België op de Olympische Zomerspelen 2024
België op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | België | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | ||||||||||||||||
NOC | Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (fr) (nl) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
België op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
België op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
België zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 19 | 12 | 31 |
Badminton Badminton | 1 | 1 | 2 |
Basketbal Basketbal | 0 | 12 | 12 |
Boksen Boksen | 2 | 1 | 3 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 0 | 1 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 3 | 2 | 5 |
Hockey Hockey | 16 | 16 | 32 |
Kanovaren Kanovaren | 1 | 2 | 3 |
Paardensport Paardensport | nog te bepalen | 9 | |
Roeien Roeien | 3 | 0 | 3 |
Schermen Schermen | 1 | 0 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Triatlon Triatlon | 2 | 2 | 4 |
Wielersport Wielersport | 11 | 10 | 21 |
Zeilen Zeilen | 4 | 4 | 8 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 3 | 4 |
Totaal | 64 | 67 | 140 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Alexander Doom[1] | 400 m | n.v.t. | |||||||
Jonathan Sacoor[2] | n.v.t. | ||||||||
Tibo De Smet[3] | 800 m | n.v.t. | |||||||
Pieter Sisk[4] | n.v.t. | ||||||||
Ruben Verheyden | 1500 m | n.v.t. | |||||||
Jochem Vermeulen | n.v.t. | ||||||||
John Heymans[5] | 5000 m | n.v.t. | |||||||
Isaac Kimeli[6] | n.v.t. | ||||||||
10 000m | n.v.t. | ||||||||
Michael Obasuyi[7] | 110 m horden | n.v.t. | |||||||
Bashir Abdi | marathon | n.v.t. | |||||||
Koen Naert | n.v.t. | ||||||||
Michael Somers[8] | n.v.t. | ||||||||
Belgian Tornados nog te bepalen | 4x400m | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Cynthia Bolingo Mbongo [9] | 400 m | n.v.t. | |||||||
Hanne Claes [10] | 400 m horden | n.v.t. | |||||||
Hanne Verbruggen[11] | marathon | n.v.t. | |||||||
Chloé Herbiet[12] | n.v.t. | ||||||||
Belgian Cheethas nog te bepalen | 4x400m | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x400m | n.v.t. |
Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Ben Broeders[13] | polsstokhoogspringen |
Meerkamp
- Vrouwen
atlete | onderdeel | 100 h | hs | ks | 200 m | vs | sw | 800 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nafissatou Thiam | zevenkamp | res. | |||||||||
pnt. | |||||||||||
Noor Vidts | res. | ||||||||||
pnt. |
Badminton
De Belgische badmintonners wisten zich te plaatsen voor de Spelen dankzij hun plek in de uitgezuiverde Olympische Ranking.[14]
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Julien Carraggi | enkelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lianne Tan | enkelspel |
Basketbal
Team
De Belgian Cats konden zich plaatsen voor de Spelen tijdens het Olympisch Kwalificatietoernooi in Antwerpen, België[15].
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Belgian Cats: Julie Allemand Nastja Claessens Antonia Delaere Ine Joris Kyara Linskens Maxuelle Lisowa-Mbaka Serena-Lynn Geldof Becky Massey Billie Massey Emma Meesseman Bethy Mununga Elise Ramette Laure Résimont Julie Vanloo | vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Duitsland | ||||||||
2 | Verenigde Staten | ||||||||
3 | Japan | ||||||||
4 | België |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 13:30 | Duitsland | België | ||||
1 augustus 2024 | 21:00 | België | Verenigde Staten | ||||
4 augustus 2024 | 11:00 | Japan | België | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
Voor het eerst sinds 1992 weten 2 Belgische boksers zich te plaatsen voor het Olympisch bokstoernooi. Ze behaalden beide deze quotaplaats door winst te behalen in de kwartfinale op de Europese Spelen 2023 in Nowy Targ, Polen. Oshin Derieuw deed dit zelfs als allereerste vrouwelijke bokser ooit[16]. Op 2 juni wist derde bokser Victor Schelstraete zich bij het duo te voegen via het Olympisch kwalificatietoernooi in Thailand[17].
