COSAFA Cup 2018
COSAFA Cup 2018 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Zuid-Afrika | ||||||
Organisator | COSAFA | ||||||
Editie | 18e | ||||||
Datum | 27 mei – 9 juni 2018[1] | ||||||
Teams | 14 (van 1 confederatie) | ||||||
Stadions | 3 (in 1 gaststad) | ||||||
Winnaar | Zimbabwe (6e titel) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 23 | ||||||
Doelpunten | 48 (2,09 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Onkabetse Makgantai (Botswana) (5 doelpunten) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De COSAFA Cup 2018 was de achttiende editie van dit voetbaltoernooi, georganiseerd door de COSAFA (Council of Southern Africa Football Associations). Het toernooi vond plaats van 27 mei tot en met 9 juni in Zuid-Afrika. De titelverdediger, Zimbabwe, won het toernooi voor de zesde keer. Dat land versloeg, net als in de vorige editie, Zambia met 4–2. Lesotho werd derde.
Gastland en stadions
Het toernooi zou eerst in Botswana worden gehouden, dit werd aangekondigd in juli 2017.[2] Dit werd Zuid-Afrika in 2018. Er werden drie stadions aangewezen om de wedstrijden in te spelen.[3][4]
Pietersburg Seshego | Pietersburg, Polokwane | Peter Mokabastadion |
---|---|---|
Peter Mokabastadion Capaciteit: 41.733 | ||
Oud Peter Mokabastadion | ||
Seshegostadion Capaciteit: 15.000 |
Deelnemende teams
De loting voor het toernooi vond plaats op 18 april 2018 in Johannesburg, Zuid-Afrika.[5] Er doen veertien landen aan het toernooi mee, daarvan zijn er zes die automatische gekwalificeerd zijn voor de kwartfinale. Acht landen spelen eerst in een poulefase met twee groepen, de winnaars plaatsen zich ook voor de kwartfinale.
Comoren | Angola | Namibië |
Scheidsrechters
Er werden 9 scheidsrechters en assistent scheidsrechters geselecteerd voor dit toernooi.[6]
Scheidsrechters
- Victor Gomes (Zuid-Afrika)
- Nomore Musundire (Zimbabwe)
- Hélder Martins De Carvalho (Angola)
- Bernard Camille (Seychellen)
- Ahmad Imtehaz Heeralall (Mauritius)
- Jackson Pavaza (Namibië)
- Hamada Nampiandraza (Madagaskar)
- Tirelo Mositwane (Botswana)
- Celso Alvacao (Mozambique)
Assistent scheidsrechters
- James Emile (Seychellen)
- Souru Phatsoane (Lesotho)
- Athenkosi Ndongeni (Zuid-Afrika)
- Sifiso Nxumalo (Swaziland)
- Matheus Kanyanga (Namibië)
- Romeo Kasengele (Zambia)
- Fabien Cauvelet (Mauritius)
- Clemence Kanduku (Malawi)
- Mmadi Faissoil (Comoren)
Groepsfase
Groep A
Land | Gsp | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/– | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Madagaskar | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 |
Mozambique | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
Seychellen | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | –1 | 2 |
Comoren | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | –4 | 1 |
27 mei 2018 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+2)[7][8][9] | Madagaskar | 2 – 1 | Mozambique | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) |
Dax 7' Toky 62' | 53' Luís |
27 mei 2018 «onderlinge duels» 16:30 (UTC+2)[10][11] | Comoren | 1 – 1 | Seychellen | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Ahmad Heeralall (MRI) |
M'Changama 60' | 83' Keith |
29 mei 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[12][13] | Comoren | 0 – 3 | Mozambique | Seshegostadion, Polokwane Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM) |
39' Jeitoso 44', 72' Luís |
29 mei 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[14] | Madagaskar | 1 – 1 | Seychellen | Seshegostadion, Polokwane Scheidsrechter: Thando Ndzandzeka (RSA) |
Miellie 34' | 23' Bourahim |
31 mei 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[15][16] | Comoren | 0 – 1 | Madagaskar | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Tirelo Mositwane (BOT) |
45' Bourahim |
31 mei 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[17] | Mozambique | 2 – 1 | Seychellen | Seshegostadion, Polokwane Scheidsrechter: Thando Ndzandzeka (RSA) |
Luís 11' (pen.) Jeitoso 74' | 52' Tamboo |
Groep B
Land | Gsp | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Botswana | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 2 | +7 | 7 |
Angola | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Mauritius | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | –6 | 3 |
Malawi | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
28 mei 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[18][19] | Botswana | 2 – 1 | Angola | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) |
Seakanyeng 5' (pen.) Makgantai 45' | 58' Caporal |
28 mei 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[20] | Malawi | 0 – 1 | Mauritius | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Hélder Martins De Carvalho (ANG) |
15' Balisson |
30 mei 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[21] | Angola | 1 – 0 | Mauritius | Oud Peter Mokabastadion[22], Polokwane Scheidsrechter: Nomore Musundire (ZIM) |
Vincent 63' (e.d.) |
30 mei 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[23] | Malawi | 1 – 1 | Botswana | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Celso Alvação (MOZ) |
Sambani 7' | 88' Seakanyeng |
1 juni 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[24] | Angola | 0 – 0 | Malawi | Seshegostadion, Polokwane Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) |
1 juni 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[25] | Botswana | 6 – 0 | Mauritius | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM) |
Makgantai 3', 70' Phiri 16' Kgamanyane 20' Seakanyeng 27' Maikano 55' |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
2 juni – Polokwane | ||||||||||
Zambia | 0 (4) | |||||||||
6 juni – Polokwane | ||||||||||
Namibië | 0 (3) | |||||||||
Zambia | 1 | |||||||||
2 juni – Polokwane | ||||||||||
Madagaskar | 0 | |||||||||
Zuid-Afrika | 0 (3) | |||||||||
9 juni – Polokwane | ||||||||||
Madagaskar | 0 (4) | |||||||||
Zambia | 2 | |||||||||
3 juni – Polokwane | ||||||||||
Zimbabwe | 4 | |||||||||
Lesotho | 1 | |||||||||
6 juni – Polokwane | ||||||||||
Swaziland | 0 | |||||||||
Lesotho | 0 (1) | derde plaats | ||||||||
3 juni – Polokwane | ||||||||||
Zimbabwe | 0 (3) | 8 juni – Polokwane | ||||||||
Zimbabwe | 1 (3) | |||||||||
Madagaskar | 0 | |||||||||
Botswana | 1 (1) | |||||||||
Lesotho | 1 | |||||||||
Kwartfinale
| ||||
2 juni 2018 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+2)[26][27] | Zambia | 0 – 0 (n.v.) | Namibië | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Tirelo Mositwane (BOT) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Sikombe Chirwa Kambole Nsabata Chama | 4–3 | Ketjijere Hanamub Martin Keimuine Haoseb |
| ||||
2 juni 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[28][29] | Lesotho | 1 – 0 | Swaziland | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Nomore Musundire (ZIM) |
Motebang 71' |
| ||||
2 juni 2018 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+2)[30][31] | Zuid-Afrika | 0 – 0 (n.v.) | Madagaskar | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Ahmad Imtehaz Heeralall (MRI) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Madisha Foster Modiba Webber Singh | 3–4 | Rabeson Rakotondrazaka Rakotoarisoa Andrianarimanana Njakanirina |
| ||||
3 juni 2018 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+2)[32][33] | Zimbabwe | 1 – 1 (n.v.) | Botswana | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Hélder Martins De Carvalho (ANG |
Rusike 39' | 60' Makgantai | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Amidu Mukombwe Billiat | 3–1 | Seakanyeng Sosome Orebonye Kereedilwe |
Verliezersronde
halve finale | finale om 5e/6e plek | |||||
5 juni – Polokwane | ||||||
Namibië | 1 | |||||
Zuid-Afrika | 4 | 8 juni – Polokwane | ||||
Zuid-Afrika | 3 | |||||
5 juni – Polokwane | Botswana | 0 | ||||
Swaziland | 0 | |||||
Botswana | 2 |
- Halve finale
| ||||
5 juni 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[34][35] | Namibië | 1 – 4 | Zuid-Afrika | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Celso Alvação (MOZ) |
Hotto 39' | 26' (pen.) Modiba 29', 40' Maboe 54' Xulu |
| ||||
5 juni 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[36][37] | Swaziland | 0 – 2 | Botswana | Oud Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) |
9' Makgantai 90' Mohutsiwa |
- Finale om 5e/6e plek
| ||||
8 juni 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[38] | Zuid-Afrika | 3 – 0 | Botswana | Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) |
Madisha 39' Modiba 78' Maboe 89' |
Halve finale
| ||||
6 juni 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+2)[39] | Zambia | 1 – 0 | Madagaskar | Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM) |
Kambole 39' |
| ||||
6 juni 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[40][41] | Lesotho | 0 – 0 (n.v.) | Zimbabwe | Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Ahmad Heeralall (MRI) |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Kalake Moremoholo Nkoto Thaba-Ntso[42] | 1 – 3 | Billiat Mukombwe Mudimu |
Troostfinale
| ||||
8 juni 2018 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+2)[43][44] | Madagaskar | 0 – 1 | Lesotho | Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Celso Alvação (MOZ) |
10' Nkoto |
Finale
| ||||
9 juni 2018 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+2)[45][46] | Zambia | 2 – 4 (n.v.) | Zimbabwe | Peter Mokabastadion, Polokwane Scheidsrechter: Hélder Martins De Carvalho (ANG) |
Kambole 8', 50' | Kadewere 4', 90+3' Billiat 101' (pen.), 117' |
Winnaar COSAFA Cup 2018 |
---|
ZIMBABWE Zesde titel |
Externe link
- Officiële website van de COSAFA
Bronnen, noten en/of referenties
|