Spanyolország az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Spanyolország az olimpiai játékokon | |||||
Spanyolország zászlaja | |||||
NOB-országkód: ESP | |||||
OOB | Spanyol Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 289 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Luis Doreste | ||||
Érmek 13. helyezés |
| ||||
Spanyolország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Spanyolország az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 289 sportoló képviselte, akik összesen 17 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Indurain, MiguelMiguel Indurain | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
1 Arany | Baldó, MartaMarta Baldó Nuria Cabanillas Estela Giménez Lorena Guréndez Tania Lamarca Estíbaliz Martínez | Torna | Csapat ritmikus gimnasztika |
1 Arany | Léon, FernandoFernando Léon José Luis Ballester | Vitorlázás | Tornádó |
1 Arany | Zabell, TheresaTheresa Zabell Begoña Vía Dufresne | Vitorlázás | Női 470-es osztály |
1 Arany | Nemzeti válogatott José María Abarca Ángel Andreo Daniel Ballart Manuel Estiarte Pedro García Salvador Gómez Iván Moro Miki Oca Jordi Payá Sergio Pedrerol Jesús Miguel Rollán Jordi Sans Carles Sans | Vízilabda | Férfi |
2 Ezüst | Cacho, FermínFermín Cacho | Atlétika | Férfi 1500 m |
2 Ezüst | Pérez, ErnestoErnesto Pérez | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Ramón Jufresa Óscar Barrena Kim Malgosa Jordi Arnau Juantxo García-Mauriño Jaime Amat Juan Escarré Víctor Pujol Ignacio Cobos Xavier Escudé Xavi Arnau Ramón Sala Juan Antonio Dinarés Pol Amat Pablo Usoz Antonio González | Gyeplabda | Férfi |
2 Ezüst | Olano, AbrahamAbraham Olano | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
2 Ezüst | Bruguera, SergiSergi Bruguera | Tenisz | Férfi egyes |
2 Ezüst | Sánchez, ArantxaArantxa Sánchez | Tenisz | Női egyes |
3 Bronz | Massana, ValentíValentí Massana | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Soler, YolandaYolanda Soler | Cselgáncs | Női légsúly |
3 Bronz | Fernández, IsabelIsabel Fernández | Cselgáncs | Női könnyűsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Jaume Fort Demetrio Lozano José Salvador Esquer Rafael Guijosa Fernando Hernández Raúl González Iñaki Urdangarín Josu Olalla Mateo Garralda Talant Dujsebajev Jesús Fernández Alberto Urdiales Jordi Nuñez Juan Pérez José Javier Hombrados Aitor Etxaburu | Kézilabda | Férfi |
3 Bronz | Lozano, RafaelRafael Lozano | Ökölvívás | Papírsúly |
3 Bronz | Martínez, ConchitaConchita Martínez Arantxa Sánchez Vicario | Tenisz | Női páros |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Venancio José | 100 m | 10,34 | 4. | 27.**** | 10,46 | 6. | 38. | kiesett | ||||
Manuel Borrega | 10,52 | 4. | 56.** | kiesett | ||||||||
Frutos Feo | 10,56 | 4. | 62.* | kiesett | ||||||||
Jordi Mayoral | 200 m | 20,65 | 2. | 19. | 20,68 | 5. | 26. | kiesett | ||||
Javier Navarro | 20,87 | 3. | 41. | 21,06 | 7. | 35. | kiesett | |||||
Andrés Díaz | 800 m | 1:47,86 | 4. | 34. | kiesett | |||||||
Fermín Cacho | 1500 m | 3:39,84 | 1. | 21. | 3:33,12 | 2. | 2. | 3:36,40 | ||||
Isaac Viciosa | 3:37,93 | 4. | 14. | 3:36,11 | 6. | 16.* | kiesett | |||||
Reyes Estévez | 3:42,48 | 4. | 35. | 3:39,44 | 10. | 20. | kiesett | |||||
Enrique Molina | 5000 m | 13:51,55 | 4. | 3. | 14:04,08 | 4. | 18. | 13:12,91 | 7. | |||
Anacleto Jiménez | 14:16,57 | 7. | 30. | 13:50,90 | 11. | 11. | kiesett | |||||
Manuel Pancorbo | 13:57,42 | 9. | 19. | 14:39,64 | 14. | 29. | kiesett | |||||
Abel Antón | 10 000 m | 27:56,26 | 7. | 7. | 28:29,37 | 13. | ||||||
Carlos de la Torre | 28:04,14 | 8. | 8. | 28:32,11 | 14. | |||||||
Alejandro Gómez | 28:28,16 | 9. | 20. | 28:39,11 | 15. | |||||||
Martín Fiz | Maraton | 2:13:20 | 4. | |||||||||
Alberto Juzdado | 2:17:24 | 18. | ||||||||||
Diego García | 2:22:11 | 53. | ||||||||||
Miguel de los Santos | 110 m gát | 14,01 | 6. | 46. | kiesett | |||||||
Jesús Font | 13,90 | 6. | 40.* | kiesett | ||||||||
Carlos Sala | 13,94 | 6. | 42.* | kiesett | ||||||||
Óscar Pitillas | 400 m gát | 51,35 | 7. | 49. | kiesett | |||||||
Íñigo Monreal | 52,23 | 7. | 51. | kiesett | ||||||||
Salvador Vila | 50,55 | 8. | 41. | kiesett | ||||||||
Elisardo de la Torre | 3000 m akadály | 8:42,75 | 9. | 27. | kiesett | |||||||
Daniel Plaza | 20 km gyaloglás | 1:22:05 | 11. | |||||||||
Fernando Vázquez | 1:27:35 | 39. | ||||||||||
Valentí Massana | 1:24:14 | 20. | ||||||||||
50 km gyaloglás | 3:44:19 | |||||||||||
Jaime Barroso | 4:01:09 | 22. | ||||||||||
Jesús Ángel García | nem ért célba | |||||||||||
Frutos Feo Venancio José Jordi Mayoral Javier Navarro | 4 × 100 m váltó | 39,35 | 2. | 12. | 38,91 | 6. | 9.* | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Arturo Ortíz | Magasugrás | 226 cm | 18. | kiesett | |
José Manuel Arcos | Rúdugrás | 560 cm | 15. | kiesett | |
Javier García | 540 cm | 20.** | kiesett | ||
Juan Gabriel Concepción | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Jesús Oliván | Távolugrás | 764 cm | 32. | kiesett | |
Manuel Martínez | Súlylökés | 19,12 m | 15. | kiesett | |
David Martínez | Diszkoszvetés | érvényes dobás nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Antonio Peñalver | Tízpróba | 10,95 | 872 | 727 cm | 878 | 16,91 m | 907 | 207 cm | 868 | 50,41 | 796 | 14,35 | 930 | 48,92 m | 848 | 470 cm | 819 | 57,08 m | 694 | 4:37,71 | 695 | 8307 | 9. |
Francisco Benet | 10,95 | 872 | 730 cm | 886 | 13,91 m | 723 | 198 cm | 785 | 48,67 | 877 | 14,36 | 929 | 44,30 m | 752 | 480 cm | 849 | 59,44 m | 729 | 4:36,04 | 705 | 8107 | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sandy Myers | 200 m | 23,18 | 5. | 21.* | 23,20 | 7. | 20. | kiesett | ||||
400 m | 52,54 | 1. | 29. | 51,53 | 3. | 17. | 51,42 | 6. | 14. | kiesett | ||
Ana Menéndez | 800 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Maite Zúñiga | 1500 m | 4:14,05 | 6. | 22. | 4:14,10 | 10. | 19. | kiesett | ||||
Marta Domínguez | 4:15,00 | 9. | 26. | kiesett | ||||||||
Cristina Petite | 5000 m | 15:48,63 | 8. | 26. | kiesett | |||||||
Isabel Martínez | 15:59,42 | 12. | 38. | kiesett | ||||||||
Julia Vaquero | 10 000 m | 32:27,05 | 3. | 3. | 31:27,07 | 9. | ||||||
Rocío Ríos | Maraton | 2:30:50 | 5. | |||||||||
Mónica Pont | 2:33:27 | 14. | ||||||||||
Ana Isabel Alonso | 2:44:12 | 49. | ||||||||||
María José Mardomingo | 100 m gát | 12,91 | 3. | 12. | 13,05 | 4. | 22. | 12,89 | 7. | 11. | kiesett | |
Miriam Alonso | 400 m gát | 56,53 | 7. | 22. | kiesett | |||||||
Eva Paniagua | 58,10 | 7. | 28. | kiesett | ||||||||
María Vascó | 10 km gyaloglás | 46:09 | 28. | |||||||||
Encarnación Granados | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
María Concepción Paredes | Hármasugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Inma Clopés | Hétpróba | 14,30 | 936 | 177 cm | 941 | 13,05 m | 731 | 25,87 | 809 | 574 cm | 771 | 40,42 m | 675 | 2:26,35 | 739 | 5602 | 24. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Roberto Naveira | Légsúly | erőnyerő | Liao Chun-Chiang (TPE) GY | Amar Meridja (ALG) V | kiesett | 17. | ||||||
José Tomás Toro | Harmatsúly | erőnyerő | Jarosław Lewak (POL) V | kiesett | 21. | |||||||
León Villar | Középsúly | erőnyerő | Krisna Bayu (INA) GY | Nicolas Gill (CAN) V | kiesett | 17. | ||||||
Ernesto Pérez | Nehézsúly | erőnyerő | Selim Tataroğlu (TUR) GY | Frank Möller (GER) GY | Csősz Imre (HUN) GY | Liu Shenggang (CHN) GY | David Douillet (FRA) V |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yolanda Soler | Légsúly | Carolyne Lepage (CAN) GY | Joyce Heron (GBR) GY | Małgorzata Roszkowska (POL) GY | Kje Szunhi (PRK) V | Salima Souakri (ALG) GY | |||||
Almudena Muñoz | Harmatsúly | erőnyerő | Marina Kovrigina (RUS) GY | Larysa Krause (POL) V | erőnyerő | Lynda Mekzine (ALG) GY | Marisa Pedulla (USA) GY | Legna Verdecia (CUB) V | 5. | ||
Isabel Fernández | Könnyűsúly | Narelle Hill (AUS) GY | Zülfiyyə Hüseynova (AZE) GY | Pekli Mária (HUN) GY | Csong Szonjong (Jeong Seon-Yong) (KOR) V | Nicola Fairbrother (GBR) GY | |||||
Sara Álvarez | Váltósúly | erőnyerő | Diane Bell (GBR) GY | Jenny Gal (NED) V | Ileana Beltran (CUB) GY | Yael Arad (ISR) GY | kiesett | 7. | |||
Cristina Curto | Félnehézsúly | Jevgenyija Bogunova (KAZ) GY | Olesya Nazarenko (TKM) GY | Ulla Werbrouck (BEL) V | Szvetlana Galante (RUS) V | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Melquiades Verduras José Antonio Merín | Kétpárevezős | 7:13,99 | 5. | 6:59,57 | 4. | 6:55,00 | 3. | kiesett | 18. | |||||
José María de Marco José Carlos Sáez | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:46,66 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:29,37 | 3. | A | 6:28,09 | 4. | 4. | |||
Fernando Climent David Morales Juan Manuel Florido Alfredo Girón | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:28,05 | 4. | 6:03,33 | 4. | C | 6:25,81 | 2. | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Esperanza Márquez Nuria Domínguez (előfutam és vigaszág) Anna Accensi (C döntő) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:51,05 | 4. | 7:12,96 | 4. | C | 7:55,84 | 4. | 16. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Spanyol férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 8 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 7 |