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Vasile Usturoi | vedergewicht | ||||||
Victor Schelstraete | zwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Oshin Derieuw | weltergewicht |
Gewichtheffen
- Vrouwen
Nina Sterckx wist zich dankzij de Olympische Kwalificatie Ranking te plaatsen voor zowel de klasse tot 49 kilogram[18] als de klasse tot 59 kilogram[19]. Tegen 1 mei zal ze een keuze moeten maken in welke categorie ze daadwerkelijk zal deelnemen.
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Nina Sterckx | -49 kg[20] |
Gymnastiek
Turnen
Tijdens het Wereldkampioenschap turnen 2023 in Antwerpen, België wist het Belgische mannenteam zich niet te plaatsen voor de Spelen. De 15de plaats van het team leverde wel 1 individueel ticket op, naast het individueel ticket voor Luka Van den Keybus.[21]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Luka Van den Keybus | meerkamp | ||||||||||||||||
nog te bepalen | |||||||||||||||||
Noah Kuavita[22] | brug | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Maellyse Brassart[23] | meerkamp | ||||||||||||
Nina Derwael[24] |
Hockey
- Mannen
De Red Lions weten zich te plaatsen voor Parijs dankzij een finaleplaats in het Olympisch Kwalificatietoernooi in Valencia, Spanje.[25]
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Red Lions Nog te bepalen | Mannen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | België | ||||||||
2 | India | ||||||||
3 | Australië | ||||||||
4 | Nieuw-Zeeland | ||||||||
5 | Argentinië | ||||||||
6 | Ierland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27.07.2024 | 10:30 | België | Ierland | ||||
28.07.2024 | 17:30 | België | Nieuw-Zeeland | ||||
30.07.2024 | 19:45 | België | Australië | ||||
01.08.2024 | 10:00 | België | India | ||||
02.08.2024 | 17:30 | België | Argentinië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
De Red Panthers weten zich te plaatsen dankzij een finaleplaats op het Olympisch kwalificatietoernooi in Valencia, Spanje.[26]
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Red Panthers Nog te bepalen | Vrouwen |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | België | ||||||||
2 | Nederland | ||||||||
3 | Japan | ||||||||
4 | China | ||||||||
5 | Frankrijk | ||||||||
6 | Duitsland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28.07.2024 | 10:00 | België | China | ||||
29.07.2024 | 20:15 | België | Frankrijk | ||||
31.07.2024 | 17:00 | België | Japan | ||||
02.08.2024 | 12:45 | België | Nederland | ||||
03.08.2024 | 19:45 | België | Duitsland | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Sprint
Tijdens het wereldkampioenschap kanovaren sprint in Duisburg, Duitsland wisten de Belgische kajakkers zich te plaatsen voor de Olympische Spelen van Parijs. Als eerste plaatste Artuur Peters zich voor de K1 1000 m dankzij een 6e plaats in de A-finale.[27]. De volgende dag werd zijn voorbeeld gevolgd door het duo Peters en Broekx dankzij een 4de plaats in de K-2 500m.[28]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Artuur Peters | K-1 1000 m |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Hermien Peters Lize Broekx | K-2 500 m |
Paardensport
Dressuur
De Belgische dressuurploeg wist een Olympisch ticket te veroveren tijdens het EK Dressuur 2023 in Riesenbeck.[29]
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
Het Belgische eventingteam wist een team-quotaplaats te veroveren tijdens het Europees Kampioenschap 2023.[30]
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
team |
Jumping
De Belgische jumpingploeg plaatste zich al in 2022 voor het Olympische Jumpingtoernooi. Ze wisten deze plaats veilig te stellen door goud te winnen in de Nations Cup in Barcelona, Spanje[31].
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | ||||||
team |
Roeien
De Belgische roeiers wisten zich te plaatsen voor de Spelen tijdens Europees Olympisch Kwalificatietoernooi in Szeged, Hongarije.[32]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Tim Brys | skiff | ||||||||||
Niels Van Zandweghe Tibo Vyvey | lichte dubbeltwee |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Neisser Loyola[33] | degen |
Taekwondo
- Vrouwen
Sarah Chaâri wist zich als eerste taekwondo te plaatsen voor het Olympische event in Parijs. Dit kon op 2 manieren: in de top 5 eindigen van de Olympische ranking of door te winnen tijdens de Grand Prix in Manchester. Door beide te realiseren, was ze helemaal zeker van haar kwalificatie.[34]
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Sarah Chaâri | -67 kg |
Triatlon
De Belgische triatleten wisten zich te plaatsen voor de Spelen dankzij de olympische ranglijst.[35]
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jelle Geens | Mannen | |||||||
Marten Van Riel | ||||||||
Claire Michel | Vrouwen | |||||||
Jolien Vermeylen |
- Gemengd
Atleet | Evenement | Zwemmen (250 m) | Rang 1 | Fietsen (7 km) | Rang 2 | Lopen (1.5 km) | Totaal Groeps tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jelle Geens | Mixed relay | n.v.t. | ||||||
Claire Michel | ||||||||
Marten Van Riel | ||||||||
Jolien Vermeylen | ||||||||
Totaal | n.v.t. |
Wielersport
Baanwielrennen
De Belgische baanwielrenners konden zich via de verschillende rankings kwalificeren voor de Spelen in 7 verschillende disciplines van het baanwielrennen.[36]
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin (vrouwen) |
- Koppelkoers
atleet | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
koppelkoers (mannen) | ||||
koppelkoers (vrouwen) |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (mannen) | |||||||||||
omnium (vrouwen) |
- Ploegenachtervolging
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | rang | ||
ploegenachtervolging (mannen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
sprint (vrouwen) |
BMX
De Belgische BMX'ers wisten zich te plaatsen dankzij een 10de plaats op de wereldranglijst.[37]
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
race (mannen) | |||||||
race (vrouwen) |
Mountainbiken
De Belgische mountainbikers wisten zich te plaatsen door hun plaats op de Olympische ranking.[38]
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Pierre de Froidmont | mountainbike | ||
Jens Schuermans |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
Wegwielrennen
Op basis van de landenranking van de UCI op 17 oktober 2023, werden zowel bij de mannen als de vrouwen 4 quotaplaatsen toegekend voor de wegrit. Bij de mannen mogen ook 2 renners deelnemen aan de tijdrit, bij de vrouwen 1. [39]
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
Zeilen
De eerste Belgische boten wisten zich te kwalificeren tijdens de wereldkampioenschappen zeilen van augustus 2023 in Den Haag, Nederland[40]. Op dit toernooi werd een quotaplaats veilig gesteld in de klasse 49er FX, dankzij een top 10-plaats (plek 4) van het duo Maenhaut en Geurts.In de ILCA 7-klasse wist William De Smet een quotaplaats te behalen, dankzij een 15de plaats (12de landenplaats) in de wedstrijd van deze klasse. Tot slot behaalde Emma Plasschaert een top 10-plaats (plek 6) in de ILCA 6-klasse en stelde zo een ticket voor Parijs veilig. Tijdens de Olympische zeilweek in Hyères konden er zich nog twee extra boten kwalificeren.[41] In de klasse 49er behaalden Yannick Lefèbvre en Jan Heuninck een tweede plaats in de wedstrijd, waardoor ze zich verzekerden van een quotaplaats. In de klasse Nacra 17 zorgde de derde plaats van Lucas Clayssens en Eline Verstraelen voor een laatste quotaplaats
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Yannick Lefèbvre Jan Heuninck | 49er | |||||||||||||||
William De Smet | ILCA 7 | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Anouk Geurts Isaura Maenhaut | 49erFX | |||||||||||||||
Emma Plasschaert | ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Lucas Claeyssens Eline Verstraelen | Nacra 17 |
Zwemmen
De Belgische zwemmers wisten zich te plaatsen voor het Olympisch Zwemtoernooi door de gevraagde kwalificatietijden te zwemmen op voorbereidende evenementen.[42][43]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Lucas Henveaux | 400 m vrije slag | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Roos Vanotterdijk | 100 m rugslag | ||||||
100 m vlinderslag | |||||||
Valentine Dumont | 200 m vrije slag | ||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Florine Gaspard | 50 m vrije slag [44] |
Zie ook
Bronnen en noten
|