A Szovjetunió az 1976. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1976. évi nyári olimpiai játékok Montréal | |||||
Versenyzők | 410 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vaszilij Alekszejev | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a kanadai Montréalban megrendezett 1976. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 410 sportoló képviselte, akik összesen 125 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Szanyejev, ViktorViktor Szanyejev | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Szjedih, JurijJurij Szjedih | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Kazankina, TatyjanaTatyjana Kazankina | Atlétika | Női 800 m |
1 Arany | Kazankina, TatyjanaTatyjana Kazankina | Atlétika | Női 1500 m |
1 Arany | Sumakov, AlekszejAlekszej Sumakov | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
1 Arany | Konsztantyinov, VitalijVitalij Konsztantyinov | Birkózás | Kötöttfogás, 52 kg |
1 Arany | Nalbangyan, SzurenSzuren Nalbangyan | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
1 Arany | Bikov, AnatolijAnatolij Bikov | Birkózás | Kötöttfogás, 74 kg |
1 Arany | Rezancev, ValerijValerij Rezancev | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Balbosin, NyikolajNyikolaj Balbosin | Birkózás | Kötöttfogás, 100 kg |
1 Arany | Kolcsinszkij, AlekszandrAlekszandr Kolcsinszkij | Birkózás | Kötöttfogás, +100 kg |
1 Arany | Jumin, VlagyimirVlagyimir Jumin | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
1 Arany | Pinyigin, PavelPavel Pinyigin | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
1 Arany | Tediasvili, LevanLevan Tediasvili | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
1 Arany | Jarigin, IvanIvan Jarigin | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
1 Arany | Angyijev, SzoszlanSzoszlan Angyijev | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
1 Arany | Nyevzorov, VlagyimirVlagyimir Nyevzorov | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
1 Arany | Novikov, SzerhijSzerhij Novikov | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
1 Arany | Ivanov, NyikolajNyikolaj Ivanov Vlagyimir Jesinov Alekszandr Klepikov Mihail Kuznyecov Alekszandr Lukjanov Aleksandr Sema | Evezés | Férfi kormányos négyes |
1 Arany | Nagornij, SzergejSzergej Nagornij Vlagyimir Romanovszkij | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Csuhraj, SzerhijSzerhij Csuhraj Jurij Filatov Alekszandr Gyegtyarjov Vlagyimir Morozov | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
1 Arany | Rogov, AlekszandrAlekszandr Rogov | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
1 Arany | Petrenko, SzerhijSzerhij Petrenko Alekszandr Vinogradov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
1 Arany | Petrenko, SzerhijSzerhij Petrenko Alekszandr Vinogradov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Kreft-Alekszejeva, GalinaGalina Kreft-Alekszejeva Nyina Gopova-Trofimova | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Csapligin, ValerijValerij Csapligin Anatolij Csukanov Vlagyimir Kaminszkij Aavo Pikkuus | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
1 Arany | Nemzeti válogatott Alekszandr Anpilogov Jevgenyij Csernisov Anatolij Fegyukin Valerij Gasszij Vaszilj Iljin Mihail Iscsenko Jurij Kigyajev Jurij Klimov Vlagyimir Kravcov Szergej Kusnirjuk Jurij Lahutyin Vlagyimir Makszimov Olekszandr Rezanov Nyikolaj Tomin | Kézilabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Ljubov Berezsnaja Ljudmila Bobrusz Aldona Česaitytė Tatyjana Hluscsenko Larisza Karlova Marija Litosenko Nyina Lobova Tatyjana Makarec Ljudmila Pancsuk Rafiga Sabanova Natalija Sersztyuk Ljudmila Subina Zinajida Turcsina Halina Zaharova | Kézilabda | Női |
1 Arany | Nemzeti válogatott Olga BarisevaOlga Bariseva Tamāra Dauniene Nyelli Ferjabnyikova Natalija Klimova Rajisza Kurvjakova Tatyjana Ovecskina Angelė Rupšienė Uļjana Semjonova Nagyezsda Suvajeva Olga Szuharnova Nagyezsda Zaharova Tetyana Zaharova | Kosárlabda | Női |
1 Arany | Vajcehovszkaja, JelenaJelena Vajcehovszkaja | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | Gazov, AlekszandrAlekszandr Gazov | Sportlövészet | Futócéllövészet |
1 Arany | Voronyin, AlekszandrAlekszandr Voronyin | Súlyemelés | 52 kg |
1 Arany | Kolesznyikov, NyikolajNyikolaj Kolesznyikov | Súlyemelés | 60 kg |
1 Arany | Korol, PetroPetro Korol | Súlyemelés | 67,5 kg |
1 Arany | Sarij, ValerijValerij Sarij | Súlyemelés | 82,5 kg |
1 Arany | Rigert, DavidDavid Rigert | Súlyemelés | 90 kg |
1 Arany | Zajcev, JurijJurij Zajcev | Súlyemelés | 110 kg |
1 Arany | Alekszejev, VaszilijVaszilij Alekszejev | Súlyemelés | +110 kg |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi talaj |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi ugrás |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi gyűrű |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Kim, NelliNelli Kim | Torna | Női talaj |
1 Arany | Kim, NelliNelli Kim | Torna | Női ugrás |
1 Arany | Filatova, MarijaMarija Filatova Szvetlana Grozdova Nelli Kim Olga Korbut Elvira Szaagyi Ljudmila Turiscseva | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Kosevaja, MarinaMarina Kosevaja | Úszás | Női 200 m mell |
1 Arany | Krovopuszkov, ViktorViktor Krovopuszkov | Vívás | Férfi kard, egyéni |
1 Arany | Burcev, MihailMihail Burcev Viktor Krovopuszkov Vlagyimir Nazlimov Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Vívás | Férfi kard, csapat |
1 Arany | Belova, JelenaJelena Belova Nailja Giljazova Olga Knyazeva Valentyina Nyikonova Valentyina Szidorova | Vívás | Női tőr, csapat |
2 Ezüst | Mironov, JevgenyijJevgenyij Mironov | Atlétika | Férfi súlylökés |
2 Ezüst | Szpiridonov, AlekszejAlekszej Szpiridonov | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
2 Ezüst | Anyisznmova, TatyjanaTatyjana Anyisznmova | Atlétika | Női 100 m gát |
2 Ezüst | Csizsova, NagyezsdaNagyezsda Csizsova | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Davigyan, NelszonNelszon Davigyan | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Csebokszarov, VlagyimirVlagyimir Csebokszarov | Birkózás | Kötöttfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Dmitrijev, RomanRoman Dmitrijev | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
2 Ezüst | Ivanov, AlekszandrAlekszandr Ivanov | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Novozsilov, ViktorViktor Novozsilov | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Dvojnyikov, ValerijValerij Dvojnyikov | Cselgáncs | Férfi középsúly |
2 Ezüst | Harsiladze, RamazRamaz Harsiladze | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
2 Ezüst | Behtyerev, DmitrijDmitrij Behtyerev Jurij Lorencszon Jurij Surkalov | Evezés | Férfi kormányos kettes |
2 Ezüst | Butkus, VytautasVytautas Butkus Jevgenyij Dulejev Jurij Jakimov Aivars Lazdenieks | Evezés | Férfi négypárevezős |
2 Ezüst | Brjunyina, MiraMira Brjunyina Nagyezsda Csernisova Galina Jermolajeva Anna Kondrasina Larisza Popova | Evezés | Női kormányos négypárevezős |
2 Ezüst | Guzenko, OlgaOlga Guzenko Olga Kolkova Klavdija Koženkova Olga Pugovszkaja Nagyezsda Roscsina Nagyezsda Rozgon Ljubov Talalajeva Nelli Tarakanova Jelena Zubko | Evezés | Női nyolcas |