India (IND) | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 2 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 5 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | –4 | 4 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 23 | –20 | 0 |
1996. július 20. 09:00 Sablon:1996FgyepESPGER
| Spanyolország (ESP) | 1–0 | Németország (GER) | Játékvezetők: Donald Prior (AUS), Craig Madden (GBR) |
Jo. Arnau 50' | (0–0) |
1996. július 22. 09:00 Sablon:1996FgyepPAKESP
| Pakisztán (PAK) | 0–3 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Ayman Amin (EGY), Peter von Reth (NED) |
(0–2) | Arnau 22', 43' Escarré 30' |
1996. július 24. 17:30 Sablon:1996FgyepESPARG
| Spanyolország (ESP) | 2–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Floris Idenburg (NED), Peter von Reth (NED) |
Escarré 61' Ja. Arnau 65' | (0–1) | J. Lombi 20' |
1996. július 26. 20:00 Sablon:1996FgyepESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 7–1 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Roger St. Rose (TRI), Youri Platonov (RUS) |
P. Amat 12', 14' Escarré 25', 49' Ja. Arnau 60' Pujol 64' Cobos 68' | (3–0) | Butcher 37' |
1996. július 28. 20:00 Sablon:1996FgyepESPIND
| Spanyolország (ESP) | 1–3 | India (IND) | Játékvezetők: Ray O’Connor (IRL), Szana Kijosi (JPN) |
Escudé 33' | (1–1) | Ferreira 21', 41' Varkej 59' |
- Elődöntő
1996. július 31. 17:30 Sablon:1996FgyepESPAUS
| Spanyolország (ESP) | 2–1 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Richard Wolter (GER), Peter von Reth (NED) |
Pujol 45' Escarré 54' | (0–0) | Gaudoin 63' |
- Döntő
1996. augusztus 2. 19:30 Sablon:1996FgyepESPNED
| Spanyolország (ESP) | 1–3 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Donald Prior (AUS), Ray O'Connor (IRL) |
Pujol 45' | (0–0) | Bovelander 52', 55' Lomans 67' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Spanyolország (ESP) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Spanyol női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 7 | 6 | 1 | 0 | 24 | 4 | +20 | 13 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 4 | 2 | 1 | 18 | 9 | +9 | 10 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 11 | +1 | 8 |
Hollandia (NED) | 7 | 3 | 2 | 2 | 15 | 15 | 0 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 11 | –3 | 6 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 1 | 4 | 10 | 11 | –1 | 5 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 21 | –14 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 0 | 1 | 6 | 5 | 17 | –12 | 1 |
1996. július 20. 11:00 Sablon:1996NgyepAUSESP
| Ausztrália (AUS) | 4–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Miriam van Gemert (NED) |
Andrews 32' L. Powell 54' Hawkes 65' Annan 69' | (1–0) |
1996. július 21. 17:30 Sablon:1996NgyepESPGER
| Spanyolország (ESP) | 1–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Laura Crespo (ARG), Gill Clarke (GBR) |
Telleria 31' | (1–1) | Hentschel 15' van Kooperen 56' |
1996. július 23. 11:00 Sablon:1996NgyepESPARG
| Spanyolország (ESP) | 0–1 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Janice McDonald (GBR), Miriam van Gemert (NED) |
(0–0) | Rimoldi 44' |
1996. július 25. 09:00 Sablon:1996NgyepESPGBR
| Spanyolország (ESP) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Lee Mi-Ok (KOR), Renée Chatas (USA) |
Dorado 22' Gabellanes 55' | (1–1) | Fraser 18' Johnson 66' |
1996. július 27. 09:00 Sablon:1996NgyepESPKOR
| Spanyolország (ESP) | 0–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Carola Heinrichs (GER), Peri Buckley (AUS) |
(0–1) | Csang Undzsong 25' I Ungjong 48' |
1996. július 28. 17:30 Sablon:1996NgyepESPNED
| Spanyolország (ESP) | 2–4 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Lee Mi-Ok (KOR), Naomi Kato (JPN) |
López 27' Barrio 60' | (1–3) | de Ruiter 7', 11' Thate 29' Donners 51' |
1996. július 30. 17:30 Sablon:1996NgyepESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 0–2 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Janice McDonald (GBR), Carola Heinrichs (GER) |
(0–1) | Pankratz 18' Tchou 48' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Spanyolország (ESP) | 8. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Antonio Vázquez | Egyéni | 621 | 60. | Jari Lipponen (FIN) (5.) 143–168 | kiesett | 60. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Miguel García | Kajak egyes 500 m | 1:42,180 | 3. | 6. | erőnyerő | 1:40,687 | 3. | 5. | 1:40,047 | 6. | ||
Agustín Calderón | Kajak egyes 1000 m | 3:45,484 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:44,777 | 3. | 10. | 3:31,397 | 5. | ||
Jovino González Gregorio Vicente | Kajak kettes 500 m | 1:32,791 | 3. | 8. | erőnyerő | 1:31,137 | 5. | 10. | kiesett | |||
Juan José Román Juan Sánchez | Kajak kettes 1000 m | 3:43,970 | 5. | 11. | 3:36,264 | 4. | 7. | 3:24,032 | 8. | 15. | kiesett | |
Miguel García Jovino González Emilio Merchán Gregorio Vicente | Kajak négyes 1000 m | 3:14,224 | 4. | 8. | 3:00,799 | 1. | 1. | 2:55,884 | 5. | |||
José Manuel Crespo | Kenu egyes 500 m | 1:57,915 | 8. | 8. | 1:54,121 | 4. | 4. | kiesett | ||||
Kenu egyes 1000 m | 4:34,071 | 5. | 12. | 4:15,939 | 4. | 7. | kiesett | |||||
José Alfredo Bea Oleg Shelestenko | Kenu kettes 500 m | 1:45,635 | 2. | 6. | erőnyerő | 1:42,397 | 3. | 4. | 1:43,572 | 7. | ||
Kenu kettes 1000 m | 4:05,203 | 4. | 4. | 3:45,616 | 3. | 5. | 3:37,154 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Belén Sánchez | Kajak egyes 500 m | 1:55,043 | 3. | 10. | erőnyerő | 1:52,322 | 6. | 9. | kiesett | |||
Izaskun Aramburu Beatriz Manchón | Kajak kettes 500 m | 1:44,038 | 2. | 4. | erőnyerő | 1:44,433 | 3. | 5. | 1:42,621 | 6. | ||
Izaskun Aramburu Beatriz Manchón Ana María Penas Belén Sánchez | Kajak négyes 500 m | 1:39,863 | 4. | 4. | 1:37,365 | 2. | 2. | 1:33,577 | 6. |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Javier Etxaniz | Férfi kajak egyes | 220,81 | 38. | 153,77 | 16. | 153,77 | 22. |
Esteban Aracama | 164,66 | 22. | 265,17 | 43. | 164,66 | 34. | |
Toni Herreros | Férfi kenu egyes | 179,38 | 18. | 298,83 | 29. | 179,38 | 21. |
María Eizmendi | Női kajak egyes | 191,49 | 9. | 204,83 | 16. | 191,49 | 20. |
Cristina Martínez | 224,09 | 14. | 280,91 | 26. | 224,09 | 24. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jokin Mújika | Férfi terepverseny | 2:41:15 (+0:23:37) | 22. |
Roberto Lezaun | nem ért célba | ||
Laura Blanco | Női terepverseny | 2:04:20 (+0:13:29) | 20. |
Silvia Rovira | 2:09:17 (+0:18:26) | 26. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Miguel Indurain | Időfutam | 1:04:05 | |
Mezőnyverseny | 4:56:44 (+2:48) | 26. | |
Melchor Mauri | 4:55:11 (+1:15) | 6. | |
Manuel Fernández | 4:56:49 (+2:53) | 77. | |
Marino Alonso | 4:56:53 (+2:57) | 101. | |
Abraham Olano | 4:56:48 (+2:52) | 67. | |
Időfutam | 1:04:17 (+0:00:12) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Fátima Blázquez | Mezőnyverseny | 2:46:27 (+10:14) | 40. |
Izaskun Bengoa | nem ért célba | ||
Joane Somarriba | 2:37:06 (+0:53) | 21. | |
Időfutam | 0:38:55 (+0:02:15) | 13. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
José Moreno | Férfi egyéni | 10,492 | 11. | Frédéric Magné (FRA) 10,740 | Darren McKenzie-Potter (NZL) 11,017 | 1. | Eyk Pokorny (GER) 10,966 | Jeórjosz Himonétosz (GRE) Peter Bazálik (SVK) 11,089 | 1. | Curt Harnett (CAN) 10,793 | Eyk Pokorny (GER) Roberto Chiappa (ITA) 10,982 | 3. | kiesett | |||||
José Antonio Escuredo | 10,630 | 15. | Roberto Chiappa (ITA) 10,896 | Hjon Bjongcshol (Hyeon Byeong-Cheol) (KOR) 11,257 | 1. | Jens Fiedler (GER) 10,597 | Frédéric Magné (FRA) Martin Hrbáček (SVK) 11,035 | 3. | kiesett |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Juan Martínez | Férfi egyéni | 4:27,909 | 4. | Brad McGee (AUS) 4:24,943 | 4:28,310 | kiesett | 5. | |||
Juan Martínez Joan Llaneras Bernardo González Adolfo Alperi | Férfi csapat | 4:12,780 | 7. | Olaszország (ITA) Adler Capelli Mauro Trentini Andrea Collinelli Cristiano Citton 4:09,215 | 4:11,310 | kiesett | 5. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
José Antonio Escuredo | Férfi egyéni | 1:05,944 | 13. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Joan Llaneras | Férfi pontverseny | 17 | 0 | 6. |
Izaskun Bengoa | Női pontverseny | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Spanyol férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 145 | 114 | +31 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 114 | 97 | +17 | 8 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 3 | 0 | 2 | 113 | 103 | +10 | 6 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 0 | 2 | 121 | 112 | +9 | 6 |
Algéria (ALG) | 5 | 0 | 1 | 4 | 95 | 117 | –22 | 1 |
Brazília (BRA) | 5 | 0 | 1 | 4 | 100 | 145 | –45 | 1 |
1996. július 24. 11:45 Sablon:1996FkéziFRAESP
| Franciaország (FRA) | 27–25 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Vladimir Vujnovic, Petar Mladinic (CRO) |
Anquetil 5 | (10–9) | Urdiales 8 | ||
1996. július 25. 16:15 Sablon:1996FkéziESPGER
| Spanyolország (ESP) | 22–20 | Németország (GER) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Olalla, Garralda 4 | (11–10) | Zerbe 6 | ||
1996. július 27. 10:00 Sablon:1996FkéziESPALG
| Spanyolország (ESP) | 20–14 | Algéria (ALG) | Játékvezetők: Mohammad al Houli, Khalaf Alenezi (KUW) |
Guijosa, Urdiales5 | (12–5) | Khalfallah 3 | ||
1996. július 29. 19:00 Sablon:1996FkéziBRAESP
| Brazília (BRA) | 17–27 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Bruce Boehne, Thomas Bojsen (USA) |
Hoffelder 7 | (10–12) | Urdangarín 6 | ||
1996. július 31. 10:00 Sablon:1996FkéziEGYESP
| Egyiptom (EGY) | 19–20 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Feliksas Gedvilas, Grigorij Guterman (LTU) |
Soliman 6 | (8–11) | Urdiales 8 | ||
- Elődöntő
1996. augusztus 2. 16:15 Sablon:1996FkéziSWEESP
| Svédország (SWE) | 25–20 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Thorsson 7 | (11–12) | Guijosa 5 | ||
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 4. 11:00 Sablon:1996FkéziESPFRA
| Spanyolország (ESP) | 27–25 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Per Elbrond, Kjeld Lovquist (DEN) |
három játékos 5 | (13–12) | Cordinier 7 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Spanyolország (ESP) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Spanyol férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FfociB
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Franciaország (FRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | –2 | 3 |
Szaúd-Arábia (KSA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | –3 | 0 |
1996. július 20. 18:30 Sablon:1996FfociESPKSA
|
Spanyolország (ESP) | 1–0 | Szaúd-Arábia (KSA) |
---|---|---|
Óscar 80' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1996. július 22. 19:00 Sablon:1996FfociFRAESP
|
Franciaország (FRA) | 1–1 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
Legwinski 38' | (1–0) Jegyzőkönyv | Óscar 80' |
1996. július 24. 19:00 Sablon:1996FfociESPAUS
|
Spanyolország (ESP) | 3–2 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Raúl 40' 90' Santi 86' | (1–2) Jegyzőkönyv | Vidmar 3' 12' |
- Negyeddöntő
1996. július 27. 19:30 Sablon:1996FfociARGESP
|
Argentína (ARG) | 4–0 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
Crespo 47' 88' Aranzábal 52' (öngól) C. López 66' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Spanyolország (ESP) | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ignacio Rambla | Evento | Egyéni | 69,76 | 10. | 70,19 | 12. | 72,18 | 10. | 212,13 | 11. |
Beatriz Ferrer-Salat | Brillant | 64,16 | 32. | kiesett | ||||||
Rafael Soto | Invasor | 61,08 | 38. | kiesett | ||||||
Juan Matute | Hermes | 56,64 | 46. | kiesett | ||||||
Ignacio Rambla Beatriz Ferrer-Salat Rafael Soto Juan Matute | lásd fentebb | Csapat | 4875 | 8. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Fernando Sarasola | Ennio | Egyéni | 10,00 | 57. | 0,00 | 10,00 | 19. | 0,25 | 10,25 | 8. | 8,00 | 11. | 8,00 | 11.* | ||
Rutherford Latham | Sourire d'Aze | 5,00 | 36. | 8,00 | 13,00 | 33. | 8,00 | 21,00 | 36. | 16,50 | 24. | 16,50 | 24. | |||
Alejandro Jordá | Hernando du Sablon | 5,00 | 36. | 5,00 | 10,00 | 19. | 8,50 | 18,50 | 28. | kiesett | kiesett | |||||
Pedro Sánchez | Riccarda | 4,00 | 14. | 8,00 | 12,00 | 22. | 12,00 | 24,00 | 40. | kiesett | kiesett | |||||
Fernando Sarasola Alejandro Jordá Rutherford Latham Pedro Sánchez | lásd fentebb | Csapat | 13,00 | 5. | 16,75 | 10. | 29,75 | 5. |
* - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Ramón Beca | Perseus II | Egyéni | 69,00 | 30. | 72,00 | 141,00 | 17. | 23,75 | 16. | 164,75 | 17. |
Enrique Sarasola | Rebaby | 70,20 | 31. | kizárták | kiesett | ||||||
Javier Revuelta | Hoochi Koochi | 60,40 | 26. | nem ért célba | kiesett | ||||||
Santiago Centenera Javier Revuelta Luis Álvarez Enrique Sarasola | Just Dixon Toby Pico’s Nippur New Venture | Csapat | 172,60 | 12. | 382,00 | 568,40 | 11. | 53,25 | 8. | 621,65 | 8. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
José Miguel Gil | Egyéni műugrás | 295,47 | 31. | kiesett | |||
Rafael Álvarez | 208,83 | 36. | kiesett | ||||
Daniel Pavón | Egyéni toronyugrás | 312,78 | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Julia Cruz | Egyéni műugrás | 205,32 | 26. | kiesett | |||
María Dolores Sáez de Ibarra | Egyéni toronyugrás | 216,36 | 27. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rafael Lozano | Papírsúly | Joseph Benhard (NAM) 10–2 | Masibulele Makepula (RSA) 14–3 | La Paene Masara (INA) 10–9 | Mansueto Velasco (PHI) 10–22 | kiesett |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Javier Bosma Sixto Jiménez | Indonézia (INA) Markoji Mohamed Nurmufid 15–7 | Kanada (CAN) John Child Mark Heese 15–1 | Brazília (BRA) Franco Neto Roberto Lopes 15–9 | Egyesült Államok (USA) Mike Dodd Mike Whitmarsh 6–15 | Kanada (CAN) John Child Mark Heese 4–15 | kiesett | 7. | |||||
Javier Yuste Miguel Ángel Martín | Csehország (CZE) Michal Palinek Marek Pakosta 11–15 | Portugália (POR) João Brenha Miguel Maia 8–15 | kiesett | 17. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jorge González | Légpuska | 575 | 42. | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 597 | 5.* | 701,7 | 4. | |
Sportpuska, összetett | 1155 | 37.** | kiesett | ||
José Pérez | Trap | 120 | 13.****** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
María del Pilar Fernández | Légpisztoly | 378 | 19.* | kiesett | |
Sportpisztoly | 578 | 9.**** | kiesett | ||
Cristina Antolín | Légpuska | 386 | 36.** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 557 | 38. | kiesett | ||
María Quintanal | Dupla trap | 100 | 11.** | kiesett | |
Gemma Usieto | 90 | 21. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Lorenzo Carrió | 99 kg | 167,5 | 12.* | 200,0 | 12.* | 367,5 | 12. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sergi Bruguera | Egyes | Andrei Pavel (ROM) 2–6, 6–1, 8–6 | Arnaud Boetsch (FRA) 7–6, 4–6, 6–2 | Greg Rusedski (GBR) 7–6, 6–3 | MaliVai Washington (USA) 7–6, 4–6, 7–5 | Fino Meligeni (BRA) 7–6, 6–2 | Andre Agassi (USA) 2–6, 3–6, 1–6 | ||
Albert Costa | Sébastien Lareau (CAN) 7–6, 6–4 | Fino Meligeni (BRA) 6–7, 4–6 | kiesett | 17. | |||||
Carlos Costa | Andrea Gaudenzi (ITA) 3–6, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Sergi Bruguera Tomás Carbonell | Páros | Argentína (ARG) Javier Frana Luis Lobo 6–3, 7–6 | Japán (JPN) Ivabucsi Szatosi Szuzuki Takao 6–7, 6–2, 7–5 | Ausztrália (AUS) Todd Woodbridge Mark Woodforde 4–6, 1–6 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Arantxa Sánchez Vicario | Egyes | Dominique Van Roost (BEL) 6–1, 6–4 | Silvia Farina Elia (ITA) 6–1, 6–3 | Brenda Schultz-McCarthy (NED) 6–4, 7–6 | Date Kimiko (JPN) 4–6, 6–3, 10–8 | Jana Novotná (CZE) 6–4, 1–6, 6–3 | Lindsay Davenport (USA) 6–7, 2–6 | ||
Conchita Martínez | Patty Schnyder (SUI) 6–1, 6–2 | Radka Zrubáková (SVK) 6–1, 6–4 | Natallja Zverava (BLR) 6–2, 7–5 | Mary Joe Fernández (USA) 6–3, 2–6, 3–6 | kiesett | 5. | |||
Virginia Ruano Pascual | Magdalena Grzybowska (POL) 6–4, 6–2 | Iva Majoli (CRO) 5–7, 3–6 | kiesett | 17. | |||||
Conchita Martínez Arantxa Sánchez Vicario | Páros | Madagaszkár (MAD) Dally Randriantefy Natacha Randriantefy 6–1, 6–3 | Horvátország (CRO) Iva Majoli Maja Murić 6–2, 6–1 | Thaiföld (THA) Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn 6–2, 6–1 | Csehország (CZE) Jana Novotná Helena Suková 2–6, 6–7 | Hollandia (NED) Manon Bollegraf Brenda Schultz-McCarthy 6–1, 6–3 |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jesús Carballo | Talaj | 17,750 | 86. | kiesett | |
Ugrás | 18,662 | 69.** | kiesett | ||
Korlát | 18,800 | 40.* | kiesett | ||
Nyújtó | 19,374 | 5. | 9,350 | 7. | |
Gyűrű | 18,725 | 52.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,450 | 64.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,761 | 38. | 57,412 | 13.* |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Mónica Martín | Talaj | 19,200 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 19,050 | 39. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,200 | 34. | kiesett | ||
Gerenda | 18,612 | 38.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,062 | 27. | 38,318 | 17.* | |
Joana Juárez | Talaj | 18,937 | 52. | kiesett | |
Ugrás | 19,075 | 38. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,224 | 32.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,575 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,811 | 31. | 37,955 | 24. | |
Mercedes Pacheco | Talaj | 19,037 | 45. | kiesett | |
Ugrás | 18,625 | 69. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,437 | 16.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,637 | 37. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,736 | 34. | 37,786 | 27. | |
Diana Plaza | Talaj | 18,725 | 61.* | kiesett | |
Ugrás | 18,662 | 66.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,087 | 43. | kiesett | ||
Gerenda | 18,299 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,773 | 40. | kiesett | ||
Elisabeth Valle | Talaj | 18,775 | 57.* | kiesett | |
Ugrás | 19,237 | 22.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,037 | 45. | kiesett | ||
Gerenda | 17,637 | 72. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,686 | 42. | kiesett | ||
Verónica Castro | Talaj | 18,750 | 60. | kiesett | |
Ugrás | 18,549 | 77. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,487 | 90. | kiesett | ||
Gerenda | 18,275 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 65,061 | 78. | kiesett | ||
Gemma Paz | Felemás korlát | 9,425 | 91.* | kiesett | |
Egyéni összetett | 9,425 | 105. | kiesett | ||
Mónica Martín Joana Juárez Mercedes Pacheco Diana Plaza Elisabeth Valle Verónica Castro Gemma Paz | Csapat összetett | 189,458 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Almudena Cid | Egyéni | 38,400 | 5. | 38,448 | 9. | 38,515 | 9. |
Alba Caride | 37,781 | 11.* | 36,697 | 19. | kiesett | ||
Marta Baldó Nuria Cabanillas Estela Giménez Lorena Guréndez Tania Lamarca Estíbaliz Martínez | Csapat | 38,966 | 2. | 38,933 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Juan Benavides | 50 m gyors | 23,36 | 6. | 30. | kiesett | |||
100 m gyors | 51,20 | 3. | 33. | kiesett | ||||
Frederik Hviid | 1500 m gyors | 15:42,40 | 6. | 21. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:23,67 | 4. | 10. | B | 4:22,47 | 1. | 9. | |
Martín López-Zubero | 100 m hát | 55,36 | 2. | 4. | A | 55,22 | 4. | 4. |
200 m hát | 2:00,77 | 2. | 6. | A | 2:00,74 | 6. | 6. | |
Marc Capdevila | 100 m mell | 1:02,69 | 7. | 11.* | B | 1:03,51 | 7. | 15. |
Joaquín Fernández | 200 m mell | 2:16,05 | 5. | 13. | B | 2:16,05 | 4. | 12. |
José Luis Ballester | 200 m pillangó | 2:02,69 | 6. | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Claudia Franco | 100 m gyors | 57,00 | 7. | 21. | kiesett | |||
50 m gyors | 26,17 | 5. | 16. | B | 26,04 | 3. | 11. | |
Blanca Cerón | 26,39 | 4. | 22.* | kiesett | ||||
Itziar Esparza | 400 m gyors | 4:19,45 | 6. | 19. | kiesett | |||
800 m gyors | 8:50,22 | 6. | 18. | kiesett | ||||
Blanca Cerón Claudia Franco Susanna Garabatos Fátima Madrid | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:49,47 | 5. | 14. | kiesett | |||
Eva Piñera | 100 m hát | 1:04,41 | 6. | 20. | kiesett | |||
Ivette María | 200 m hát | 2:18,72 | 7. | 23. | kiesett | |||
María Olay | 100 m mell | 1:12,58 | 4. | 28. | kiesett | |||
Lourdes Becerra | 200 m mell | 2:33,80 | 2. | 23. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:45,54 | 2. | 8. | A | 4:45,17 | 7. | 7. | |
María Peláez | 100 m pillangó | 1:01,99 | 6. | 19. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:13,85 | 3. | 13. | B | 2:13,05 | 3. | 11. | |
Bárbara Franco | 2:13,34 | 5. | 10. | B | 2:14,16 | 8. | 16. | |
Silvia Parera | 200 m vegyes | 2:17,67 | 2. | 15. | B | 2:19,92 | 8. | 16. |
Claudia Franco María Olay María Peláez Eva Piñera | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:15,63 | 5. | 15. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Jorge Maciel | Szörfvitorlázás | (31) | 9 | (23) | 14 | 7 | 3 | 18 | 22 | 14 | 87,0 | 15. | ||
José María van der Ploeg | Finn dingi | 1 | 8 | 15 | (32**) | (17) | 8 | 15 | 6 | 11 | 5 | 69,0 | 7. | |
Jordi Calafat Francisco Sánchez | 470-es osztály | 1 | 17 | 14 | (20) | 2 | 19 | 5 | (37) | 3 | 13 | 2 | 76,0 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Mireia Casas | Szörfvitorlázás | 14 | 13 | 11 | 11 | (23) | 11 | (15) | 7 | 12 | 79,0 | 13. | ||
Helen Montilla | Europe | 6 | 18 | 12 | 17 | (21) | (29 PMS) | 4 | 7 | 7 | 19 | 21 | 111,0 | 17. |
Theresa Zabell Begoña Vía Dufresne | 470-es osztály | 4 | 2 | (11) | 8 | 2 | 1 | 3 | (10) | 3 | 1 | 0 | 25,0 |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Antón Garrote | Laser | 17 | 15 | 18 | (36) | 26 | 31 | 18 | 18 | 17 | 12 | (57*) | 172,0 | 22. |
José Luis Doreste Javier Hermida | Csillaghajó | 5 | 5 | 11 | 13 | 9 | 11 | (26) | 1 | (15) | 2 | 57,0 | 7. | |
Fernando Léon José Luis Ballester | Tornádó | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 2 | 4 | 3 | (20) | 3 | (20**) | 30,0 |
* - kizárták
** - nem indult
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Luis Doreste Domingo Manrique David Vera | Soling | 4 | 8 | 12 | (13) | (23) | 5 | 8 | 10 | 10 | 4 | 61 | 8. | kiesett | 8. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Javier García | Tőr, egyéni | Rafael Suárez (VEN) 15–10 | Oscar García (CUB) 15–11 | Franck Boidin (FRA) 12–15 | kiesett | 13. | |||
José Francisco Guerra | erőnyerő | Vlagyiszlav Pavlovics (RUS) 11–15 | kiesett | 21. | |||||
César González | Párbajtőr, egyéni | Meelis Loit (EST) 15–14 | Éric Srecki (FRA) 11–15 | kiesett | 29. | ||||
Oscar Fernández | Gheorghe Epurescu (ROM) 10–15 | kiesett | 33. | ||||||
Fernando de la Peña | Valerij Zaharevics (RUS) 8–15 | kiesett | 36. | ||||||
Fernando Medina | Kard, egyéni | erőnyerő | Raffaelo Caserta (ITA) 15–9 | Sztanyiszlav Pozdnyakov (RUS) 11–15 | kiesett | 15. | |||
Raúl Peinador | Miguel Robles (BOL) 15–7 | Vadim Hutcajt (UKR) 13–15 | kiesett | 23. | |||||
Antonio García | Carlos Bravo (VEN) 15–11 | Jean-Philippe Daurelle (FRA) 9–15 | kiesett | 26. | |||||
Oscar Fernández César González Raúl Maroto | Párbajtőr, csapat | Kanada (CAN) Jean-Marc Chouinard Danek Nowosielski James Ransom 45–41 | Franciaország (FRA) Jean-Michel Henry Robert Leroux Éric Srecki 38–45 | Az 5–8. helyért Magyarország (HUN) Imre Géza Kovács Iván Kulcsár Krisztián 20–45 | A 7. helyért Egyesült Államok (USA) Tamir Bloom Jim Carpenter Mike Marx 45–32 | 7. | |||
Antonio García Fernando Medina Raúl Peinador | Kard, csapat | Kanada (CAN) Jean-Marie Banos Jean-Paul Banos Tony Plourde 45–25 | Oroszország (RUS) Grigorij Kirijenko Szergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov 34–45 | Az 5–8. helyért Németország (GER) Felix Becker Frank Bleckmann Steffen Wiesinger 45–34 | Az 5. helyért Franciaország (FRA) Damien Touya Franck Ducheix Jean-Philippe Daurelle 41–45 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Taymi Chappe | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Ko Dzsongdzson (Go Jeong-jeon) (KOR) 12–15 | kiesett | 17. | ||||
Rosa María Castillejo | Eva Fjellerup (DEN) 13–15 | kiesett | 33. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Spanyol férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996víziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 47 | 38 | +9 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 46 | 44 | +2 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 0 | 2 | 39 | 33 | +6 | 6 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 42 | 38 | +4 | 5 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 0 | 4 | 36 | 45 | –9 | 2 |
Hollandia (NED) | 5 | 0 | 0 | 5 | 36 | 48 | –12 | 0 |
1996. július 20. 16:40 Sablon:1996víziESPGER
| Spanyolország (ESP) | 9–3 | Németország (GER) | Játékvezetők: Daniel Legare (CAN), Bret Bernard (USA) |
(3–0, 1–2, 2–1, 3–0) | ||||
Gómez, Oca 2 | három játékos 1 |
1996. július 21. 16:40 Sablon:1996víziNEDESP
| Hollandia (NED) | 7–8 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Vyacheslav Belevtsov (UKR), Peter Kerr (AUS) |
(1–2, 0–2, 3–2, 3–2) | ||||
van der Meer, Kunz 2 | Estiarte 3 |
1996. július 22. 12:40 Sablon:1996víziESPYUG
| Spanyolország (ESP) | 7–9 | Jugoszlávia (YUG) | Játékvezetők: Eugenio Martinez (CUB), Dimitrios Iliadis (GRE) |
(1–2, 1–3, 2–2, 3–2) | ||||
Estiarte, Oca 2 | három játékos 2 |
1996. július 23. 16:40 Sablon:1996víziESPHUN
| Spanyolország (ESP) | 7–8 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Radu Timoc (ROM), Vyacheslav Belevtsov (UKR) |
(2–2, 2–3, 1–1, 2–2) | ||||
Estiarte 2 | Tóth F. 3 |
1996. július 24. 12:40 Sablon:1996víziRUSESP
| Oroszország (RUS) | 6–8 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Wilhelm Keman (NED), Bret Bernard (USA) |
(3–2, 0–2, 3–3, 0–1) | ||||
hat játékos 1 | Oca 3 |
- Negyeddöntő
1996. július 26. 18:20 Sablon:1996víziESPUSA
| Spanyolország (ESP) | 5–4 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Robert Tellegen (NED), Eugenio Martinez (CUB) |
(2–0, 2–1, 1–0, 0–3) | ||||
Estiarte 2 | Oeding 2 |
- Elődöntők
1996. július 27. 19:00 Sablon:1996víziHUNESP
| Magyarország (HUN) | 6–7 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Wilhelm Keman (NED), Rolf Ludecke (GER) |
(2–2, 2–1, 1–1, 1–3) | ||||
Benedek 2 | Gómez 4 |
- Döntő
1996. július 28. 16:30 Sablon:1996víziESPCRO
| Spanyolország (ESP) | 7–5 | Horvátország (CRO) | Játékvezetők: Rolf Ludecke (GER), Vladimir Prikhodko (KAZ) |
(0–1, 1–2, 4–2, 2–0) | ||||
Estiarte 3 | öt játékos 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Spanyolország (ESP) |
Források
- Spain at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap