| Ebben a szócikkben a japán, koreai, orosz és ukrán nevek magyaros átírásban és – japán és koreai nyelvűek esetében – keleti névsorrendben szerepelnek. |
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon a cselgáncs férfi középsúlyú versenyszámát július 28-án rendezték Tokióban a Nippon Budókanban.
Tóth Krisztián a vigaszágon jutott el a bronzmérkőzésig. Ellenfele a kétszeres Európa-bajnok orosz Mihail Igolnyikov volt, akit vazarival győzött le.[1]
Eredmények
A versenyt egyenes kieséses rendszerben, 33 versenyzővel bonyolították le.
Döntők
| Elődöntők | | | Döntő | |
| | | | | | | | | |
| 8 | Mihail Igolnyikov (ROC) | 00 | | |
|
| 4 | Lasha Bekauri (GEO) | 01 | |
| | 4 | Lasha Bekauri (GEO) | 01 | |
| | |
| | | | Eduard Trippel (GER) | 00 | |
| | Mihael Žgank (TUR) | 00 | |
| |
| | Eduard Trippel (GER) | 01 | |
- Vigaszág
|
| | | | | | | | |
| Vigaszág elődöntő | | | Bronzmérkőzés |
|
| | |
|
| 1 | Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 00 | 5 | Davlat Bobonov (UZB) | 10 |
| | |
| 5 | Davlat Bobonov (UZB) | 01 | | | | Mihael Žgank (TUR) | 00 |
| | |
| | |
|
| 2 | Noël van 't End (NED) | 00 | 3 | Tóth Krisztián (HUN) | 01 |
| | |
| 3 | Tóth Krisztián (HUN) | 01 | | | 8 | Mihail Igolnyikov (ROC) | 00 |
| | |
1. csoport
| 64-es főtábla | | | 32-es főtábla | | | Nyolcaddöntők | | | Negyeddöntők | |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| | | | 1 | Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 01 | | | |
| | | | | Gantulgyn Altanbagana (MGL) | 00 | |
| | | | | | | 1 | Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 10 | |
| | | | | | | Marcus Nyman (SWE) | 00 | |
| | | | | Nantenaina Finesse (SEY) | 00 | | | | |
| | | | | Marcus Nyman (SWE) | 10 | |
| | | | | 1 | Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 00 | |
| | | | | | | 8 | Mihail Igolnyikov (ROC) | 10 | |
| | | | 8 | Mihail Igolnyikov (ROC) | 10 | | | | |
| | | | | Celtus Dossou Yovo (BEN) | 00 | |
| | | | | | | 8 | Mihail Igolnyikov (ROC) | 01 | |
| | Rafael Macedo (BRA) | 00 | | | | | | Mammadali Mehdiyev (AZE) | 00 | |
| | Islam Bozbayev (KAZ) | 10 | | | | Islam Bozbayev (KAZ) | 00 | | |
| | | | | Mammadali Mehdiyev (AZE) | 01 | |
2. csoport
| 32-es főtábla | | | Nyolcaddöntők | | | Negyeddöntők | |
| | | | | | | | | | | | | | |
| 4 | Lasha Bekauri (GEO) | 10 | | | |
| | Piotr Kuczera (POL) | 00 | | | 4 | Lasha Bekauri (GEO) | 10 | |
| | David Klammert (CZE) | 00 | | | | Li Kochman (ISR) | 01 | |
| | Li Kochman (ISR) | 10 | | | | | | 4 | Lasha Bekauri (GEO) | 10 | |
| 5 | Davlat Bobonov (UZB) | 01 | | | | | 5 | Davlat Bobonov (UZB) | 00 | |
| | Nicholas Mungai (ITA) | 00 | | | 5 | Davlat Bobonov (UZB) | 10 | | | | |
| | Robert Florentino (DOM) | 00 | | | | Kedzsau Nyjabali (UKR) | 00 | |
| | Kedzsau Nyjabali (UKR) | 01 | | |
3. csoport
| 32-es főtábla | | | Nyolcaddöntők | | | Negyeddöntők | |
| | | | | | | | | | | | | | |
| 2 | Noël van 't End (NED) | 10 | | | |
| | Paolo Persoglia (SMR) | 00 | | | 2 | Noël van 't End (NED) | 01 | |
| | Axel Clerget (FRA) | 10 | | | | Axel Clerget (FRA) | 00 | |
| | Komronshokh Ustopiriyon (TJK) | 00 | | | | | | 2 | Noël van 't End (NED) | 00 | |
| 7 | Iván Felipe Silva Morales (CUB) | 00 | | | | | | Mihael Žgank (TUR) | 10 | |
| | Mihael Žgank (TUR) | 01 | | | | Mihael Žgank (TUR) | 01 | | | | |
| | Colton Brown (USA) | 11 | | | | Colton Brown (USA) | 00 | |
| | Raphael Schwendinger (LIE) | 00 | | |
4. csoport
Jegyzetek
- ↑ A cselgáncsozó Tóth Krisztián bronzérmes Tokióban!, 2021. július 28.
Források
- Middleweight (≤90 kilograms), Men
- Draw Archiválva 2021. július 29-i dátummal a Wayback Machine-ben.
Sablon:Férfi középsúlyú cselgáncs olimpiai bajnokai |
---|
1964: 68–80 kg, 1972–1976: 70–80 kg, 1980–1996: 78–86 kg, 2000–: 81–90 kg |
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap