Manaudou Frankrijk | 20,66 | Maxim Lobanovszkij Hongarije | 20,76 |
100 m | Vladimir Morozov Rusland | 45,53 | Alessandro Miressi Italië | 45,90 | Vladislav Grinev Rusland | 46,35 |
200 m | Danas Rapšys Litouwen | 1.41,12 | Duncan Scott Verenigd Koninkrijk | 1.41,42 | Michail Vekovisjtsjev Rusland | 1.41,52 |
400 m | Danas Rapšys Litouwen | 3.33,20 CR | Thomas Dean Verenigd Koninkrijk | 3.37,95 | Gabriele Detti Italië | 3.38,06 |
1500 m | Gregorio Paltrinieri Italië | 14.17,14 | Henrik Christiansen Noorwegen | 14.18,15 | David Aubry Frankrijk | 14.25,66 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 22,75 | Christian Diener Duitsland | 23,07 | Shane Ryan Ierland | 23,12 |
100 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 49,09 | Christian Diener Duitsland | 49,94 | Robert Glință Roemenië | 50,30 |
200 m | Radosław Kawęcki Polen | 1.49,26 | Christian Diener Duitsland | 1.50,05 | Luke Greenbank Verenigd Koninkrijk | 1.50,09 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Vladimir Morozov Rusland | 25,51 ER | Hüseyin Emre Sakçı Turkije | 25,82 | Arno Kamminga Nederland | 25,84 |
Fabio Scozzoli Italië | ||||||
100 m | Arno Kamminga Nederland | 56,06 | Ilja Sjymanovitsj Wit-Rusland | 56,42 | Fabio Scozzoli Italië | 56,55 |
200 m | Arno Kamminga Nederland | 2.02,36 | Erik Persson Zweden | 2.02,80 | Marco Koch Duitsland | 2.02,87 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Oleg Kostin Rusland | 22,23 | Szebasztián Szabó Hongarije | 22,35 | Ümit Can Güreş Turkije | 22,38 |
100 m | Marius Kusch Duitsland | 49,06 | Michail Vekovisjtsjev Rusland | 49,53 | Marcin Cieślak Polen | 49,75 |
200 m | Andreas Vazaios Griekenland | 1.50,23 | Ramon Klenz Duitsland | 1.51,51 | James Guy Verenigd Koninkrijk | 1.51,73 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Kliment Kolesnikov Rusland | 51,15 | Sergej Fesikov Rusland | 51,59 | Andreas Vazaios Griekenland | 51,62 |
200 m | Andreas Vazaios Griekenland | 1.50,85 ER | Tomoe Zenimoto Hvas Noorwegen | 1.51,74 | Philip Heintz Duitsland | 1.52,55 |
400 m | Max Litchfield Verenigd Koninkrijk | 4.01,36 | Ilja Borodin Rusland | 4.03,65 | Danila Pasynkov Rusland | 4.04,98 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Rusland Vladislav Grinev Michail Vekovisjtsjev Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Sergej Fesikov Danila Markov Aleksandr Popkov | 1.22,92 | Polen Paweł Juraszek Marcin Cieślak Karol Ostrowski Jakub Kraska | 1.23,74 | Italië Federico Bocchia Marco Orsi Giovanni Izzo Alessandro Miressi Leonardo Deplano Thomas Ceccon | 1.24,50 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Rusland Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Oleg Kostin Vladislav Grinev Sergej Fesikov Aleksandr Popkov Michail Vekovisjtsjev | 1.30,63 | Hongarije Richárd Bohus Dávid Horváth Szebasztián Szabó Maxim Lobanovszkij | 1.32,10 | Wit-Rusland Viktar Staselovitsj Ilja Sjymanovitsj Jaoehen Tsoerkin Artsjom Matsjekin | 1.32,29 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Maria Kameneva Rusland | 23,56 | Mélanie Henique Frankrijk | 23,66 | Pernille Blume Denemarken | 23,73 |
100 m | Freya Anderson Verenigd Koninkrijk | 51,49 | Béryl Gastaldello Frankrijk | 51,85 | Femke Heemskerk Nederland | 51,88 |
200 m | Freya Anderson Verenigd Koninkrijk | 1.52,77 | Federica Pellegrini Italië | 1.52,88 | Femke Heemskerk Nederland | 1.53,35 |
400 m | Simona Quadarella Italië | 3.59,75 | Isabel Marie Gose Duitsland | 4.00,01 | Ajna Késely Hongarije | 4.00,04 |
800 m | Simona Quadarella Italië | 8.10,30 | Ajna Késely Hongarije | 8.11,77 | Martina Caramignoli Italië | 8.12,36 |
Rugslag | ||||||
50 m | Kira Toussaint Nederland | 25,84 | Béryl Gastaldello Frankrijk | 26,03 | Alicja Tchórz Polen | 26,16 |
100 m | Kira Toussaint Nederland | 55,71 | Maria Kameneva Rusland | 56,10 | Georgia Davies Verenigd Koninkrijk | 56,73 |
200 m | Margherita Panziera Italië | 2.01,45 | Daryna Zevina Oekraïne | 2.02,25 | Kira Toussaint Nederland | 2.03,04 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Benedetta Pilato Italië | 29,32 | Martina Carraro Italië | 29,60 | Mona McSharry Ierland | 29,87 |
100 m | Martina Carraro Italië | 1.04,51 | Arianna Castiglioni Italië | 1.05,01 | Jenna Laukkanen Finland | 1.05,12 |
200 m | Maria Temnikova Rusland | 2.18,35 | Molly Renshaw Verenigd Koninkrijk | 2.19,66 | Martina Carraro Italië | 2.19,68 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Mélanie Henique Frankrijk | 24,56 | Béryl Gastaldello Frankrijk | 24,78 | Emilie Beckmann Denemarken | 25,15 |
Jeanette Ottesen Denemarken | ||||||
100 m | Anastasja Sjkoerdai Wit-Rusland | 56,21 | Elena Di Liddo Italië | 56,37 | Anna Ntountounaki Griekenland | 56,44 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.03,21 | Ilaria Bianchi Italië | 2.04,20 | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 2.05,00 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Katinka Hosszú Hongarije | 57,36 | Maria Kameneva Rusland | 57,59 | Jenna Laukkanen Finland | 58,62 |
200 m | Katinka Hosszú Hongarije | 2.04,68 | Maria Ugolkova Zwitserland | 2.06,59 | Siobhan-Marie O'Connor Verenigd Koninkrijk | 2.06,74 |
400 m | Katinka Hosszú Hongarije | 4.25,10 | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 4.28,76 | Ilaria Cusinato Italië | 4.29,13 |
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Frankrijk Béryl Gastaldello Mélanie Henique Léna Bousquin Anna Santamans Anouchka Martin | 1.35,21 | Niet uitgereikt | Denemarken Julie Kepp Jensen Jeanette Ottesen Emilie Beckmann Pernille Blume Emily Gantriis | 1.35,24 | |
Nederland Tamara van Vliet Kira Toussaint Femke Heemskerk Valerie van Roon | ||||||
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Polen Alicja Tchórz Dominika Sztandera Kornelia Fiedkiewicz Katarzyna Wasick | 1.44,85 | Italië Silvia Scalia Benedetta Pilato Elena Di Liddo Silvia di Pietro Arianna Castiglioni Federica Pellegrini | 1.44,92 | Rusland Maria Kameneva Nika Godoen Arina Soerkova Darja Oestinova | 1.44,96 |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag estafette | ||||||
4x50 m | Rusland Vladimir Morozov Vladislav Grinev Arina Soerkova Maria Kameneva Michail Vekovisjtsjev Darja Oestinova Jelizaveta Klevanovitsj | 1.28,31 ER | Verenigd Koninkrijk Duncan Scott Scott McLay Anna Hopkin Freya Anderson James Guy | 1.28,64 | Frankrijk Maxime Grousset Florent Manaudou Melanie Henique Béryl Gastaldello Clément Mignon Anna Santamans | 1.28,86 |
Wisselslagestafette | ||||||
4x50 m | Rusland Kliment Kolesnikov Vladimir Morozov Arina Soerkova Maria Kameneva Sergej Fesikov Oleg Kostin Darja Oestinova | 1.36,22 WR | Nederland Kira Toussaint Arno Kamminga Joeri Verlinden Femke Heemskerk Jesse Puts | 1.37,22 | Denemarken Mathias Rysgaard Tobias Bjerg Jeanette Ottesen Pernille Blume Emilie Beckmann Emily Gantriis | 1.38,02 |
Medaillespiegel
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 13 | 5 | 4 | 22 |
2 | Italië | 6 | 7 | 7 | 20 |
3 | Nederland | 5 | 1 | 4 | 10 |
4 | Hongarije | 4 | 4 | 3 | 11 |
5 | Verenigd Koninkrijk | 3 | 4 | 4 | 11 |
6 | Frankrijk | 2 | 5 | 2 | 9 |
7 | Polen | 2 | 1 | 2 | 5 |
8 | Griekenland | 2 | 0 | 2 | 4 |
9 | Litouwen | 2 | 0 | 0 | 2 |
10 | Duitsland | 1 | 5 | 2 | 8 |
11 | Wit-Rusland | 1 | 1 | 1 | 3 |
12 | Noorwegen | 0 | 2 | 0 | 2 |
13 | Turkije | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 |
Zwitserland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oekraïne | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Denemarken | 0 | 0 | 5 | 5 |
18 | Finland | 0 | 0 | 2 | 2 |
Ierland | 0 | 0 | 2 | 2 | |
20 | Roemenië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 41 | 39 | 42 | 122 |
Externe link
- (en) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties |