Lengyelország az 1972. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Lengyelország az olimpiai játékokon | |||||
Lengyelország zászlaja | |||||
NOB-országkód: POL | |||||
OOB | Lengyel Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1972. évi nyári olimpiai játékok München | |||||
Versenyzők | 290 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Waldemar Baszanowski | ||||
Záróünnepség | Witold Woyda | ||||
Érmek 7. helyezés |
| ||||
Lengyelország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Lengyelország az NSZK-beli Münchenben megrendezett 1972. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 290 sportoló képviselte, akik összesen 21 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Komar, WładysławWładysław Komar | Atlétika | Férfi súlylökés |
1 Arany | Nemzeti válogatott Zygmunt Anczok Lesław Ćmikiewicz Kazimierz Deyna Robert Gadocha Jerzy Gorgoń Zbigniew Gut Andrzej Jarosik Kazimierz Kmiecik Hubert Kostka Jerzy Kraska Grzegorz Lato Włodzimierz Lubański Joachim Marx Zygmunt Maszczyk Marian Ostafiński Marian Szeja Zygfryd Szołtysik Antoni Szymanowski Ryszard Szymczak | Labdarúgás | Férfi |
1 Arany | Szczepański, JanJan Szczepański | Ökölvívás | Könnyűsúly |
1 Arany | Zapędzki, JózefJózef Zapędzki | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Smalcerz, ZygmuntZygmunt Smalcerz | Súlyemelés | 52 kg |
1 Arany | Woyda, WitoldWitold Woyda | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Dąbrowski, MarekMarek Dąbrowski Arkadiusz Godel Jerzy Kaczmarek Lech Koziejowski Witold Woyda | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Zajkowski, AntoniAntoni Zajkowski | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
2 Ezüst | Szydłowska, IrenaIrena Szydłowska | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Barcik, EdwardEdward Barcik Lucjan Lis Stanisław Szozda Ryszard Szurkowski | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
2 Ezüst | Rudkowski, WiesławWiesław Rudkowski | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
2 Ezüst | Ozimek, NorbertNorbert Ozimek | Súlyemelés | 82,5 kg |
3 Bronz | Katus, RyszardRyszard Katus | Atlétika | Férfi tízpróba |
3 Bronz | Szewińska, IrenaIrena Szewińska | Atlétika | Női 200 m |
3 Bronz | Lipień, KazimierzKazimierz Lipień | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
3 Bronz | Kwieciński, CzesławCzesław Kwieciński | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
3 Bronz | Piszcz, RafałRafał Piszcz Władysław Szuszkiewicz | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Bek, AndrzejAndrzej Bek Benedykt Kocot | Kerékpározás | Férfi kétüléses tandem |
3 Bronz | Błażyński, LeszekLeszek Błażyński | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Gortat, JanuszJanusz Gortat | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Kaczmarek, ZbigniewZbigniew Kaczmarek | Súlyemelés | 67,5 kg |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tadeusz Cuch | 100 m | 10,89 | 5. | 62.** | kiesett | |||||||
Zenon Nowosz | 10,36 | 3. | 6. | 10,40 | 4. | 10.* | 10,42 | 4. | 7. | 10,46 | 7. | |
Stanisław Wagner | 10,62 | 3. | 34. | 10,61 | 4. | 32. | kiesett | |||||
Andrzej Badeński | 400 m | 46,21 | 1. | 16. | 46,19 | 2. | 16. | 46,38 | 8. | 14. | kiesett | |
Zbigniew Jaremski | 46,20 | 2. | 15. | 46,52 | 3. | 19. | nem állt rajthoz | kiesett | ||||
Jan Werner | 45,93 | 4. | 7. | 46,02 | 3. | 9. | 46,26 | 6. | 12. | kiesett | ||
Andrzej Kupczyk | 800 m | 1:48,5 | 2. | 20.* | 1:46,69 | 4. | 4. | 1:47,10 | 7. | |||
Henryk Szordykowski | 1500 m | 3:44,2 | 3. | 32.* | 3:42,5 | 6. | 20. | kiesett | ||||
Bronisław Malinowski | 5000 m | 13:48,2 | 8. | 26. | kiesett | |||||||
3000 m akadály | 8:28,2 | 2. | 4. | 8:27,92 | 4. | |||||||
Kazimierz Maranda | 8:50,4 | 10. | 40.* | kiesett | ||||||||
Tadeusz Zieliński | 8:49,8 | 11. | 39. | kiesett | ||||||||
Marek Jóźwik | 110 m gát | 14,06 | 2. | 14. | 14,06 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Leszek Wodzyński | 14,03 | 3. | 12. | 13,81 | 3. | 6. | 13,72 | 6. | ||||
Mirosław Wodzyński | 14,02 | 4. | 11. | 14,63 | 8. | 16. | kiesett | |||||
Tadeusz Kulczycki | 400 m gát | 50,19 | 4. | 11. | 50,80 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Edward Stawiarz | Maraton | 2:28:12 | 40. | |||||||||
Jan Ornoch | 20 km gyaloglás | 1:32:01 | 7. | |||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Stanisław Wagner Tadeusz Cuch Jerzy Czerbniak Zenon Nowosz | 4 × 100 m váltó | 39,11 | 1. | 3. | 38,90 | 3. | 3. | 39,03 | 6. | |||
Jan Werner Jan Balachowski Zbigniew Jaremski Andrzej Badeński | 4 × 400 m váltó | 3:02,52 | 1. | 3. | 3:01,05 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Wojciech Buciarski | Rúdugrás | 500 cm | 12. | 500 cm | 10. |
Tadeusz Ślusarski | 500 cm | 11. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Grzegorz Cybulski | Távolugrás | 801 cm | 3. | 758 cm | 12. |
Jerzy Homziuk | 763 cm | 20. | kiesett | ||
Michał Joachimowski | Hármasugrás | 16,43 m | 6. | 16,69 m | 7. |
Władysław Komar | Súlylökés | 20,60 m | 1. | 21,18 m | |
Stanisław Lubiejewski | Kalapácsvetés | 64,80 m | 23. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Tadeusz Janczenko | Tízpróba | 10,64 | 895 | 728 cm | 877 | 14,45 m | 756 | 204 cm | 891 | 49,06 | 847 | 16,89 | 670 | 45,26 m | 786 | 450 cm | 932 | 63,80 m | 807 | 5:01,5 | 400 | 7861 | 8. |
Ryszard Katus | 10,89 | 831 | 709 cm | 838 | 14,39 m | 752 | 192 cm | 788 | 49,11 | 847 | 14,41 | 914 | 43,00 m | 744 | 450 cm | 932 | 59,96 m | 761 | 4:31,9 | 577 | 7984 | ||
Ryszard Skowronek | 10,78 | 859 | 742 cm | 905 | 14,24 m | 743 | 198 cm | 840 | 48,08 | 893 | 15,74 | 773 | 33,66 m | 555 | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irena Szewińska | 100 m | 11,33 | 2. | 5. | 11,49 | 2. | 16. | 11,54 | 6. | 13. | kiesett | |
200 m | 23,37 | 1. | 3.* | 22,79 | 1. | 1. | 22,92 | 3. | 4. | 22,74 | ||
Krystyna Kacperczyk | 400 m | 53,85 | 5. | 30. | 54,39 | 8. | 30. | kiesett | ||||
Danuta Piecyk | 53,08 | 3. | 15. | 52,62 | 5. | 13. | kiesett | |||||
Bożena Zientarska | 54,20 | 5. | 34. | kiesett | ||||||||
Elżbieta Skowrońska-Katolik | 800 m | 2:03,26 | 4. | 18. | kiesett | |||||||
Teresa Nowak | 100 m gát | 13,16 | 3. | 6. | 13,10 | 4. | 6. | 13,17 | 5. | |||
Grażyna Rabsztyn | 13,29 | 1. | 9. | 13,24 | 4. | 8. | 13,44 | 8. | ||||
Danuta Straszyńska | 13,03 | 2. | 4. | 12,91 | 2. | 3. | 13,18 | 6. | ||||
Helena Fliśnik Barbara Bakulin Urszula Jóźwik Danuta Jędrejek | 4 × 100 m váltó | 44,19 | 4. | 9. | 44,20 | 8. | ||||||
Bożena Zientarska Krystyna Kacperczyk Elżbieta Skowrońska-Katolik Danuta Piecyk | 4 × 400 m váltó | nem ért célba | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ludwika Chewińska | Súlylökés | 17,40 m | 10. | 18,24 m | 10. |
Krystyna Nadolna | Diszkoszvetés | 52,52 m | 15. | kiesett | |
Ewa Gryziecka | Gerelyhajítás | 53,68 m | 11. | 57,00 m | 7. |
Daniela Jaworska | 52,40 m | 14. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bernard Szczepański | 48 kg | Lorenzo Calafiore (ITA) 3-1 | Szotírisz Véndasz (GRE) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Jan Michalik | 52 kg | Pertti Ukkola (FIN) 1-3 | erőnyerő | Petar Kirov (BUL) 3-1 | Miroslav Zeman (TCH) 1-3 | Giuseppe Bognanni (ITA) 3-1 | kiesett | 4. | ||
Józef Lipień | 57 kg | Francesco Scuderi (ITA) 1-3 | Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) kétvállas | Rusztam Kazakov (URS) kétvállas | Khristo Traykov (BUL) 3-1 | kiesett | helyezetlen | |||
Kazimierz Lipień | 62 kg | Théodule Toulotte (FRA) kétvállas | Réczi László (HUN) 1-3 | Sztéliosz Mijákisz (GRE) kétvállas | Slavko Koletić (YUG) 0.5-3.5 | Heinz-Helmut Wehling (GDR) kétvállas | Fudzsimoto Hideo (JPN) 1-3 | Hozott eredmény Heinz-Helmut Wehling (GDR) kétvállas | ||
Andrzej Supron | 68 kg | Simion Popescu (ROM) kizárták | Szotíriosz Nákosz (GRE) kétvállas | Mohammad Dalirian (IRI) kétvállas | Samil Hiszamutgyinov (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Stanisław Krzesiński | 74 kg | Werner Schröter (FRG) 2-2 | Date Dzsiicsiró (JPN) 1-3 | Jan Karlsson (SWE) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Adam Ostrowski | 82 kg | Jay Robinson (USA) 1-3 | Ali Yağmur (TUR) 1-3 | Hegedűs Csaba (HUN) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Czesław Kwieciński | 90 kg | Lothar Metz (GDR) 2-2 | Sztojan Nikolov (BUL) 1-3 | Josip Čorak (YUG) 2-2 | erőnyerő | Pércsi József (HUN) kétvállas | 2. mérkőzés Valerij Rezancev (URS) 3-1 Hozott eredmény Josip Čorak (YUG) 2-2 | |||
Andrzej Skrzydlewski | 100 kg | Lorenz Hecher (FRG) 1-3 | Buck Deadrich (USA) kétvállas | Kiss Ferenc (HUN) 3.5-0.5 | Nyikolaj Jakovenko (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Edward Wojda | +100 kg | Alekszandar Tomov (BUL) kétvállas | Victor Dolipschi (ROM) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrzej Kudelski | 52 kg | Wanelge Castillo (PAN) kétvállas | Gordon Bertie (CAN) 3-1 | Kató Kijomi (JPN) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Zbigniew Żedzicki | 57 kg | An Dzsevon (An Jae-Won) (KOR) 1-3 | Janagida Hideaki (JPN) 3.5-0.5 | Jeórjosz Hadziioanídisz (GRE) kétvállas | Ivan Shavov (BUL) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Zdzisław Stolarski | 62 kg | Satpal Singh (IND) 3-1 | Orlando Gonçalves (POR) kétvállas | Théodule Toulotte (FRA) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Włodzimierz Cieślak | 68 kg | André Chardonnens (SUI) 0.5-3.5 | Vada Kikuo (JPN) 3-1 | Joseph Gilligan (GBR) kétvállas | Sztéfanosz Joanídisz (GRE) 1-3 | Dan Gable (USA) kétvállas | kiesett | 7. | ||
Jan Wypiorczyk | 82 kg | Lupe Lara (CUB) kétvállas | Ghulam Dastagir (AFG) kétvállas | John Peterson (USA) kétvállas | Peter Neumair (FRG) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Paweł Kurczewski | 90 kg | Ben Peterson (USA) 3-1 | George Saunders (CAN) 1-3 | Raúl García (MEX) 0.5-3.5 | Gennagyij Sztrahov (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Ryszard Długosz | 100 kg | Julio Tamussin (ITA) 1-3 | Csatári József (HUN) kétvállas | erőnyerő | Vasil Todorov (BUL) 2-2 | kiesett | kiesett | 6. | ||
Stanisław Makowiecki | +100 kg | Iszogai Jorihide (JPN) 1-3 | Ştefan Stîngu (ROM) 2.5-2.5 | Moslem Eskandar-Filabi (IRI) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Vigaszág 1. forduló | Vigaszág 2. forduló | Vigaszág 3. forduló | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Marian Tałaj | Könnyűsúly | B | Robin Moffitt (AUS) GY | Stanko Topolčnik (YUG) GY | Héctor Rodríguez (CUB) V | kiesett | 11. | ||||||
Antoni Zajkowski | Váltósúly | B | Erwin García (NCA) GY | Gustavo Brito (PUR) GY | Patrick Vial (FRA) GY | Nomura Tojokazu (JPN) V | Hetényi Antal (HUN) GY | Dietmar Hötger (GDR) GY | Nomura Tojokazu (JPN) V | ||||
Adam Adamczyk | Középsúly | B | erőnyerő | Garrick Littlewood (NZL) V | kiesett | 19. | |||||||
Włodzimierz Lewin | Félnehézsúly | B | Paddy Murphy (IRL) GY | Paul Barth (FRG) V | Helmut Howiller (GDR) V | kiesett | 9. | ||||||
Waldemar Sikorski | Nehézsúly | A | erőnyerő | Sota Csocsisvili (URS) visszalépett | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Roman Kowalewski Kazimierz Lewandowski | Kétpárevezős | 7:21,05 | 5. | 7:08,27 | 2. | 7:59,52 | 6. | B | 7:31,97 | 6. | 12. |
Alfons Ślusarski Jerzy Broniec | Kormányos nélküli kettes | 7:24,16 | 2. | 7:34,77 | 1. | 7:42,41 | 1. | A | 7:02,74 | 5. | 5. |
Wojciech Repsz Wiesław Długosz Jacek Rylski (kormányos) | Kormányos kettes | 7:57,23 | 2. | 8:10,87 | 2. | 8:20,69 | 3. | A | 7:28,92 | 6. | 6. |
Jerzy Ulczyński Marian Siejkowski Krzysztof Marek Jan Młodzikowski Grzegorz Stellak Marian Drażdżewski Ryszard Giło Sławomir Maciejowski Ryszard Kubiak (kormányos) | Nyolcas | 6:26,95 | 4. | 6:16,23 | 3. | 6:31,10 | 3. | A | 6:29,35 | 6. | 6. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
További helyosztó |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
India (IND) | 7 | 5 | 2 | 0 | 25 | 8 | +17 | 12 |
Hollandia (HOL) | 7 | 5 | 1 | 1 | 20 | 9 | +11 | 11 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 4 | 1 | 2 | 15 | 10 | +5 | 9 |
Ausztrália (AUS) | 7 | 3 | 2 | 2 | 18 | 8 | +10 | 8 |
Új-Zéland (NZL) | 7 | 2 | 3 | 2 | 16 | 11 | +5 | 7 |
Lengyelország (POL) | 7 | 2 | 2 | 3 | 12 | 12 | 0 | 6 |
Kenya (KEN) | 7 | 1 | 1 | 5 | 8 | 17 | –9 | 3 |
Mexikó (MEX) | 7 | 0 | 0 | 7 | 1 | 40 | –39 | 0 |
1972. augusztus 27. | Kenya (KEN) | 0 – 1 | Lengyelország (POL) | |
(0 – 1) | Matuszyński |
1972. augusztus 28. | Hollandia (HOL) | 4 – 2 | Lengyelország (POL) | |
Kruize 4 | (3 – 0) | Kaźmierczak Grotowski |
1972. augusztus 30. | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Mexikó (MEX) | |
Ziaja Grotowski Otulakowski | (1 – 0) |
1972. augusztus 31. | India (IND) | 2 – 2 | Lengyelország (POL) | |
Harmik Singh Billimogaputtaswamy | (1 – 0) | Ziaja 2 |
1972. szeptember 2. | Új-Zéland (NZL) | 3 – 3 | Lengyelország (POL) | |
Dayman 3 | (1 – 2) | Otulakowski Matuszyński Grotowski |
1972. szeptember 3. | Ausztrália (AUS) | 1 – 0 | Lengyelország (POL) | |
Glencross | (1 – 0) |
1972. szeptember 4. | Nagy-Britannia (GBR) | 2 – 1 | Lengyelország (POL) | |
Langhorne Gregg | (1 – 1) | Grotowski |
- A 11. helyért
1972. szeptember 8. | Franciaország (FRA) | 4 – 4 (h. u.) | Lengyelország (POL) | |
Burtschell Coutou Pous Grain | (2 – 1, 4 – 4) | Wybieralski Wrona Grotowski Otulakowski | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
0 – 3 | Otulakowski Grotowski Kasprzyk |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 11. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Tomasz Leżański | Férfi egyéni | 1128 | 41. | 1109 | 48. | 2237 | 46. |
Maria Mączyńska | Női egyéni | 1173 | 12. | 1198 | 5. | 2371 | 6. |
Jadwiga Szosler-Wilejto | 1165 | 14. | 1132 | 22. | 2297 | 18. | |
Irena Szydłowska | 1224 | 1. | 1183 | 9. | 2407 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Grzegorz Śledziewski | Kajak egyes 1000 m | 4:03,40 | 3. | 6. | erőnyerő | 3:55,45 | 2. | 8. | 3:53,22 | 8. | ||
Władysław Szuszkiewicz Rafał Piszcz | Kajak kettes 1000 m | 3:48,13 | 2. | 10. | erőnyerő | 3:34,50 | 2. | 5. | 3:33,83 | |||
Zbigniew Niewiadomski Jerzy Dziadkowiec Zdzisław Tomyślak Andrzej Matysiak | Kajak négyes 1000 m | 3:24,59 | 2. | 10. | erőnyerő | 3:12,46 | 4. | 13. | kiesett | |||
Jerzy Opara | Kenu egyes 1000 m | 4:32,39 | 3. | 4. | erőnyerő | 4:21,05 | 9. | |||||
Jan Żukowski Andrzej Gronowicz | Kenu kettes 1000 m | 4:27,97 | 5. | 11. | 4:05,42 | 3. | 7. | 4:01,40 | 4. | 11. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Stanisława Szydłowska | Kajak egyes 500 m | 2:14,75 | 5. | 8. | 2:10,04 | 2. | 4. | 2:08,89 | 4. | 8. | kiesett | |
Izabella Antonowicz-Szuszkiewicz Ewa Grajkowska-Stańko | Kajak kettes 500 m | 2:04,30 | 4. | 7. | 1:55,05 | 1. | 1. | 1:57,45 | 6. |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Wojciech Gawroński | Kajak egyes | 343,10 | 14. | 355,11 | 19. | 343,10 | 23. |
Jerzy Stanuch | 317,09 | 8. | 480,52 | 34. | 317,09 | 14. | |
Jan Frączek Ryszard Seruga | Kenu kettes | 366,21 | 5. | 386,78 | 4. | 366,21 | 5. |
Jerzy Jeż Wojciech Kudlik | nem ért célba | 416,10 | 8. | 416,10 | 13. | ||
Maciej Rychta Zbigniew Leśniak | 459,64 | 12. | 455,70 | 12. | 455,70 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Maria Ćwiertniewicz | Kajak egyes | 450,64 | 3. | 432,30 | 3. | 432,30 | 4. |
Kunegunda Godawska-Olchawa | 473,26 | 5. | 441,05 | 4. | 441,05 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lucjan Lis | Mezőnyverseny | 4:17:09 (+2:32) | 36. |
Jan Smyrak | nem ért célba | ||
Stanisław Szozda | 4:20:41 (+6:04) | 76. | |
Ryszard Szurkowski | 4:17:09 (+2:32) | 31. | |
Edward Barcik Lucjan Lis Stanisław Szozda Ryszard Szurkowski | Csapat időfutam | 2:11:47 (+0:30) |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Andrzej Bek | Férfi egyéni | Omar Phakadze (URS) Honson Chin (JAM) 11,64 | 2. | Arturo Cambroni (MEX) 11,86 | 1. | Vladimír Vačkář (TCH) Ezio Cardi (ITA) 11,83 | 3. | Dieter Berkmann (FRG) 11,87 | 1. | Klaas Balk (HOL) Serhiy Kravtsov (URS) 11,48 | 2. | Vladimír Vačkář (TCH) Peder Pedersen (DEN) 11,46 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||
Benedykt Kocot | Geoffrey Cooke (GBR) Manu Snellinx (BEL) 11,44 | 1. | Hans-Jürgen Geschke (GDR) Ernest Crutchlow (GBR) 11,53 | 2. | Klaas Balk (HOL) 11,68 | 2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Janusz Kierzkowski | Férfi egyéni | 1:07,22 | 5. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Andrzej Bek Benedykt Kocot | Férfi kétüléses | Olaszország (ITA) Giorgio Rossi Dino Verzini 10,56 | NSZK (FRG) Jürgen Barth Rainer Müller 10,57, 10,46 | NDK (GDR) Hans-Jürgen Geschke Werner Otto 10,54, 10,91 | Bronzmérkőzés Franciaország (FRA) Daniel Morelon Pierre Trentin 10,76, 10,67 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Mieczysław Nowicki | Férfi egyéni | 5:02,28 | 14. | kiesett | 14. | |||||||
Jerzy Głowacki Paweł Kaczorowski Janusz Kierzkowski Bernard Kręczyński Mieczysław Nowicki | Férfi csapat | 4:29,00 | 6. | Szovjetunió (URS) Viktor Bykov Aleksandr Yudin Vlagyimir Kuznyecov Anatoly Stepanenko 4:26,75 | 4:25,72 | 4. | NDK (GDR) Thomas Huschke Heinz Richter Herbert Richter Uwe Unterwalder 4:23,14 | 4:26,39 | 3. | Bronzmérkőzés Nagy-Britannia (GBR) Michael Bennett Ian Hallam Ronald Keeble William Moore 4:23,78 | 4:26,06 | 4. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 2 | 0 | 40 | 34 | +6 | 4 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 2 | 0 | 40 | 34 | +6 | 4 |
Lengyelország (POL) | 3 | 1 | 1 | 1 | 35 | 38 | –3 | 3 |
Dánia (DEN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 30 | 39 | –9 | 1 |
1972. augusztus 30. | Svédország (SWE) | 13 – 13 | Lengyelország (POL) | |
L. Eriksson 7 | (5–7) | Dybol 6 | ||
1972. szeptember 1. | Dánia (DEN) | 8 – 11 | Lengyelország (POL) | |
Hansen 4 | (4–6) | Melcer 5 | ||
1972. szeptember 3. | Szovjetunió (URS) | 17 – 11 | Lengyelország (POL) | |
Iljin 5 | (9–4) | Melcer 4 | ||
- A 9–12. helyért
1972. szeptember 7. | Lengyelország (POL) | 20 – 17 | Izland (ISL) | |
Antczak 5 | (10–7) | Magnússon 6 | ||
- A 9. helyért
1972. szeptember 9. | Lengyelország (POL) | 20 – 23 | Norvégia (NOR) | |
Melcer 6 | (10–10) | T. Hansen 10 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 10. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 639 | 479 | +160 |
Olaszország (ITA) | 7 | 5 | 2 | 547 | 471 | +76 |
Jugoszlávia (YUG) | 7 | 5 | 2 | 582 | 484 | +98 |
Puerto Rico (PUR) | 7 | 5 | 2 | 570 | 531 | +39 |
NSZK (FRG) | 7 | 3 | 4 | 482 | 518 | –36 |
Lengyelország (POL) | 7 | 2 | 5 | 520 | 536 | –16 |
Fülöp-szigetek (PHI) | 7 | 1 | 6 | 526 | 666 | –140 |
Szenegál (SEN) | 7 | 0 | 7 | 405 | 586 | –181 |
1972. augusztus 27. 9:00 | Lengyelország (POL) | 90 – 75 | Fülöp-szigetek (PHI) | |
(33–46) |
1972. augusztus 28. 18:30 | Lengyelország (POL) | 64 – 85 | Jugoszlávia (YUG) | |
(28–36) |
1972. augusztus 29. 9:00 | Szenegál (SEN) | 59 – 95 | Lengyelország (POL) | |
(25–49) |
1972. augusztus 30. 9:00 | Szovjetunió (URS) | 94 – 64 | Lengyelország (POL) | |
(50–23) |
1972. szeptember 1. 18:30 | Olaszország (ITA) | 71 – 59 | Lengyelország (POL) | |
(37–31) |
1972. szeptember 2. 14:30 | NSZK (FRG) | 67 – 65 | Lengyelország (POL) | |
(40–37) |
1972. szeptember 3. 14:30 | Lengyelország (POL) | 83 – 85 | Puerto Rico (PUR) | |
(47–54) |
- A 9–12. helyért
1972. szeptember 6. 20:00 | Spanyolország (ESP) | 76 – 87 | Lengyelország (POL) | |
(33–38) |
- A 9. helyért
1972. szeptember 9. 16:00 | Ausztrália (AUS) | 91 – 83 | Lengyelország (POL) | |
(41–42) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
* - nem játszott csak nevezve volt
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 2 | +9 | 6 |
NDK | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 3 | +8 | 4 |
Kolumbia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 12 | –7 | 2 |
Ghána | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | –10 | 0 |
1972. augusztus 28. 12:00 |
Lengyelország | 5–1 | Kolumbia |
---|---|---|
Deyna 16' 32' Gadocha 42' 49' 72' | (3–0) Jegyzőkönyv | Morón 63' |
1972. augusztus 30. 12:00 |
Lengyelország | 4–0 | Ghána |
---|---|---|
Lubański 40' Gadocha 59' 89' Deyna 86' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Középdöntő
- 2. csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 5 |
Szovjetunió | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 4 |
Dánia | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | –2 | 3 |
Marokkó | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | –10 | 0 |
1972. szeptember 5. 12:00 |
Szovjetunió | 1–2 | Lengyelország |
---|---|---|
Blohin 28' | (1–0) Jegyzőkönyv | Deyna 79' (11-esből) Szołtysik 87' |
1972. szeptember 8. 12:00 |
Lengyelország | 5–0 | Marokkó |
---|---|---|
Kmiecik 3' Lubański 10' Deyna 45' (11-esből) 63' Gadocha 53' | (3–0) Jegyzőkönyv |
- Döntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Stefan Grodzicki | Biszka | Egyéni | 8,00 | 13. | nem ért célba | 8,00 | 17. | |
Marian Kozicki | Bronz | 8,50 | 21. | kiesett | 8,50 | 21. | ||
Jan Kowalczyk | Chandzar | visszalépett | kiesett | |||||
Stefan Grodzicki Marian Kozicki Jan Kowalczyk Piotr Wawryniuk | Biszka Bronz Jastarnia Poprad | Csapat | 107,25 | 12. | kiesett | 107,25 | 12. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Marek Małecki | Signor | Egyéni | -57,00 | 30. | -32,00 | 31. | -20,00 | 28. | -109,00 | 31. |
Wojciech Mickunas | Tenor | -64,67 | 49. | nem ért célba | kiesett | |||||
Jan Skoczylas | Wandal | -45,33 | 13. | -86,80 | 36. | -10,00 | 16. | -142,13 | 36. | |
Jacek Wierzchowiecki | Gniew | -39,67 | 7. | 29,20 | 18. | -20,00 | 28. | -30,47 | 18. | |
Marek Małecki Wojciech Mickunas Jan Skoczylas Jacek Wierzchowiecki | Signor Tenor Wandal Gniew | Csapat | -142,00 | 5. | 34,80 | 13. | -50,00 | 10. | -281,60 | 10. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jakub Puchow | Egyéni toronyugrás | 281,34 | 17. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Regina Krajnow | Egyéni műugrás | 248,91 | 18. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 179,79 | 17. | kiesett | ||
Elżbieta Wierniuk | 188,10 | 10. | 310,08 | 11. | |
Egyéni műugrás | 277,32 | 6. | 408,36 | 8. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Roman Rożek | Papírsúly | I Szogun (Lee Seog-Un) (KOR) 0-5 | kiesett | 17. | ||||
Leszek Błażyński | Légsúly | erőnyerő | Chander Narayanan (IND) 3-2 | Arturo Delgado (MEX) 5-0 | Ju Dzsongman (Yu Jong-Man) (KOR) 3-2 | Georgi Kosztadinov (BUL) 0-5 | kiesett | |
Józef Reszpondek | Harmatsúly | Aldo Cosentino (FRA) 0-5 | kiesett | 33. | ||||
Ryszard Tomczyk | Pehelysúly | Juan Francisco García (MEX) 4-1 | Ruedi Vogel (SUI) KO | Borisz Kuznyecov (URS) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Jan Szczepański | Könnyűsúly | erőnyerő | Kasamiro Kashri Marchlo (SUD) 5-0 | James Busceme (USA) 5-0 | Charles Nash (IRL) RSC | Samuel Mbugua (KEN) visszalépett | Orbán László (HUN) 5-0 | |
Krzysztof Pierwieniecki | Kisváltósúly | Walter Gómez (ARG) 0-5 | kiesett | 17. | ||||
Alfons Stawski | Váltósúly | erőnyerő | Richard Murunga (KEN) 1-4 | kiesett | 17. | |||
Wiesław Rudkowski | Nagyváltósúly | erőnyerő | Antonio Castellini (ITA) 5-0 | Nayden Stanchev (BUL) 5-0 | Rolando Garbey (CUB) 4-1 | Peter Tiepold (GDR) 4-1 | Dieter Kottysch (FRG) 2-3 | |
Witold Stachurski | Középsúly | erőnyerő | Peter Dula (KEN) 4-1 | Reima Virtanen (FIN) RSC | kiesett | 5. | ||
Janusz Gortat | Félnehézsúly | Jaroslav Král (TCH) 5-0 | Raymond Russell (USA) 3-2 | Rudi Hornig (FRG) RSC | Mate Parlov (YUG) 0-5 | kiesett | ||
Ludwik Denderys | Nehézsúly | Teófilo Stevenson (CUB) RSC | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Janusz Pyciak-Peciak | Egyéni | 2:16,2 | 1070 | 11. | 36–22 | 905 | 11. | 174 | 560 | 58. | 3:46,6 | 1060 | 25. | 13:01,8 | 1222 | 5. | 4817 | 21. |
Stanisław Skwira | 3:13,7 | 785 | 56. | 30–28 | 791 | 24. | 187 | 846 | 31. | 3:34,3 | 1160 | 7. | 14:47,9 | 904 | 55. | 4486 | 40. | |
Ryszard Wach | 2:09,9 | 1100 | 5. | 26–32 | 715 | 37. | 192 | 956 | 11. | 3:44,5 | 1076 | 22. | 13:33,2 | 1126 | 18. | 4973 | 13. | |
Janusz Pyciak-Peciak Stanisław Skwira Ryszard Wach | Csapat | 2955 | 11. | 2420 | 8. | 2362 | 13. | 3296 | 4. | 3252 | 10. | 14285 | 8. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 257 | 196 | 1,311 |
Bulgária (BUL) | 9 | 4 | 1 | 13 | 8 | 1,625 | 294 | 235 | 1,251 |
Csehszlovákia (TCH) | 8 | 3 | 2 | 11 | 6 | 1,833 | 230 | 205 | 1,122 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 2 | 3 | 7 | 10 | 0,700 | 209 | 197 | 1,061 |
Lengyelország (POL) | 6 | 1 | 4 | 8 | 12 | 0,667 | 237 | 259 | 0,915 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 90 | 225 | 0,400 |
1972. augusztus 27. 14:00 | Lengyelország (POL) | 0 – 3 | Csehszlovákia (TCH) | |
(13–15, 14–16, 8–15) |
1972. augusztus 29. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Tunézia (TUN) | |
(15–6, 15–11, 15–1) |
1972. augusztus 31. 14:00 | Lengyelország (POL) | 1 – 3 | Dél-Korea (KOR) | |
(7–15, 15–13, 11–15, 6–15) |
1972. szeptember 2. 19:30 | Bulgária (BUL) | 3 – 2 | Lengyelország (POL) | |
(14–16, 12–15, 15–7, 15–3, 15–10) |
1972. szeptember 5. 14:00 | Lengyelország (POL) | 2 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(15–11, 12–15, 12–15, 15–10, 13–15) |
- A 9. helyért
1972. szeptember 9. 10:00 | Kuba (CUB) | 0 – 3 | Lengyelország (POL) | |
(2–15, 7–15, 13–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Józef Zapędzki | Gyorstüzelő pisztoly | 595 | |
Zbigniew Fedyczak | 587 | 14. | |
Szabadpisztoly | 546 | 23. | |
Rajmund Stachurski | 559 | 4. | |
Zygmunt Bogdziewicz | Futócéllövészet | 541 | 17. |
Roman Kuzior | 536 | 21. | |
Eulalia Rolińska | Sportpuska, fekvő | 593 | 28. |
Andrzej Trajda | 597 | 9. | |
Eugeniusz Pędzisz | Sportpuska, összetett | 1128 | 36. |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1131 | 19. | |
Andrzej Sieledcow | 1135 | 16. | |
Sportpuska, összetett | 1151 | 6. | |
Adam Smelczyński | Trap | 190 | 11. |
Grzegorz Strouhal | 179 | 35. | |
Wiesław Gawlikowski | Skeet | 185 | 39. |
Artur Rogowski | 190 | 20. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Waldemar Korcz | 52 kg | 102,5 | 5. | 92,5 | 9. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Zygmunt Smalcerz | 112,5 | 1. | 100,0 | 2. | 125,0 | 3. | 337,5 | ||
Grzegorz Cziura | 56 kg | 120,0 | 4. | 102,5 | 7. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Henryk Trębicki | 122,5 | 3. | 107,5 | 3. | 135,0 | 7. | 365,0 | 4. | |
Mieczysław Nowak | 60 kg | 120,0 | 9. | 110,0 | 8. | 145,0 | 6. | 375,0 | 7. |
Jan Wojnowski | 120,0 | 7. | 120,0 | 1. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Waldemar Baszanowski | 67,5 kg | 142,5 | 6. | 130,0 | 2. | 162,5 | 7. | 435,0 | 4. |
Zbigniew Kaczmarek | 145,0 | 4. | 125,0 | 7. | 167,5 | 3. | 437,5 | ||
Norbert Ozimek | 82,5 kg | 165,0 | 4. | 145,0 | 4. | 187,5 | 2. | 497,5 |
Torna
Bővebben: Torna az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jerzy Kruża | Talaj | 17,75 | 48. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 17,65 | 72. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,80 | 49. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,55 | 55. | kiesett | ||
Lólengés | 17,60 | 52. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 106,35 | 50.* | kiesett | ||
Mikołaj Kubica | Talaj | 18,20 | 31. | kiesett | |
Ugrás | 18,75 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 11. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,40 | 26. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,50 | 20. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,25 | 13. | visszalépett | ||
Sylwester Kubica | Talaj | 19,00 | 7. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 23. | kiesett | ||
Korlát | 18,50 | 24. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,75 | 50. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 18,30 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,75 | 17.* | 110,325 | 22. | |
Wilhelm Kubica | Talaj | 18,35 | 25. | kiesett | |
Ugrás | 18,50 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 29. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,85 | 48. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,10 | 33. | kiesett | ||
Lólengés | 18,70 | 6. | 18,750 | 6. | |
Egyéni összetett | 109,90 | 23. | 110,550 | 20.* | |
Mieczysław Strzałka | Talaj | 17,65 | 53. | kiesett | |
Ugrás | 18,30 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 16,65 | 102. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,90 | 45. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,90 | 42. | kiesett | ||
Lólengés | 18,05 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 106,45 | 48.* | kiesett | ||
Andrzej Szajna | Talaj | 18,85 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 18,20 | 41. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Lólengés | 17,90 | 34. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,15 | 15. | 110,975 | 15. | |
Jerzy Kruża Mikołaj Kubica Sylwester Kubica Wilhelm Kubica Mieczysław Strzałka Andrzej Szajna | Csapat összetett | 551,10 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Małgorzata Barlak-Kamasińska | Talaj | 17,85 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 17,50 | 69. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,10 | 82. | kiesett | ||
Gerenda | 17,25 | 50. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,70 | 63.* | kiesett | ||
Joanna Bartosz | Talaj | 18,45 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 17,55 | 65. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,15 | 42. | kiesett | ||
Gerenda | 16,60 | 91. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,75 | 52. | kiesett | ||
Danuta Fidusiewicz-Prusinowska | Talaj | 17,65 | 62. | kiesett | |
Ugrás | 17,30 | 84. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,95 | 87. | kiesett | ||
Gerenda | 17,20 | 53. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,10 | 72. | kiesett | ||
Dorota Klencz | Talaj | 17,50 | 74. | kiesett | |
Ugrás | 17,15 | 91. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,25 | 77. | kiesett | ||
Gerenda | 16,65 | 89. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 68,55 | 80.** | kiesett | ||
Danuta Lubowska | Talaj | 17,60 | 70. | kiesett | |
Ugrás | 17,70 | 56. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,75 | 91. | kiesett | ||
Gerenda | 16,30 | 98. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 68,35 | 84.* | kiesett | ||
Łucja Matraszek-Chydzińska | Talaj | 18,05 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 37. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,50 | 22. | kiesett | ||
Gerenda | 16,60 | 91. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,15 | 45. | kiesett | ||
Małgorzata Barlak-Kamasińska Joanna Bartosz Danuta Fidusiewicz-Prusinowska Dorota Klencz Danuta Lubowska Łucja Matraszek-Chydzińska | Csapat összetett | 350,90 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Zbigniew Pacelt | 100 m gyors | 55,97 | 6. | 36. | kiesett | ||||
200 m gyors | 2:01,28 | 5. | 33. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:17,35 | 5. | 26. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:55,38 | 6. | 25. | kiesett | |||||
Władysław Wojtakajtis | 400 m gyors | 4:16,04 | 4. | 22. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 17:23,47 | 4. | 27. | kiesett | |||||
Piotr Dłucik | 100 m hát | 1:01,94 | 6. | 25. | kiesett | ||||
Cezary Śmiglak | 100 m mell | 1:10,53 | 7. | 33. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:34,51 | 5. | 30. | kiesett | |||||
Andrzej Chudziński | 100 m pillangó | 1:00,22 | 4. | 29. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:12,62 | 5. | 25. | kiesett | |||||
Piotr Dłucik Cezary Śmiglak Andrzej Chudziński Zbigniew Pacelt | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:07,87 | 5. | 15. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Błażej Wyszkowski | Finn dingi | 31,0 | 27,0 | 33,0 | 10,0 | 26,0 | (41,0) | 32,0 | 159,0 | 24. |
Tomasz Holc Roman Rutkowski | Tempest | 16,0 | 20,0 | (22,0) | 11,7 | 21,0 | 8,0 | 19,0 | 95,7 | 12. |
Zbigniew Kania Krzysztof Szymczak | Repülő hollandi | 13,0 | 24,0 | 19,0 | 24,0 | 28,0 | 29,0 | (36,0) | 137,0 | 21. |
Aleksander Bielaczyc Tadeusz Piotrowski Lech Poklewski | Sárkányhajó | 26,0 | 27,0 | 23,0 | 3,0 | (28,0) | 27,0 | 106,0 | 20. | |
Józef Błaszczyk Zygfryd Perlicki Stanisław Stefański | Soling | (25,0) | 20,0 | 10,0 | 15,0 | 10,0 | 20,0 | 75,0 | 8. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | |||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Marek Dąbrowski | Tőr, egyéni | 2. csoport Graham Paul (GBR) | 3. | 3. csoport Nicola Granieri (ITA) | 2. | 1. csoport Daniel Revenu (FRA) | 3. | 1. csoport Kamuti Jenő (HUN) | 1. | Witold Woyda (POL) 0-5 Kamuti Jenő (HUN) | 6. | 6. |
Lech Koziejowski | 6. csoport Szabó Sándor (HUN) | 1. | 2. csoport Vlagyimir Gyenyiszov (URS) | 1. | 2. csoport Kamuti Jenő (HUN) | 1. | 2. csoport Christian Noël (FRA) | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Witold Woyda | 5. csoport Haukler István (ROM) | 1. | 1. csoport Daniel Revenu (FRA) | 2. | 3. csoport Vlagyimir Gyenyiszov (URS) | 1. | 1. csoport Marek Dąbrowski (POL) | 3. | Kamuti Jenő (HUN) 5-3 Christian Noël (FRA) | 1. | ||
Bohdan Gonsior | Párbajtőr, egyéni | 2. csoport Hans-Jürgen Hehn (FRG) | 4. | 6. csoport Kulcsár Győző (HUN) | 2. | 1. csoport Szergej Paramonov (URS) | 4. | kiesett | helyezetlen | |||
Jerzy Janikowski | 8. csoport Igor Valetov (URS) | 3. | 4. csoport Schmitt Pál (HUN) | 2. | 4. csoport Horst Melzig (GDR) | 2. | 2. csoport Pongrácz Antal (ROM) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Henryk Nielaba | 9. csoport Graham Paul (GBR) | 3. | 3. csoport Hrihorij Krissz (URS) | 1. | 2. csoport Daniel Giger (SUI) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Janusz Majewski | Kard, egyéni | 8. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) | 2. | 2. csoport Mario Aldo Montano (ITA) | 2. | 4. csoport Michele Maffei (ITA) | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Józef Nowara | 6. csoport Régis Bonnissent (FRA) | 3. | 6. csoport Marót Péter (HUN) | 4. | 3. csoport Marót Péter (HUN) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Jerzy Pawłowski | 2. csoport Mario Aldo Montano (ITA) | 3. | 3. csoport Michele Maffei (ITA) | 1. | 2. csoport Kovács Tamás (HUN) | 2. | 1. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Marek Dąbrowski Arkadiusz Godel Jerzy Kaczmarek Lech Koziejowski Witold Woyda | Tőr, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) | 2. | Japán (JPN) 9-5 | Magyarország (HUN) 8-7 | Szovjetunió (URS) 9-5 | ||||||
Bohdan Andrzejewski Kazimierz Barburski Bohdan Gonsior Jerzy Janikowski Henryk Nielaba | Párbajtőr, csapat | 4. csoport | 2. | erőnyerő | Magyarország (HUN) 1-9 | 5–6. helyért Svédország (SWE) 9-7 | Az 5. helyért Románia (ROM) 3-9 | 6. | ||||
Krzysztof Grzegorek Zygmunt Kawecki Janusz Majewski Józef Nowara Jerzy Pawłowski | Kard, csapat | 4. csoport | 1. | Olaszország (ITA) 2-9 | 5–6. helyért Franciaország (FRA) 9-6 | Az 5. helyért Kuba (CUB) 9-5 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Halina Balon | Tőr, egyéni | 7. csoport Brigitte Oertel (FRG) | 1. | 2. csoport Antonella Ragno-Lonzi (ITA) | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Elżbieta Franke-Cymerman | 6. csoport Kerstin Palm (SWE) | 2. | 4. csoport Claudine le Comte (BEL) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Kamilla Składanowska | 4. csoport Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Halina Balon Jolanta Bebel-Rzymowska Elżbieta Franke-Cymerman Krystyna Machnicka-Urbańska Kamilla Składanowska | Tőr, csapat | 2. csoport Egyesült Államok (USA) | 3. | kiesett | helyezetlen |
Források
- Poland at the 1972 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Lengyelország-portál
- Olimpiaportál