2 Ezüst | Kovpan, ValentyinaValentyina Kovpan | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Nagornij, SzergejSzergej Nagornij Vlagyimir Romanovszkij | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Jurcsenko, VaszilVaszil Jurcsenko | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
2 Ezüst | Korsunova, TatyjanaTatyjana Korsunova | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
2 Ezüst | Oszokin, VlagyimirVlagyimir Oszokin Alekszandr Perov Vitalij Petrakov Viktor Szokolov | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
2 Ezüst | Riszkijev, RufatRufat Riszkijev | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Lednyov, PavelPavel Lednyov | Öttusa | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Vlagyimir Csernisov Jefim Csulak Vlagyimir Dorohov Alekszandr Jermilov Vlagyimir Kondra Oleh Moliboha Anatolij Poliscsuk Pāvels Seļivanovs Alekszandr Szavin Jurij Sztarunszkij Vlagyimir Ulanov Vjacseszlav Zajcev | Röplabda | Férfi |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Larisza Bergen Ljudmila Csernisova Zoja Juszova Olga Kozakova Natalja Kusnyir Nyina Muradjan Lilija Oszadcsaja Inna Riszkal Anna Rosztova Ljubov Rudovszkaja Ljudmila Scsetyinyina Nyina Szmolejeva | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Kegyarov, AlekszandrAlekszandr Kegyarov | Sportlövészet | Futócéllövészet |
2 Ezüst | Militoszjan, VartanVartan Militoszjan | Súlyemelés | 75 kg |
2 Ezüst | Marcsenko, VlagyimirVlagyimir Marcsenko | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Gyityatyin, AlekszandrAlekszandr Gyityatyin | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov Alekszandr Gyityatyin Gennagyij Kriszin Vlagyimir Marcsenko Vlagyimir Markelov Vlagyimir Tyihonov | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Korbut, OlgaOlga Korbut | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Kim, NelliNelli Kim | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Bogdanov, AndrejAndrej Bogdanov Szergej Kopljakov Andrej Krilov Vlagyimir Mihejev Volodimir Raszkatov Andrej Szmirnov | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Ruszanova, LjubovLjubov Ruszanova | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Jurcsenya, MarinaMarina Jurcsenya | Úszás | Női 200 m mell |
2 Ezüst | Balasov, AndrejAndrej Balasov | Vitorlázás | Finn dingi |
2 Ezüst | Akimenko, VlagyiszlavVlagyiszlav Akimenko Valentin Mankin | Vitorlázás | Tempest |
2 Ezüst | Ramanykov, AljakszandrAljakszandr Ramanykov | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
2 Ezüst | Nazlimov, VlagyimirVlagyimir Nazlimov | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Borzov, ValerijValerij Borzov | Atlétika | Férfi 100 m |
3 Bronz | Gavrilenko, JevgenyijJevgenyij Gavrilenko | Atlétika | Férfi 400 m gát |
3 Bronz | Akszinyin, AlekszandrAlekszandr Akszinyin Valerij Borzov Nyikolaj Kolesznyikov Juris Silovs | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Barisnyikov, AlekszandrAlekszandr Barisnyikov | Atlétika | Férfi súlylökés |
3 Bronz | Bondarcsuk, AnatolijAnatolij Bondarcsuk | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Avilov, MikolaMikola Avilov | Atlétika | Férfi tízpróba |
3 Bronz | Lebegyeva, NataljaNatalja Lebegyeva | Atlétika | Női 100 m gát |
3 Bronz | Anyiszimova, VeraVera Anyiszimova Nagyezsda Beszfamilnaja Ljudmila Maszlakova Tatyjana Prorocsenko | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Akszjonova, LjudmilaLjudmila Akszjonova Nagyezsda Iljina Inta Kļimoviča Natalja Szokolova | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
3 Bronz | Alfejeva, LigyijaLigyija Alfejeva | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Musztafin, FargatFargat Musztafin | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
3 Bronz | Csocsisvili, SotaSota Csocsisvili | Cselgáncs | Férfi nyílt |
3 Bronz | Arnemann, RaulRaul Arnemann Valerij Dolinyin Anusavan Gasszan-Dzsalilov Nyikolaj Kuznyecov | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
3 Bronz | Antonova, JelenaJelena Antonova | Evezés | Női egypárevezős |
3 Bronz | Kaminskaitė, EleonoraEleonora Kaminskaitė Genovaitė Ramoškienė | Evezés | Női kétpárevezős |
3 Bronz | Krilova, LigyijaLigyija Krilova Ljudmila Krohina Galina Misenyina Anna Paszoha Nagyezsda Szevosztyjanova | Evezés | Női kormányos négyes |
3 Bronz | Rusztamova, ZebinyisszoZebinyisszo Rusztamova | Íjászat | Női egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Arzamaszkov, VlagyimirVlagyimir Arzamaszkov Alekszandr Belov Szergej Belov Ivan Jadeska Miheil Korkia Andrej Makejev Valerij Miloszerdov Anatolij Miskin Olekszandr Szalnikov Volodimir Tkacsenko Alzsan Zsarmuhamedov Vlagyimir Zsigilij | Kosárlabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Vlagyimir Asztapovszkij Oleh Blohin Leonyid Burjak Vlagyimir Fjodorov Mihail Fomenko David Kipiani Viktor Kolotov Anatoli Konykov Viktor Matvijenko Alekszandr Minajev Leonyid Nazarenko Volodimir Oniscsenko Alekszander Prohorov Reskó István Vlagyimir Troskin Vlagyimir Veremejev Viktor Zvjagincev | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Koszenkov, AlekszandrAlekszandr Koszenkov | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Alejnyik, VlagyimirVlagyimir Alejnyik | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Toroszjan, DavitDavit Toroszjan | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Ribakov, ViktorViktor Ribakov | Ökölvívás | Harmatsúly |
3 Bronz | Szolomin, VaszilijVaszilij Szolomin | Ökölvívás | Könnyűsúly |
3 Bronz | Szavcsenko, ViktorViktor Szavcsenko | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Luscsikov, GennagyijGennagyij Luscsikov | Sportlövészet | Sportpuska fekvő |
3 Bronz | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Raszkatov, VolodimirVolodimir Raszkatov | Úszás | Férfi 400 m gyors |
3 Bronz | Juozaitis, ArvydasArvydas Juozaitis | Úszás | Férfi 100 m mell |
3 Bronz | Szmirnov, AndrejAndrej Szmirnov | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
3 Bronz | Kosevaja, MarinaMarina Kosevaja | Úszás | Női 100 m mell |
3 Bronz | Ruszanova, LjubovLjubov Ruszanova | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Szigyak, ViktorViktor Szigyak | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Belova, JelenaJelena Belova | Vívás | Női tőr, egyéni |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Akszinyin | 100 m | 10,60 | 3. | 17.* | 10,55 | 4. | 17. | 10,50 | 7. | 11. | kiesett | |
Valerij Borzov | 10,53 | 2. | 9.** | 10,39 | 2. | 8. | 10,30 | 2. | 4.*** | 10,14 | ||
Juris Silovs | 10,70 | 3. | 31.* | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||
Nyikolaj Kolesznyikov | 200 m | 21,33 | 4. | 14. | 21,08 | 4. | 15. | 21,25 | 7. | 12. | kiesett | |
Viktor Anokhin | 800 m | 1:46,81 | 6. | 6. | 1:47,71 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Vladimir Ponomaryov | 1:48,59 | 3. | 24. | kiesett | ||||||||
Borisz Kuznyecov | 5000 m | 13:32,78 | 3. | 12. | nem ért célba | |||||||
Enn Sellik | 13:20,81 | 4. | 4. | 13:36,72 | 11. | |||||||
Vyacheslav Kulebyakin | 110 m gát | 13,99 | 3. | 8. | 13,59 | 4. | 6. | 13,93 | 7. | |||
Viktor Myasnikov | 13,81 | 2. | 5. | 13,70 | 3. | 7. | 13,94 | 8. | ||||
Jevgenyij Gavrilenko | 400 m gát | 50,93 | 2. | 10. | 49,73 | 2. | 3. | 49,45 | ||||
Dmitry Stukalov | 50,78 | 3.* | 7.* | 50,47 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Aleksandr Gotsky | Maraton | 2:15:34 | 9. | |||||||||
Leonyid Moszejev | 2:13:33 | 7. | ||||||||||
Yury Velikorodnykh | 2:19:45 | 24. | ||||||||||
Otto Barch | 20 km gyaloglás | 1:31:12 | 13. | |||||||||
Vlagyimir Golubnyicsij | 1:29:24 | 7. | ||||||||||
Viktor Semyonov | 1:31:59 | 15. | ||||||||||
Alekszandr Akszinyin Nyikolaj Kolesznyikov Juris Silovs Valerij Borzov | 4 × 100 m váltó | 39,98 | 3. | 11. | 39,36 | 3. | 5. | 38,78 | ||||
Dmitry Stukalov Vladimir Ponomaryov Viktor Anokhin Jevgenyij Gavrilenko | 4 × 400 m váltó | 3:07,72 | 6. | 12. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sergey Budalov | Magasugrás | 216 cm | 5.* | 221 cm | 4. |
Serhiy Seniukov | 216 cm | 3.* | 218 cm | 5. | |
Yury Isakov | Rúdugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Vladimir Kishkun | 510 cm | 16.* | 520 cm | 13.* | |
Jurij Prohorenko | 510 cm | 1.***** | 525 cm | 10. | |
Tõnu Lepik | Távolugrás | 749 cm | 20. | kiesett | |
Aleksey Pereverzev | 778 cm | 11. | 766 cm | 10. | |
Valerij Pidluzsnij | 790 cm | 4. | 788 cm | 7. | |
Viktor Szanyejev | Hármasugrás | 16,77 m | 2. | 17,29 m | |
Valentyn Shevchenko | 16,15 m | 15. | kiesett | ||
Alekszandr Barisnyikov | Súlylökés | 21,32 m | 1. | 21,00 m | |
Jevgenyij Mironov | 20,26 m | 4. | 21,03 m | ||
Nikolay Vikhor | Diszkoszvetés | 57,50 m | 21. | kiesett | |
Anatolij Bondarcsuk | Kalapácsvetés | 71,08 m | 3. | 75,48 m | |
Jurij Szjedih | 71,46 m | 2. | 77,52 m | ||
Alekszej Szpiridonov | 70,64 m | 8.* | 76,08 m | ||
Vasyl Yershov | Gerelyhajítás | 85,68 m | 5. | 85,26 m | 6. |
Jānis Lūsis | 82,08 m | 10.* | 80,26 m | 8. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Mikola Avilov | Tízpróba | 11,23 | 810 | 752 cm | 940 | 14,81 m | 778 | 214 cm | 934 | 48,16 | 901 | 14,20 | 949 | 45,60 m | 779 | 445 cm | 746 | 62,28 m | 772 | 4:26,26 | 769 | 8378 | |
Aleksandr Grebenyuk | 11,10 | 838 | 653 cm | 704 | 14,69 m | 771 | 197 cm | 776 | 49,21 | 851 | 15,05 | 843 | 47,16 m | 811 | 400 cm | 617 | 68,42 m | 865 | 4:39,62 | 683 | 7759 | 9. | |
Leonyid Litvinyenko | 11,12 | 834 | 692 cm | 795 | 14,20 m | 741 | 191 cm | 723 | 48,44 | 888 | 14,71 | 885 | 46,26 m | 793 | 460 cm | 790 | 53,66 m | 643 | 4:11,41 | 871 | 7963 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vera Anyiszimova | 100 m | 11,37 | 2. | 10. | 11,47 | 4. | 14. | 11,39 | 6. | 12. | kiesett | |
Nagyezsda Beszfamilnaja | 11,52 | 4. | 23. | 11,63 | 5. | 23. | kiesett | |||||
200 m | 23,39 | 2. | 12. | 23,48 | 4. | 17. | 23,38 | 8. | 14. | kiesett | ||
Tatyjana Prorocsenko | 23,21 | 2. | 6. | 23,11 | 3. | 6. | 23,03 | 4. | 8. | 23,03 | 6. | |
Ljudmila Maszlakova | 23,51 | 4. | 18. | 23,63 | 5. | 18. | kiesett | |||||
100 m | 11,30 | 2. | 6. | 11,37 | 3. | 11. | 11,34 | 5. | 10. | kiesett | ||
Ljudmila Akszjonova | 400 m | 52,90 | 3. | 18. | 51,73 | 4. | 10. | 51,55 | 6. | 11. | kiesett | |
Nagyezsda Iljina | 51,97 | 1. | 2. | 51,32 | 2. | 3. | 51,42 | 5. | 9. | kiesett | ||
Natalja Szokolova | 52,45 | 2. | 6.* | 51,63 | 1. | 7. | 51,95 | 8. | 14. | kiesett | ||
Valentina Gerasimova | 800 m | 1:59,68 | 2. | 2. | 2:01,00 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Svetlana Styrkina | 2:00,12 | 1. | 5. | 1:57,28 | 1. | 2. | 1:56,44 | 5. | ||||
Tatyjana Kazankina | 2:00,15 | 1. | 6. | 1:57,49 | 2. | 4. | 1:54,94 | |||||
1500 m | 4:12,10 | 2. | 19. | 4:07,37 | 1. | 9. | 4:05,48 | |||||
Ljudmila Bragina | 4:07,11 | 1. | 1. | 4:02,41 | 3. | 3. | 4:07,20 | 5. | ||||
Raisza Szmehnova | 4:10,88 | 2. | 15. | 4:03,20 | 6. | 6. | kiesett | |||||
Tatyjana Anyiszimova | 100 m gát | 12,98 | 1. | 2. | 13,08 | 1. | 6. | 12,78 | ||||
Lyubov Kononova | 13,36 | 3. | 9. | kizárták | kiesett | |||||||
Natalja Lebegyeva | 12,94 | 1. | 1. | 13,03 | 3. | 3. | 12,80 | |||||
Tatyjana Prorocsenko Ljudmila Maszlakova Nagyezsda Beszfamilnaja Vera Anyiszimova | 4 × 100 m váltó | 43,33 | 2. | 3. | 43,09 | |||||||
Inta Kļimoviča Ljudmila Akszjonova Natalja Szokolova Nagyezsda Iljina | 4 × 400 m váltó | 3:24,54 | 1. | 2. | 3:24,24 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Galina Filatova | Magasugrás | 180 cm | 2.* | 184 cm | 12.** |
Nadezhda Marinenko | 170 cm | 27.*** | kiesett | ||
Tatyana Shlyakhto | 180 cm | 4.**** | 187 cm | 6. | |
Ligyija Alfejeva | Távolugrás | 654 cm | 1. | 660 cm | |
Lyudmila Borsuk | 598 cm | 23. | kiesett | ||
Nagyezsda Csizsova | Súlylökés | 20,96 m | |||
Szvetlana Kracsevszkaja | 18,36 m | 9. | |||
Faina Melnyik | 18,07 m | 10. | |||
Diszkoszvetés | 63,74 m | 2. | 66,40 m | 4. | |
Olga Andrianova | 58,66 m | 8. | 60,80 m | 10. | |
Nataliya Gorbachova | 59,84 m | 6. | 63,46 m | 8. | |
Svetlana Korolyova-Babich | Gerelyhajítás | 56,82 m | 8. | 59,42 m | 6. |
Nadezhda Yakubovich | 56,56 m | 10. | 59,16 m | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Lyudmila Popovskaya | Ötpróba | 13,33 | 1075 | 15,02 m | 862 | 174 cm | 903 | 619 cm | 908 | 24,10 | 971 | 4719 | 4. |
Nagyija Tkacsenko | 13,41 | 1063 | 14,90 m | 854 | 180 cm | 978 | 608 cm | 874 | 24,61 | 923 | 4692 | 5. | |
Tatyana Vorokhobko | 13,31 | 1078 | 13,08 m | 733 | 174 cm | 903 | 497 cm | 551 | 24,85 | 901 | 4166 | 14. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt/időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt/időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt/időt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - tíz másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszej Sumakov | 48 kg | Seres Ferenc (HUN) kizárták | Byambajavyn Javkhlantögs (MGL) kizárták | Michael Farina (USA) kizárták | erőnyerő | Morivaki Josite (JPN) kétvállas | 1. mérkőzés Sztefan Angelov (BUL) 5-4 2. mérkőzés Gheorghe Berceanu (ROM) 10-6 | |||
Vitalij Konsztantyinyov | 52 kg | Antonino Caltabiano (ITA) 10-8 | Nicu Gingă (ROM) 17-11 | Julien Mewis (BEL) 22-4 | Pek Szunghjon (Baek Seung-hyeon) (KOR) kétvállas | Rolf Krauß (FRG) 16-11 | 1. mérkőzés Hirajama Kóicsiró (JPN) 3-6 Hozott eredmény Nicu Gingă (ROM) 17-11 | |||
Farhat Musztafin | 57 kg | Doncsecz József (HUN) 9-2 | Pertti Ukkola (FIN) 5-6 | Mihai Boţilă (ROM) 14-6 | Józef Lipień (POL) 29-4 | erőnyerő | 1. mérkőzés Ivica Frgić (YUG) kizárták Hozott eredmény Pertti Ukkola (FIN) 5-6 | |||
Nelszon Davigyan | 62 kg | Lionel Lacaze (FRA) kétvállas | Sztéliosz Mijákisz (GRE) 15-2 | Mehmet Uysal (TUR) kétvállas | erőnyerő | Réczi László (HUN) 2-4 | Kazimierz Lipień (POL) 10-6 | Mijahara Teruhiko (JPN) 20-4 | Hozott eredmény Réczi László (HUN) 2-4 Hozott eredmény Kazimierz Lipień (POL) 10-6 | |
Szuren Nalbangyan | 68 kg | Nedelcso Nedev (BUL) kizárták | Toma Ferenc (HUN) kizárták | Ja'far Alizadeh Koldkeshi (IRN) kétvállas | Ştefan Rusu (ROM) 5-3 | Andrzej Supron (POL) 7-4 | Heinz-Helmut Wehling (GDR) 12-9 | Hozott eredmény Ştefan Rusu (ROM) 5-3 Hozott eredmény Heinz-Helmut Wehling (GDR) 12-9 | ||
Anatolij Bikov | 74 kg | Karl-Heinz Helbing (FRG) kizárták | Toma Mihály (HUN) kizárták | erőnyerő | Gheorghe Ciobotaru (ROM) 7-6 | Klaus-Peter Göpfert (GDR) kizárták | 2. mérkőzés Vítězslav Mácha (TCH) 7-3 Hozott eredmény Karl-Heinz Helbing (FRG) kizárták | |||
Vlagyimir Csebokszarov | 82 kg | Takanisi Kazuhiro (JPN) kétvállas | Keijo Manni (FIN) 16-9 | Momir Petković (YUG) 6-6 | Miroslav Janota (TCH) 8-3 | Ivan Kolev (BUL) 14-7 | Leif Andersson (SWE) kétvállas | Hozott eredmény Momir Petković (YUG) 6-6 Hozott eredmény Ivan Kolev (BUL) 14-7 | ||
Valerij Rezancev | 90 kg | Michel Grangier (FRA) kizárták | Petre Dicu (ROM) kétvállas | Szató Szadao (JPN) kétvállas | Czesław Kwieciński (POL) 9-3 | Sztojan Nikolov (BUL) 6-6 | Hozott eredmény Czesław Kwieciński (POL) 9-3 Hozott eredmény Sztojan Nikolov (BUL) 6-6 | |||
Nyikolaj Balbosin | 100 kg | Nicolae Martinescu (ROM) kétvállas | Kamen Goranov (BUL) kizárták | Farkas József (HUN) kétvállas | Brad Rheingans (USA) kétvállas | 1. mérkőzés Andrzej Skrzydlewski (POL) kétvállas Hozott eredmény Kamen Goranov (BUL) kizárták | ||||
Alekszandr Kolcsinszkij | +100 kg | Henryk Tomanek (POL) kétvállas | Carlos Braconi (ARG) kétvállas | Einar Gundersen (NOR) kétvállas | erőnyerő | 1. mérkőzés Roman Codreanu (ROM) kétvállas 2. mérkőzés Alekszandar Tomov (BUL) 12-6 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Roman Dmitrijev | 48 kg | William Rosado (USA) kétvállas | Gyulai Mihály (HUN) kétvállas | Kuddusi Özdemir (TUR) kizárták | Haszan Iszaev (BUL) 9-7 | Gombyn Khishigbaatar (MGL) kétvállas | 1. mérkőzés Kudó Akira (JPN) kizárták Hozott eredmény Haszan Iszaev (BUL) 9-7 | ||
Alekszandr Ivanov | 52 kg | Eloy Abreu (CUB) kizárták | Constantin Măndilă (ROM) 22-4 | James Haines (USA) 18-10 | Ri Bongszun (Li Bong-Sun) (PRK) 22-19 | Władysław Stecyk (POL) 26-5 | 1. mérkőzés Takada Júdzsi (JPN) 11-20 3. mérkőzés Cson Heszop (Jeon Hae-Seop) (KOR) kétvállas | ||
Vlagyimir Jumin | 57 kg | Ri Hophjong (Li Ho-Pyong) (PRK) 20-5 | Megdiin Khoilogdorj (MGL) kétvállas | Hans-Dieter Brüchert (GDR) 10-5 | erőnyerő | Arai Maszao (JPN) 11-5 | Miho Dukov (BUL) 9-4 | Hozott eredmény Hans-Dieter Brüchert (GDR) 10-5 Hozott eredmény Arai Maszao (JPN) 11-5 | |
Sergey Timofeyev | 62 kg | Kenneth Dawes (GBR) kétvállas | Benjamin Varela (PUR) kétvállas | Helmut Strumpf (GDR) 13-17 | Gene Davis (USA) 13-29 | kiesett | 6. | ||
Pavel Pinyigin | 68 kg | Šaban Szejdi (YUG) 8-3 | Mehmet Sarı (TUR) 10-3 | erőnyerő | Tsedendambyn Natsagdorj (MGL) 4-3 | Rami Miron (ISR) kizárták | Szugavara Jaszaburó (JPN) 5-5 | 1. mérkőzés Lloyd Keaser (USA) 12-1 Hozott eredmény Szugavara Jaszaburó (JPN) 5-5 | |
Ruszlan Asuralijev | 74 kg | Manszur Barzegar (IRN) 6-6 | Giuseppe Spagnoli (ITA) kétvállas | Jancso Pavlov (BUL) 13-4 | Marin Pîrcălabu (ROM) 10-4 | Stanley Dziedzic (USA) 6-9 | kiesett | 4. | |
Viktor Novozsilov | 82 kg | Vasile Iorga (ROM) kizárták | Richard Deschatelets (CAN) kétvállas | Iszmail Abilov (BUL) 11-2 | Motegi Maszaru (JPN) kétvállas | John Peterson (USA) 4-20 | Adolf Seger (FRG) 13-9 | Hozott eredmény John Peterson (USA) 4-20 Hozott eredmény Adolf Seger (FRG) 13-9 | |
Levan Tediasvili | 90 kg | Wayne Thomas (ISV) kétvállas | Frank Andersson (SWE) 16-2 | Maurice Allan (GBR) kétvállas | Horst Stottmeister (GDR) 17-3 | Terry Paice (CAN) kizárták | Stelian Morcov (ROM) 7-2 | 1. mérkőzés Ben Peterson (USA) 11-5 Hozott eredmény Stelian Morcov (ROM) 7-2 | |
Ivan Jarigin | 100 kg | Harald Büttner (GDR) 13-5 | Daniel Verník (ARG) kétvállas | Dimo Kosztov (BUL) 16-5 | Petr Drozda (TCH) kétvállas | Russell Hellickson (USA) 19-13 | Hozott eredmény Dimo Kosztov (BUL) 16-5 Hozott eredmény Russell Hellickson (USA) 19-13 | ||
Szoszlan Angyijev | +100 kg | Balla József (HUN) kizárták | Jimmy Jackson (USA) kétvállas | Harry Geris (CAN) kétvállas | Nikola Dinev (BUL) 8-3 | Ladislau Şimon (ROM) 11-5 | Roland Gehrke (GDR) kizárták | Hozott eredmény Balla József (HUN) kizárták Hozott eredmény Ladislau Şimon (ROM) 11-5 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Oleg Zurabiani | Könnyűsúly | A | Felice Mariani (ITA) V | kiesett | 18. | |||||||
Vlagyimir Nyevzorov | Váltósúly | B | Marian Tałaj (POL) GY | Thomas Hagmann (SUI) GY | John Van Hoek (AUS) GY | I Cshangszon (Lee Chang-Seon) (KOR) GY | Kuramoto Kódzsi (JPN) GY | |||||
Valerij Dvojnyikov | Középsúly | A | Ricardo Elmont (SUR) GY | Süheyl Yeşilnur (TUR) GY | José Luis de Frutos (ESP) GY | Slavko Obadov (YUG) GY | Szonoda Iszamu (JPN) V | |||||
Ramaz Harsiladze | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Geoffrey Sankies (GUY) nem vett részt | Cso Dzsegi (Jo Jae-gi) (KOR) GY | Abdoulaye Djiba (SEN) GY | David Starbrook (GBR) GY | Ninomija Kazuhiro (JPN) V | ||||
Szerhij Novikov | Nehézsúly | A | Endó Szumio (JPN) GY | Pak Csonggil (Pak Jong-Gil) (PRK) GY | Radomir Kovačević (YUG) GY | Keith Remfry (GBR) GY | Günther Neureuther (FRG) GY | |||||
Sota Csocsisvili | Nyílt | A | José Luis de Frutos (ESP) visszalépett | Radomir Kovačević (YUG) GY | Vladimír Novák (TCH) GY | Uemura Haruki (JPN) V | Jean-Luc Rougé (FRA) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Nikolaj Dovgany | Egypárevezős | 7:28,92 | 1. | erőnyerő | 6:58,15 | 2. | A | 7:57,39 | 5. | 5. | |
Jevgenyij Barbakov Gennagyij Korsikov | Kétpárevezős | 6:38,63 | 2. | erőnyerő | 6:26,87 | 2. | A | 7:18,87 | 4. | 4. | |
Gennadi Kinko Tiit Helmja | Kormányos nélküli kettes | 6:55,57 | 3. | erőnyerő | 6:55,08 | 6. | B | 7:26,27 | 1. | 7. | |
Dmitrij Behtyerev Jurij Surkalov Jurij Lorencszon (kormányos) | Kormányos kettes | 7:29,19 | 3. | erőnyerő | 7:03,89 | 2. | A | 8:01,82 | 2. | ||
Jevgenyij Dulejev Jurij Jakimov Aivars Lazdenieks Vytautas Butkus | Négypárevezős | 5:47,83 | 1. | erőnyerő | A | 6:19,89 | 2. | ||||
Raul Arnemann Nyikolaj Kuznyecov Valerij Dolinyin Anusavan Gasszan-Dzsalilov | Kormányos nélküli négyes | 6:05,57 | 2. | erőnyerő | 6:03,05 | 2. | A | 6:42,52 | 3. | ||
Vlagyimir Jesinov Nyikolaj Ivanov Aleksandr Sema Mihail Kuznyecov* Alekszandr Klepikov Alekszandr Lukjanov (kormányos) | Kormányos négyes | 6:41,54 | 2. | erőnyerő | 6:09,28 | 1. | A | 6:40,22 | 1. | ||
Aleksandr Shitov Antanas Čikotas Vasily Potapov Aleksandr Plyushkin Anatoly Nemtyryov Igor Konnov Anatoly Ivanov Vladimir Vasilyev Vladimir Zharov (kormányos) | Nyolcas | 5:37,79 | 3. | 5:40,65 | 3. | B | 6:05,88 | 1. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jelena Antonova | Egypárevezős | 3:43,15 | 2. | 4:02,47 | 1. | A | 4:10,24 | 3. | |
Eleonora Kaminskaitė Genovaitė Ramoškienė | Kétpárevezős | 3:21,75 | 1. | erőnyerő | A | 3:49,93 | 3. | ||
Nataliya Horodilova Hanna Karnaushenko | Kormányos nélküli kettes | 3:33,91 | 3. | 3:52,59 | 1. | A | 4:03,27 | 4. | 4. |
Nagyezsda Szevosztyjanova Ljudmila Krohina Galina Misenyina Anna Paszoha Ligyija Krilova (kormányos) | Kormányos négyes | 3:25,92 | 4. | 3:42,44 | 3. | A | 3:49,38 | 3. | |
Anna Kondrasina Mira Brjunyina Larisza Popova Galina Jermolajeva Nagyezsda Csernisova (kormányos) | Kormányos négypárevezős | 3:11,74 | 1. | erőnyerő | A | 3:32,49 | 2. | ||
Ljubov Talalajeva Nagyezsda Roscsina Klavdija Koženkova Jelena Zubko Olga Kolkova Nelli Tarakanova Nagyezsda Rozgon Olga Guzenko Olga Pugovszkaja (kormányos) | Nyolcas | 3:00,19 | 1. | erőnyerő | A | 3:36,17 | 2. |
* - Aleksandr Sema cseréje az elődöntőben és a döntőben
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Vladimir Chendarov | Férfi egyéni | 1217 | 5. | 1250 | 4. | 2467 | 5. |
Valentyina Kovpan | Női egyéni | 1182 | 7. | 1278 | 2. | 2460 | |
Zebinyisszo Rusztamova | 1202 | 3. | 1205 | 7. | 2407 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sergey Lizunov | Kajak egyes 500 m | 1:54,47 | 2. | 3. | erőnyerő | 1:52,38 | 1. | 1. | 1:49,21 | 6. | ||
Olekszandr Saparenko | Kajak egyes 1000 m | 3:54,32 | 1. | 2. | erőnyerő | 3:45,30 | 2. | 2. | 3:51,45 | 5. | ||
Szergej Nagornij Vlagyimir Romanovszkij | Kajak kettes 500 m | 1:40,23 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:38,65 | 1. | 2. | 1:36,81 | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:31,11 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:27,23 | 2. | 3. | 3:29,01 | ||||
Szerhij Csuhraj Alekszandr Gyegtyarjov Jurij Filatov Vlagyimir Morozov | Kajak négyes 1000 m | 3:08,77 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:13,52 | 1. | 5. | 3:08,69 | |||
Alekszandr Rogov | Kenu egyes 500 m | 2:12,77 | 5. | 7. | 2:04,70 | 2. | 2. | 2:06,83 | 1. | 1. | 1:59,23 | |
Vaszil Jurcsenko | Kenu egyes 1000 m | 4:20,44 | 1. | 5. | erőnyerő | 4:12,36 | 1. | 1. | 4:12,57 | |||
Szerhij Petrenko Alekszandr Vinogradov | Kenu kettes 500 m | 1:58,22 | 1. | 4. | erőnyerő | 1:49,29 | 1. | 2. | 1:45,81 | |||
Kenu kettes 1000 m | 3:47,62 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:57,32 | 1. | 3. | 3:52,76 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tatyjana Korsunova | Kajak egyes 500 m | 2:11,58 | 1. | 1. | erőnyerő | 2:07,90 | 1. | 3. | 2:03,07 | |||
Nyina Gopova-Trofimova Galina Kreft-Alekszejeva | Kajak kettes 500 m | 1:57,49 | 1. | 4. | erőnyerő | 1:54,70 | 1. | 6. | 1:51,15 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Aleksandr Averin | Mezőnyverseny | 4:49:01 (+2:09) | 17. |
Valerij Csapligin | 4:49:01 (+2:09) | 39. | |
Nikolay Gorelov | 4:47:23 (+0:31) | 5. | |
Aavo Pikkuus | 4:54:49 (+7:57) | 44. | |
Valerij Csapligin Anatolij Csukanov Vlagyimir Kaminszkij Aavo Pikkuus | Csapat időfutam | 2:08:53 |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Serhiy Kravtsov | Férfi egyéni | Julio Echeverry (COL) 11,16 | 1. | Csó Josikazu (JPN) Klaas Pieters (HOL) 11,28 | 2. | Trevor Gadd (GBR) Xavier Mirander (JAM) 11,31 | 1. | Michel Vaarten (BEL) 11,39 | 1. | Daniel Morelon (FRA) 11,69, 11,15 | Csó Josikazu (JPN) Niels Fredborg (DEN) Giorgio Rossi (ITA) | 1. | 5. |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Eduard Rapp | Férfi egyéni | kizárták |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Vlagyimir Oszokin | Férfi egyéni | 4:48,31 | 1. | Szűcs Gábor (HUN) lekörözték | 4:45,10 | 1. | Jan Georg Iversen (NOR) 4:51,04 | 4:48,27 | 2. | Gregor Braun (FRG) 4:45,50 | 4:45,67 | 3. | Bronzmérkőzés Thomas Huschke (GDR) 4:52,71 | 4:57,34 | 4. |
Vlagyimir Oszokin Alekszandr Perov Vitalij Petrakov Viktor Szokolov | Férfi csapat | 4:24,11 | 2. | Olaszország (ITA) Sandro Callari Cesare Cipollini Rino De Candido Giuseppe Saronni lekörözték | 4:21,31 | 2. | NDK (GDR) Norbert Dürpisch Thomas Huschke Uwe Unterwalder Matthias Wiegand 4:25,23 | 4:20,95 | 1. | NSZK (FRG) Gregor Braun Hans Lutz Günther Schumacher Peter Vonhof 4:21,06 | 4:27,15 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 111 | 77 | +34 | 8 |
NSZK (FRG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 97 | 76 | +21 | 8 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 110 | 93 | +17 | 8 |
Dánia (DEN) | 5 | 2 | 0 | 3 | 92 | 102 | –10 | 4 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 111 | –15 | 2 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 75 | 122 | –47 | 0 |
1976. július 18. | Szovjetunió (URS) | 26 – 16 | Japán (JPN) | Montréal |
Csernisov 7 | (11–5) | Fudzsinaka 6 | ||
1976. július 20. | Szovjetunió (URS) | 25 – 9 | Kanada (CAN) | Sherbrooke |
Gasszij 6 | (12–5) | Ferdais 3 | ||
1976. július 22. | Jugoszlávia (YUG) | 20 – 18 | Szovjetunió (URS) | Montréal |
Krivokapić 8 | (11–8) | Gasszij 5 | ||
1976. július 24. | NSZK (FRG) | 16 – 18 | Szovjetunió (URS) | Québec |
Deckarm 7 | (5–9) | Gasszij 6 | ||
1976. július 26. | Szovjetunió (URS) | 24 – 16 | Dánia (DEN) | Sherbrooke |
Klimov 6 | (13–7) | Larsen 6 | ||
- Döntő
1976. július 28. | Szovjetunió (URS) | 19 – 15 | Románia (ROM) | Montréal |
Gasszij 6 | (10–6) | Licu, Grabovschi 4 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1976. július 20. | Szovjetunió (URS) | 21 – 3 | Kanada (CAN) | Québec |
Makarec 8 | (8 – 2) | Robert 3 | ||
1976. július 22. | Szovjetunió (URS) | 14 – 8 | Románia (ROM) | Montréal |
Makarec 7 | (6 – 3) | Mikloş 3 | ||
1976. július 24. | Szovjetunió (URS) | 12 – 9 | Magyarország (HUN) | Sherbrooke |
Turcsina 5 | (5 – 5) | Sterbinszky 4 | ||
1976. július 26. | Szovjetunió (URS) | 31 – 9 | Japán (JPN) | Québec |
Subina 7 | (15 – 5) | Kurata 4 | ||
1976. július 28. | NDK (GDR) | 11 – 14 | Szovjetunió (URS) | Montréal |
Krause, Kretzschmar 4 | (5 – 7) | Turcsina 7 | ||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 92 | 40 | +52 | 10 |
2 Ezüst | NDK (GDR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 89 | 47 | +42 | 7 |
3 Bronz | Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 1 | 1 | 85 | 55 | +30 | 7 |
4. | Románia (ROM) | 5 | 2 | 0 | 3 | 73 | 83 | –10 | 4 |
5. | Japán (JPN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 72 | 115 | –43 | 2 |
6. | Kanada (CAN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 35 | 106 | –71 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 542 | 380 | +162 | 10 |
Kanada (CAN) | 5 | 4 | 1 | 446 | 416 | +30 | 9 |
Kuba (CUB) | 5 | 3 | 2 | 448 | 402 | +46 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 3 | 472 | 481 | –9 | 7 |
Mexikó (MEX) | 5 | 1 | 4 | 461 | 511 | –50 | 6 |
Japán (JPN) | 5 | 0 | 5 | 370 | 549 | –179 | 5 |
1976. július 18. | Mexikó (MEX) | 77 – 120 | Szovjetunió (URS) | |
(40–61) |
1976. július 19. | Szovjetunió (URS) | 93 – 77 | Ausztrália (AUS) | |
(58–39) |
1976. július 21. | Szovjetunió (URS) | 108 – 85 | Kanada (CAN) | |
(51–31) |
1976. július 23. | Japán (JPN) | 63 – 129 | Szovjetunió (URS) | |
(37–61) |
1976. július 24. | Kuba (CUB) | 72 – 98 | Szovjetunió (URS) | |
(33–52) |
- Elődöntő
1976. július 26. | Szovjetunió (URS) | 84 – 89 | Jugoszlávia (YUG) | |
(42–42) |
- Bronzmérkőzés
1976. július 28. | Szovjetunió (URS) | 100 – 72 | Kanada (CAN) | |
(49–38) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1976. július 19. | Szovjetunió (URS) | 115 – 51 | Kanada (CAN) | |
(55–30) |
1976. július 20. | Csehszlovákia (TCH) | 75 – 88 | Szovjetunió (URS) | |
(31–43) |
1976. július 22. | Bulgária (BUL) | 68 – 91 | Szovjetunió (URS) | |
(36–53) |
1976. július 23. | Egyesült Államok (USA) | 77 – 112 | Szovjetunió (URS) | |
(34–54) |
1976. július 26. | Szovjetunió (URS) | 98 – 75 | Japán (JPN) | |
(52–34) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 504 | 346 | +158 | 10 |
2 Ezüst | Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | 2 | 415 | 417 | –2 | 8 |
3 Bronz | Bulgária (BUL) | 5 | 3 | 2 | 365 | 377 | –12 | 8 |
4. | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 2 | 3 | 351 | 359 | –8 | 7 |
5. | Japán (JPN) | 5 | 2 | 3 | 405 | 400 | +5 | 7 |
6. | Kanada (CAN) | 5 | 0 | 5 | 336 | 477 | –141 | 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 4 |
Észak-Korea | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | –1 | 2 |
Kanada | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | –3 | 0 |
Zambia | visszalépett |
1976. július 23. 12:00 |
Szovjetunió | 3–0 | Észak-Korea |
---|---|---|
Kolotov 76' (11-esből) Veremejev 81' 85′ Blohin 89' | (0–0) Jegyzőkönyv | An Gilvan (An Gil-Wan) 74′ |
- Negyeddöntő
1976. július 25. 12:00 |
Szovjetunió | 2–1 | Irán |
---|---|---|
Minajev 40' Zvjagincev 67' | (1–0) Jegyzőkönyv | Qelichkhani 82' (11-esből) |
- Elődöntő
1976. július 27. 12:00 |
Szovjetunió | 1–2 | NDK |
---|---|---|
Kolotov 84' (11-esből) | (0–0) Jegyzőkönyv | Dörner 59' (11-esből) Kurbjuweit 66' |
- Bronzmérkőzés
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ivan Kalita | Tarif | Egyéni | 1520 | 13. | kiesett | |
Ivan Kizimov | Rebus | 1425 | 16.* | kiesett | ||
Viktor Ugrjumov | Said | 1597 | 5. | 1247 | 6. | |
Ivan Kalita Ivan Kizimov Viktor Ugrjumov | Tarif Rebus Said | Csapat | 4,542 | 4. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Valery Dvoryaninov | Zeila | Egyéni | 86,25 | 18. | 122,00 | 18. | 10,00 | 14. | 218,25 | 17. |
Pyotr Gornushko | Gusar | 88,75 | 24. | nem ért célba | kiesett | |||||
Viktor Kalinin | Araks | 85,84 | 17. | 218,00 | 29. | 10,00 | 14. | 313,84 | 25. | |
Jurij Szalnyikov | Rumpel | 86,66 | 19. | 102,80 | 14. | 0,00 | 1. | 189,46 | 8. | |
Valery Dvoryaninov Pyotr Gornushko Viktor Kalinin Jurij Szalnyikov | Zeila Gusar Araks Rumpel | Csapat | 258,75 | 6. | 442,80 | 6. | 20,00 | 3. | 721,55 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Koszenkov | Egyéni műugrás | 557,52 | 5. | 567,24 | |
Boris Kozlov | 516,42 | 11. | kiesett | ||
Vyacheslav Strakhov | 510,63 | 12. | kiesett | ||
Vlagyimir Alejnyik | Egyéni toronyugrás | 526,83 | 6. | 548,61 | |
David Ambarcumjan | 532,89 | 5. | 516,21 | 7. | |
Szergej Nyemcanov | 502,26 | 9. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Olga Dmitriyeva | Egyéni műugrás | 447,33 | 4. | 432,24 | 6. |
Tatyana Podmaryova | 387,39 | 16. | kiesett | ||
Irina Kalinyina | 434,28 | 8. | 417,99 | 7. | |
Egyéni toronyugrás | 408,63 | 2. | 398,67 | 4. | |
Jelena Vajcehovszkaja | 370,05 | 6. | 406,59 | ||
Tetiana Shtyreva-Volynkina | 333,33 | 12. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Olekszandr Tkacsenko | Papírsúly | Eleoncio Mercedes (DOM) RSC | Payao Poontarat (THA) 2-3 | kiesett | 9. | |||
Davit Toroszjan | Légsúly | erőnyerő | Hassen Sheriff (ETH) nem vett részt | Giovanni Camputaro (ITA) visszalépett | Csong Dzsoung (Jong Jo-ung) (PRK) 5-0 | Ramón Duvalón (CUB) kizárták | kiesett | |
Viktor Ribakov | Harmatsúly | erőnyerő | Alfred Siame (ZAM) nem vett részt | Isigaki Hitosi (JPN) 5-0 | Stefan Förster (GDR) 3-2 | Charles Mooney (USA) 1-4 | kiesett | |
Anatoly Volkov | Pehelysúly | erőnyerő | Davey Armstrong (USA) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Vaszilij Szolomin | Könnyűsúly | erőnyerő | Hans Henrik Palm (DEN) 5-0 | Bogdan Gajda (POL) 5-0 | Botos András (HUN) 5-0 | Simion Cuţov (ROM) 0-5 | kiesett | |
Valery Limasov | Kisváltósúly | Robert Colley (NZL) RSC | Sugar Ray Leonard (USA) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Valery Rachkov | Váltósúly | Kalevi Marjamaa (FIN) RSC | David Jackson (NZL) 5-0 | Jochen Bachfeld (GDR) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Viktor Szavcsenko | Nagyváltósúly | John Odhiambo (UGA) nem vett részt | Pierangelo Pira (ITA) KO | Alfredo Lemus (VEN) KO | Jerzy Rybicki (POL) 2-3 | kiesett | ||
Rufat Riszkijev | Középsúly | Jorma Taipale (FIN) KO | Ilian Dimitrov (BUL) 4-1 | Siraj Din (PAK) KO | Luis Felipe Martínez (CUB) 3-2 | Michael Spinks (USA) RSC | ||
Anatoliy Klimanov | Félnehézsúly | Roger Fortin (CAN) 5-0 | Leon Spinks (USA) 0-5 | kiesett | 9. | |||
Viktor Ivanov | Nehézsúly | Jürgen Fanghänel (GDR) 3-2 | Atanasz Szapundzsiev (BUL) 1-4 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pavel Lednyov | Egyéni | 2:05,8 | 68 | 1032 | 33. | 36–9 | 1096 | 1. | 195 | 1022 | 6. | 3:42,99 | 1092 | 30. | 12:54,7 | 1243 | 10. | 5485 | |
Boris Mosolov | 1:50,5 | 64 | 1036 | 30. | 26–19 | 856 | 9.* | 191 | 934 | 20. | 3:27,79 | 1212 | 9. | 13:21,1 | 1162 | 22. | 5200 | 8. | |
Borisz Onyiscsenko | 1:56,1 | 32 | 1068 | 23. | kizárták | kiesett | helyezetlen | ||||||||||||
Pavel Lednyov Boris Mosolov Borisz Onyiscsenko | Csapat | kizárták | kiesett | kiesett | kiesett | kiesett | helyezetlen |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX | 135 | 63 | 2,143 |
Japán (JPN) | 5 | 2 | 1 | 6 | 3 | 2,000 | 118 | 89 | 1,326 |
Brazília (BRA) | 4 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0,500 | 118 | 142 | 0,831 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 0,222 | 81 | 158 | 0,513 |
Egyiptom (EGY) | Visszalépett, az egy lejátszott mérkőzésének eredményét törölték. |
1976. július 18. 19:30 | Olaszország (ITA) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(6–15, 3–15, 6–15) |
1976. július 20. 13:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Brazília (BRA) | |
(15–7, 15–11, 15–2) |
1976. július 22. | Szovjetunió (URS) | Egyiptom visszalépett | Egyiptom (EGY) | |
1976. július 25. 21:30 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Japán (JPN) | |
(15–9, 15–10, 15–9) |
- Elődöntő
1976. július 29. 19:30 | Kuba (CUB) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(12–15, 7–15, 8–15) |
- Döntő
1976. július 30. 21:30 | Szovjetunió (URS) | 2 – 3 | Lengyelország (POL) | |
(15–11, 13–15, 15–12, 17–19, 7–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 4 | 2,250 | 186 | 137 | 1,358 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 1 | 7 | 7 | 1,000 | 179 | 171 | 1,047 |
Kuba (CUB) | 4 | 1 | 2 | 6 | 7 | 0,857 | 150 | 168 | 0,893 |
NDK (GDR) | 3 | 0 | 3 | 5 | 9 | 0,556 | 144 | 183 | 0,787 |
1976. július 20. 15:30 | Dél-Korea (KOR) | 1 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(14–16, 15–12, 2–15, 14–16) |
1976. július 22. 15:30 | Kuba (CUB) | 1 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15, 15–13, 11–15, 10–15) |
1976. július 24. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3 – 2 | NDK (GDR) | |
(15–11, 13–15, 11–15, 15–5, 15–1) |
- Elődöntő
1976. július 29. 13:00 | Magyarország (HUN) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(10–15, 10–15, 9–15) |
- Döntő
1976. július 30. 15:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(15–7, 15–8, 15–2) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Afanasijs Kuzmins | Gyorstüzelő pisztoly | 595 | 4. |
Viktor Torsin | 593 | 11. | |
Grigorij Koszih | Szabadpisztoly | 559 | 7. |
Marlen P'ap'ava | 546 | 26. | |
Alekszandr Gazov | Futócéllövészet | 579 | |
Alekszandr Kegyarov | 576 | ||
Borisz Melnyik | Sportpuska, fekvő | 591 | 12. |
Gennagyij Luscsikov | 595 | ||
Sportpuska, összetett | 1148 | 11. | |
Alekszandr Mitrofanov | 1151 | 8. | |
Aleksandr Alipov | Trap | 180 | 14. |
Aleksandr Androshkin | 185 | 5. | |
Aleksandr Cherkasov | Skeet | 192 | 14. |
Yury Tsuranov | 193 | 10. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Alekszandr Voronyin | 52 kg | 105,0 | 3. | 137,5 | 1. | 242,5 | |
Nyikolaj Kolesznyikov | 60 kg | 125,0 | 1. | 160,0 | 1. | 285,0 | |
Petro Korol | 67,5 kg | 135,0 | 1. | 170,0 | 1. | 305,0 | |
Vartan Militoszjan | 75 kg | 145,0 | 3. | 185,0 | 2. | 330,0 | |
Valerij Sarij | 82,5 kg | 162,5 | 1. | 202,5 | 1. | 365,0 | |
Serhiy Poltoratsky | 90 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
David Rigert | 170,0 | 1. | 212,5 | 1. | 382,5 | ||
Jurij Zajcev | 110 kg | 165,0 | 4. | 220,0 | 1. | 385,0 | |
Vaszilij Alekszejev | +110 kg | 185,0 | 1. | 255,0 | 1. | 440,0 |
Torna
Bővebben: Torna az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Nyikolaj Andrianov | Talaj | 19,30 | 3. | 19,450 | |
Ugrás | 19,35 | 2. | 19,450 | ||
Korlát | 19,50 | 2. | 19,500 | ||
Nyújtó | 19,20 | 10. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 1. | 19,650 | ||
Lólengés | 19,45 | 3. | 19,525 | * | |
Egyéni összetett | 116,50 | 1. | 116,650 | ||
Alekszandr Gyityatyin | Talaj | 19,30 | 3. | kiesett | |
Ugrás | 19,05 | 11. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 13. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,10 | 14. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 3. | 19,550 | ||
Lólengés | 19,30 | 6. | 19,350 | 6. | |
Egyéni összetett | 115,15 | 6.* | 115,525 | 4. | |
Gennagyij Kriszin | Talaj | 19,20 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 15. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,30 | 7. | 19,250 | 5. | |
Gyűrű | 18,90 | 20. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,25 | 8.* | kiesett | ||
Vlagyimir Marcsenko | Talaj | 19,35 | 2. | 19,425 | |
Ugrás | 19,00 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 18,05 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,05 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 5. | kiesett | ||
Lólengés | 19,05 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,85 | 11.* | kiesett | ||
Vlagyimir Markelov | Talaj | 17,45 | 1. | visszalépett | |
Ugrás | 18,80 | 26. | kiesett | ||
Korlát | 19,25 | 5. | visszalépett | ||
Nyújtó | 19,30 | 7. | visszalépett | ||
Gyűrű | 19,60 | 2. | visszalépett | ||
Lólengés | 19,00 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,40 | 4. | 94,600 | 34. | |
Vlagyimir Tyihonov | Talaj | 18,95 | 12. | kiesett | |
Ugrás | 18,05 | 75. | kiesett | ||
Korlát | 18,10 | 46. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 20. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,20 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 18,90 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,15 | 23. | kiesett | ||
Nyikolaj Andrianov Alekszandr Gyityatyin Gennagyij Kriszin Vlagyimir Marcsenko Vlagyimir Markelov Vlagyimir Tyihonov | Csapat összetett | 576,45 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Marija Filatova | Talaj | 19,35 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 3. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,10 | 26. | kiesett | ||
Gerenda | 19,05 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,05 | 9.** | kiesett | ||
Szvetlana Grozdova | Talaj | 19,60 | 3. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 21. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,45 | 12. | kiesett | ||
Gerenda | 19,00 | 13. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,05 | 9.** | kiesett | ||
Nelli Kim | Talaj | 19,70 | 2. | 19,850 | |
Ugrás | 19,70 | 1. | 19,800 | ||
Felemás korlát | 19,65 | 7. | 19,225 | 6. | |
Gerenda | 19,20 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,25 | 2.* | 78,675 | ||
Olga Korbut | Talaj | 19,05 | 17. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 7. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,80 | 2. | 19,300 | 5. | |
Gerenda | 19,65 | 2. | 19,725 | ||
Egyéni összetett | 77,95 | 5. | 78,025 | 5. | |
Elvira Szaagyi | Talaj | 19,40 | 6. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 8. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,40 | 14. | kiesett | ||
Gerenda | 19,25 | 5. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,45 | 7. | kiesett | ||
Ljudmila Turiscseva | Talaj | 19,85 | 1. | 19,825 | |
Ugrás | 19,60 | 2. | 19,650 | * | |
Felemás korlát | 19,55 | 10. | kiesett | ||
Gerenda | 19,25 | 5. | 19,475 | 4. | |
Egyéni összetett | 78,25 | 2.* | 78,625 | ||
Marija Filatova Szvetlana Grozdova Nelli Kim Olga Korbut Elvira Szaagyi Ljudmila Turiscseva | Csapat összetett | 390,35 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vlagyimir Bure | 100 m gyors | 51,81 | 1. | 6. | 51,93 | 4. | 7. | 52,03 | 7. |
Andrej Bogdanov | 53,23 | 1. | 16.* | 53,05 | 8. | 14. | kiesett | ||
200 m gyors | 1:52,71 | 1. | 7. | 1:53,33 | 8. | ||||
Szergej Kopljakov | 1:53,44 | 1. | 10. | kiesett | |||||
Andrej Krilov | 1:51,42 | 1. | 3. | 1:50,73 | 4. | ||||
100 m gyors | 52,02 | 2. | 7. | 52,32 | 4. | 8. | 52,15 | 8. | |
Vlagyimir Mihejev | 400 m gyors | 4:00,20 | 1. | 8. | 4:00,79 | 7. | |||
Volodimir Raszkatov | 3:57,56 | 1. | 3. | 3:55,76 | |||||
Vlagyimir Szalnyikov | 4:02,79 | 4. | 19. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:39,04 | 2. | 8. | 15:29,45 | 5. | ||||
Igor Kushpelev | 15:43,88 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Valentin Parinov | 15:41,13 | 2. | 9. | kiesett | |||||
Ivan Mikolutsky | 100 m hát | 1:03,86 | 6. | 38. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:09,78 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Igor Omelchenk'o | 2:07,95 | 3. | 13. | kiesett | |||||
100 m hát | 59,03 | 3. | 10. | 58,77 | 6. | 13. | kiesett | ||
Vladimir Dementyev | 100 m mell | 1:06,96 | 4. | 19. | kiesett | ||||
Arvydas Juozaitis | 1:04,78 | 1. | 3. | 1:04,76 | 4. | 7. | 1:04,23 | ||
200 m mell | 2:22,59 | 2. | 6. | 2:21,87 | 6. | ||||
Aigars Kudis | 2:23,45 | 3. | 9. | kiesett | |||||
Nyikolaj Pankin | 2:22,82 | 2. | 7. | 2:22,21 | 7. | ||||
100 m mell | 1:05,38 | 2. | 9. | 1:05,59 | 6. | 11. | kiesett | ||
Jevgenyij Szeregyin | 100 m pillangó | 56,95 | 1. | 12. | 57,46 | 8. | 16. | kiesett | |
Oleksandr Manachynskiy | 57,64 | 4.* | 21.* | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:02,91 | 2. | 8. | 2:04,61 | 8. | ||||
Mihail Gorelik | 2:02,96 | 3. | 9. | kiesett | |||||
400 m vegyes | kizárták | kiesett | |||||||
Andrej Szmirnov | 4:29,92 | 1. | 5. | 4:26,90 | |||||
Anatoly Smirnov | 4:33,88 | 2. | 11. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:10,50 | 6. | 31. | kiesett | |||||
Volodimir Raszkatov Andrej Bogdanov Szergej Kopljakov Andrej Krilov Andrej Szmirnov Vlagyimir Mihejev | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:33,21 | 1. | 2. | 7:27,97 | ||||
Igor Omelchenk'o Arvydas Juozaitis Jevgenyij Szeregyin Andrej Krilov Nyikolaj Pankin Andrej Bogdanov | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:53,64 | 3. | 5. | 3:49,90 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Szétúszás az elődöntőért | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Andrej Bogdanov | 100 m gyors | 52,82 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marina Klyuchnikova | 100 m gyors | 59,30 | 4. | 21. | kiesett | ||||
Lyubov Kobzova | 58,93 | 3. | 17. | kiesett | |||||
200 m gyors | 2:05,55 | 3. | 15. | kiesett | |||||
Larisza Carjova | 2:03,98 | 2. | 11. | kiesett | |||||
Irina Vlasova | 2:03,67 | 1. | 5. | 2:05,63 | 8. | ||||
100 m gyors | 58,99 | 3. | 18. | kiesett | |||||
400 m gyors | 4:21,19 | 4. | 12. | kiesett | |||||
Nadiya Stavko | 100 m hát | 1:05,39 | 3. | 9. | 1:05,23 | 5. | 8. | 1:05,19 | 6. |
200 m hát | 2:17,67 | 3. | 6. | 2:16,28 | 4. | ||||
Klavdiya Studennikova | 2:18,47 | 2. | 8. | 2:17,74 | 7. | ||||
100 m hát | 1:05,56 | 2. | 10.* | 1:05,73 | 4. | 10. | kiesett | ||
Marina Jurcsenya | 100 m mell | 1:14,81 | 1. | 8.* | 1:13,96 | 3. | 6. | 1:14,17 | 6. |
200 m mell | 2:37,92 | 1. | 5. | 2:36,08 | |||||
Marina Kosevaja | 2:35,14 | 1. | 1. | 2:33,35 | |||||
100 m mell | 1:14,64 | 1. | 7. | 1:13,20 | 2. | 2. | 1:13,30 | ||
Ljubov Ruszanova | 1:14,14 | 1. | 3.* | 1:13,53 | 1. | 3. | 1:13,04 | ||
200 m mell | 2:37,45 | 2. | 4. | 2:36,22 | |||||
Tamara Shelofastova | 100 m pillangó | 1:02,40 | 2. | 6. | 1:02,40 | 3. | 8. | 1:02,74 | 8. |
200 m pillangó | 2:14,39 | 1. | 5. | 2:14,26 | 7. | ||||
Nataliya Popova | 2:14,65 | 2. | 7.* | 2:14,50 | 8. | ||||
100 m pillangó | 1:05,22 | 4. | 23. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:15,75 | 4. | 17. | kiesett | |||||
Lyubov Kobzova Irina Vlasova Marina Klyuchnikova Larisza Carjova | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:53,67 | 3. | 5. | 3:52,69 | 5. | |||
Nadiya Stavko Marina Jurcsenya Tamara Shelofastova Larisza Carjova | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:18,73 | 2. | 2. | 4:16,05 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Andrej Balasov | Finn dingi | 8,0 | 8,0 | (28,0) | 0,0 | 5,7 | 8,0 | 10,0 | 39,7 | |
Aleksandr Potapov Viktor Potapov | 470-es osztály | 3,0 | 3,0 | (21,0) | 16,0 | 8,0 | 8,0 | 19,0 | 57,0 | 4. |
Vlagyiszlav Akimenko Valentin Mankin | Tempest | 0,0 | 8,0 | 8,0 | 5,7 | 3,0 | 5,7 | (10,0) | 30,4 | |
Vyacheslav Tineyev Vladimir Vasilyev | Tornádó | 17,0 | 18,0 | 14,0 | (19,0) | 16,0 | 19,0 | 13,0 | 97,0 | 12. |
Vlagyimir Leontyev Valerij Zubanov | Repülő hollandi | 5,7 | (17,0) | 11,7 | 10,0 | 15,0 | 17,0 | 0,0 | 59,4 | 5. |
Borisz Budnyikov Nyikolaj Poljakov Valentin Zamotaykin | Soling | 8,0 | 0,0 | 18,0 | (33,0) | 5,7 | 14,0 | 3,0 | 48,7 | 4. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Vlagyimir Gyenyiszov | Tőr, egyéni | C. csoport Szató Norijuki (JPN) | 1. | B. csoport František Koukal (TCH) | 2. | B. csoport Harald Hein (FRG) | 1. | Komatist József (HUN) 10-6 | Greg Benko (AUS) 9-10 | Kuki Péter (ROM) 10-8 | Frédéric Pietruszka (FRA) 1-10 | kiesett | 7. | ||
Aljakszandr Ramanykov | G. csoport Ziemek Wojciechowski (POL) | 1. | F. csoport Greg Benko (AUS) | 1. | C. csoport Klaus Haertter (GDR) | 1. | Matthias Behr (FRG) 10-5 | Bernard Talvard (FRA) 3-10 | Komatist József (HUN) 10-3 | Christian Noël (FRA) 10-6 | Fabio Dal Zotto (ITA) 1-5 Bernard Talvard (FRA) | 2. | |||
Vaszil Sztankovics | D. csoport Ed Donofrio (USA) | 1. | A. csoport Christian Noël (FRA) | 2. | D. csoport Christian Noël (FRA) | 3. | Klaus Haertter (GDR) 10-2 | Marek Dąbrowski (POL) 10-3 | Fabio Dal Zotto (ITA) 4-5 Aljakszandr Ramanykov (URS) | 4. | 4. | ||||
Alekszandr Abusahmetov | Párbajtőr, egyéni | E. csoport Reinhold Behr (FRG) | 3. | F. csoport Hans-Jürgen Hehn (FRG) | 5. | kiesett | 26. | ||||||||
Aleksandr Bykov | F. csoport Göran Flodström (SWE) | 1. | A. csoport Fenyvesi Csaba (HUN) | 3. | D. csoport Nils Koppang (NOR) | 6. | kiesett | 20. | |||||||
Borisz Lukomszkij | B. csoport Hans Jacobson (SWE) | 2. | E. csoport Hans Jacobson (SWE) | 1. | C. csoport John Pezza (ITA) | 5. | kiesett | 17. | |||||||
Viktor Krovopuszkov | Kard, egyéni | E. csoport Kovács Tamás (HUN) | 1. | C. csoport Dan Irimiciuc (ROM) | 1. | C. csoport Michele Maffei (ITA) | 1. | Paul Apostol (USA) 10-4 | Michele Maffei (ITA) 10-9 | Vlagyimir Nazlimov (URS) 5-3 Viktor Szigyak (URS) | 1. | ||||
Vlagyimir Nazlimov | A. csoport Józef Nowara (POL) | 1. | B. csoport Angelo Arcidiacono (ITA) | 2. | D. csoport Mario Aldo Montano (ITA) | 1. | Peter Westbrook (USA) 10-4 | Francisco de la Torre (CUB) 10-7 | Viktor Krovopuszkov (URS) 3-5 Viktor Szigyak (URS) | 2. | |||||
Viktor Szigyak | G. csoport Angelo Arcidiacono (ITA) | 1. | D. csoport Peter Westbrook (USA) | 1. | A. csoport Gedővári Imre (HUN) | 1. | Józef Nowara (POL) 10-7 | Gedővári Imre (HUN) 10-6 | Viktor Krovopuszkov (URS) 4-5 Vlagyimir Nazlimov (URS) | 3. | |||||
Vlagyimir Gyenyiszov Aljakszandr Ramanykov Szabirzsan Ruzijev Vaszil Sztankovics | Tőr, csapat | A. csoport Románia (ROM) | 1. | Magyarország (HUN) 9-3 | NSZK (FRG) 7-9 | Bronzmérkőzés Franciaország (FRA) 4-9 | 4. | ||||||||
Alekszandr Abusahmetov Aleksandr Bykov Borisz Lukomszkij Viktor Modzolevszkij Vaszil Sztankovics | Párbajtőr, csapat | E. csoport Thaiföld (THA) | 1. | erőnyerő | Svédország (SWE) 4-9 | 5–6. helyért Norvégia (NOR) 8-4 | Az 5. helyért Románia (ROM) 9-2 | 5. | |||||||
Mihail Burcev Viktor Krovopuszkov Vlagyimir Nazlimov Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Kard, csapat | A. csoport Bulgária (BUL) | 1. | Egyesült Államok (USA) 9-1 | Románia (ROM) 8 (65)-8 (64) | Olaszország (ITA) 9-4 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő csoport | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Jelena Belova | Tőr, egyéni | C. csoport Wendy Ager-Grant (GBR) | 1. | A. csoport Bóbis Ildikó (HUN) | 1. | D. csoport Tordasi Ildikó (HUN) | 1. | Bóbis Ildikó (HUN) 8-3 | Claudette Herbster-Josland (FRA) 8-4 | Tordasi Ildikó (HUN) 2-5 Maria Consolata Collino (ITA) | 3. | ||||
Olga Knyazeva | B. csoport Kerstin Palm (SWE) | 2. | B. csoport Claudette Herbster-Josland (FRA) | 2. | C. csoport Maria Consolata Collino (ITA) | 2. | Katarína Lokšová-Ráczová (TCH) 8-3 | Brigitte Gapais-Dumont (FRA) 5-8 | Bóbis Ildikó (HUN) 6-8 | kiesett | 9. | ||||
Valentyina Szidorova | D. csoport Giulia Lorenzoni (ITA) | 2. | D. csoport Tordasi Ildikó (HUN) | 3. | A. csoport Stahl Jencsik Katalin (ROM) | 2. | Kerstin Palm (SWE) 8-4 | Maria Consolata Collino (ITA) 7-8 | Kerstin Palm (SWE) 8-4 | Bóbis Ildikó (HUN) 7-8 | kiesett | 7. | |||
Jelena Belova Nailja Giljazova Olga Knyazeva Valentyina Nyikonova Valentyina Szidorova | Tőr, csapat | A. csoport Kanada (CAN) | 1. | Románia (ROM) 9-1 | NSZK (FRG) 9-6 | Franciaország (FRA) 9-2 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1976. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (HOL) | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 10 | +4 | 6 |
Románia (ROM) | 3 | 1 | 1 | 1 | 18 | 14 | +4 | 3 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 14 | 12 | +2 | 3 |
Mexikó (MEX) | 3 | 0 | 0 | 3 | 10 | 20 | –10 | 0 |
1976. július 18. | Románia (ROM) | 5 – 5 | Szovjetunió (URS) | |
(1–1, 2–2, 2–2, 0–0) | ||||
Popescu, Rus 2 | Dreval 2 |
1976. július 19. | Hollandia (HOL) | 3 – 2 | Szovjetunió (URS) | |
(1–0, 1–0, 1–1, 0–1) | ||||
három játékos 1 | Dreval, Iselidze 1 |
1976. július 20. | Mexikó (MEX) | 4 – 7 | Szovjetunió (URS) | |
(1–2, 1–1, 1–1, 1–3) | ||||
Fernández 3 | Romanchuk 3 |
- 7–12. helyért
1976. július 22. | Kuba (CUB) | 5 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(megállapított eredmény) | ||||
1976. július 23. | Mexikó (MEX) | 3 – 4 | Szovjetunió (URS) | |
(0–2, 1–1, 1–1, 1–0) | ||||
Fernández 2 | Dreval 2 |
1976. július 24. | Ausztrália (AUS) | 2 – 7 | Szovjetunió (URS) | |
(0–2, 0–2, 0–1, 2–2) | ||||
Kerr, D. Woods 1 | három játékos 2 |
1976. július 26. | Kanada (CAN) | 6 – 6 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0, 2–2, 0–2, 2–2) | ||||
Gross 2 | Barkalov 2 |
1976. július 27. | Szovjetunió (URS) | 16 – 0 | Irán (IRN) | |
(4–0, 3–0, 4–0, 5–0) | ||||
Iselidze 4 |
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kuba (CUB) | 5 | 4 | 1 | 0 | 34 | 16 | +18 | 9 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 33 | 16 | +17 | 7 |
Kanada (CAN) | 5 | 2 | 2 | 1 | 27 | 21 | +6 | 6 |
Mexikó (MEX) | 5 | 1 | 3 | 1 | 26 | 19 | +7 | 5 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 1 | 3 | 22 | 25 | –3 | 3 |
Irán (IRN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 8 | 53 | –45 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) | 8. |
Források
- Soviet Union at the 1976 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál