2021–2022-es UEFA Női Bajnokok Ligája
2021–2022-es UEFA Női Bajnokok Ligája | |||
A torinói Juventus Stadion a 2022-es döntő helyszíne | |||
Adatok | |||
Dátum | 2021. október 5. – 2022. május 22. | ||
Csapatok | 16 (50 szövetségből) (selejtezőben indult: 72) | ||
Honlap | UEFA.com | ||
Címvédő | Barcelona | ||
Győztes | Olympique Lyon (8. cím) | ||
Statisztika | |||
Mérkőzések | 61 | ||
Gólok | 220 (átlag: 3,61) | ||
Gólkirály | Alexia Putellas (11 gólos) | ||
Legjobb játékos | Alexia Putellas Barcelona | ||
|
A 2021–2022-es UEFA Női Bajnokok Ligája a legrangosabb európai nemzetközi női labdarúgókupa, mely jelenlegi nevén 13., jogelődjeivel együttvéve 21. alkalommal került kiírásra. A döntőnek a torinói Juventus Stadion adott otthont. Első alkalommal bonyolították le a torna küzdelmeit 16 csapatos csoportkörben. 2021. június 24-től az UEFA minden egyes klubversenyén megszüntette az idegenbeli gólok szabályát. A mérkőzések kimenetele két csapat ugyanannyi találata esetén 30 perces hosszabbítással, további döntetlen esetén pedig büntetőpárbajjal dől el.
Résztvevők
A csapatok utóbbi öt évben (2016–2021) nyújtott teljesítménye alapján, az UEFA rangsorba helyezte a női nemzeti bajnokságokat (ún. bajnokság-együttható). Ez alapján dőlt el, mely országok indíthatnak két csapatot a tornán, illetve, hogy a Főtáblán vagy a Selejtezőben kell-e csatlakoznia a mezőnyhöz egy csapatnak.
- Az 1–6 helyen szereplő szövetségek három csapatot indíthatnak a tornán .
- A 7–16 helyezettek két csapat részvételére biztosítottak.
- A többi szövetség pedig egy együttes részvételére jogosult.
- Az előző verseny győztese automatikus jogot szerez az indulásra.
Minden szövetségnek saját nemzeti bajnoksággal kell rendelkeznie. Az UEFA 55 tagállamából 52-ben rendeznek országos megmérettetést. Andorra, Liechtenstein és San Marino nem rendez hazai pontvadászatot.
Nemzeti bajnokságok rangsora
|
|
|
- Megjegyzés
- (NR) – Nincs rangsorolva
- (NI) – Nem indított csapatot a sorozatban
- (NB) – Nem rendelkezik bajnoksággal
A selejtezők párosításának kialakítása
Ág | A forduló résztvevői | Továbbjutó csapatok | |
---|---|---|---|
1. forduló (Mini-torna) | Bajnoki ág (43 csapat) |
| |
Liga ág (16 csapat) |
| ||
2. forduló | Bajnoki ág (43 csapat) |
|
|
Liga ág (16 csapat) |
|
| |
Csoportkör (16 csapat) |
|
| |
Kieséses szakasz (8 csapat) |
|
1. forduló
Bajnoki ág
Torna 1
Házigazda FC Gintra.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
FC Gintra | 2 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Flora Tallinn | 0 | |||||||
FC Gintra | 1 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Breiðablik | 8 | |||||||
Breiðablik | 7 | |||||||
KÍ Klaksvík | 0 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
KÍ Klaksvík | 0 | |||||||
Flora Tallinn | 1 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 11:00 (12:00 EET) |
Breiðablik | 7–0 | KÍ Klaksvík |
---|---|---|
Magnúsdóttir 28' 90+3' Vande Velde 33' McCarty 36' Albertsdóttir 45' 58' (11-esből) Tómasdóttir 45+1' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
- Döntő
2021. augusztus 21. 17:00 (18:00 EET) |
FC Gintra | 1–8 | Breiðablik |
---|---|---|
Gibson 50' | Jegyzőkönyv | McCarty 10' 49' Albertsdóttir 42' 64' 72' Gunnlaugsdóttir 43' Lillýardóttir 55' Vande Velde 76' |
Torna 2
Házigazda Glasgow City.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
BIIK Kazygurt | 4 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Slovan Bratislava | 0 | |||||||
BIIK Kazygurt | 0 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Glasgow City | 1 | |||||||
Glasgow City | 3 | |||||||
Birkirkara | 0 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Slovan Bratislava (h.u.) | 1 | |||||||
Birkirkara | 0 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 11:00 (10:00 GMT) |
Glasgow City | 3–0 | Birkirkara |
---|---|---|
Shine 4' Chinchilla 15' Kac 43' | Jegyzőkönyv |
Broadwood Stadion, Cumbernauld Játékvezető: Ifeoma Kulmala (finn) |
2021. augusztus 18. 16:00 (15:00 GMT) |
BIIK Kazygurt | 4–0 | Slovan Bratislava |
---|---|---|
Kundananji 26' 62' Rose 77' Chilufya 83' | Jegyzőkönyv |
Broadwood Stadion, Cumbernauld Játékvezető: Sipos Katalin (magyar) |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 16:00 (15:00 GMT) |
Slovan Bratislava | 1–0 (h. u.) | Birkirkara |
---|---|---|
Hrdličková 93' | Jegyzőkönyv |
Broadwood Stadion, Cumbernauld Játékvezető: Valentina Finzi (olasz) |
- Döntő
2021. augusztus 21. 21:00 (20:00 GMT) |
BIIK Kazygurt | 0–1 | Glasgow City |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Chinchilla 61' |
Broadwood Stadion, Cumbernauld Játékvezető: Sabina Bolić (horvát) |
Torna 3
Házigazda Osijek.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Anderlecht | 3 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Hajasza | 0 | |||||||
Anderlecht | 0 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Osijek | 1 | |||||||
Osijek | 5 | |||||||
Breznica Pljevlja | 0 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Breznica Pljevlja | 3 | |||||||
Hajasza | 2 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 21:00 |
Osijek | 5–0 | Breznica Pljevlja |
---|---|---|
Nevrkla 7' Lubina 27' Joščak 53' Kovačević 84' Balić 89' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 15:00 |
Breznica Pljevlja | 3–2 | Hajasza |
---|---|---|
Šaranović 44' Đurđevac 49' Tošković 84' | Jegyzőkönyv | Yeghyan 26' 65' |
- Döntő
Torna 4
Házigazda SFK 2000 Sarajevo.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Benfica | 4 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Kiryat Gat | 0 | |||||||
Benfica | 7 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Racing FC | 0 | |||||||
SFK 2000 Sarajevo | 0 | |||||||
Racing FC | 1 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
SFK 2000 Sarajevo (h.u.) (bü.) | 1 (4) | |||||||
Kiryat Gat | 1 (2) | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 11:00 |
SFK 2000 Sarajevo | 0–1 | Racing FC |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Rinaldi 66' |
2021. augusztus 18. 17:00 |
Benfica | 4–0 | Kiryat Gat |
---|---|---|
Aninha 52' (11-esből) 54' Valéria 69' Nazareth 85' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 11:00 |
SFK 2000 Sarajevo | 1–1 (h. u.) | Kiryat Gat |
---|---|---|
Al. Spahić 10' | Jegyzőkönyv | Ozel 63' |
Büntetőpárbaj | ||
Milinković Am. Spahić Kamerić Kršo Al. Spahić | 4–2 | Ana Rantissi Sofer Efih |
- Döntő
2021. augusztus 21. 17:00 |
Benfica | 7–0 | Racing FC |
---|---|---|
Amado 2' Valéria 21' 90+4' Nazareth 40' (11-esből) 42' Raysla 90' (11-esből) Cameirão 90+3' | Jegyzőkönyv |
Torna 5
Házigazda Åland United.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Servette Chênois | 1 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Glentoran | 0 | |||||||
Servette Chênois | 1 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Åland United | 0 | |||||||
Olimpia Cluj | 0 | |||||||
Åland United | 4 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Olimpia Cluj | 0 | |||||||
Glentoran | 2 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 19:00 (20:00 EET) |
Olimpia Cluj | 0–4 | Åland United |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Jaleca 21' 45' Westerlund 51' Korhonen 56' |
- Harmadik helyért
- Döntő
Torna 6
Házigazda Apóllon Lemeszú.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Apóllon Lemeszú (h.u.) | 2 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Dinama Minszk | 0 | |||||||
Apóllon Lemeszú | 2 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
CSZKA Moszkva | 1 | |||||||
CSZKA Moszkva (h.u.) | 4 | |||||||
Swansea City | 1 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Dinama Minszk | 2 | |||||||
Swansea City | 0 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 15:30 (16:30 EET) |
Apóllon Lemeszú | 2–0 (h. u.) | Dinama Minszk |
---|---|---|
Freda 99' Hmírová 105' (11-esből) | Jegyzőkönyv |
2021. augusztus 18. 20:45 (21:45 EET) |
CSZKA Moszkva | 4–1 (h. u.) | Swansea City |
---|---|---|
Damjanović 89' Szmirnova 91' 110' Csernomirgyina 112' | Jegyzőkönyv | Chivers 90+1' |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 15:30 (16:30 EET) |
Dinama Minszk | 2–0 | Swansea City |
---|---|---|
Jenkins 3' Ndzana 44' | Jegyzőkönyv |
- Döntő
2021. augusztus 21. 20:45 (21:45 EET) |
Apóllon Lemeszú | 2–1 | CSZKA Moszkva |
---|---|---|
Freda 39' Lockwood 66' | Jegyzőkönyv | Mjasznikova 32' |
Torna 7
Házigazda PAÓK.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Vålerenga | 5 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Mitrovica | 0 | |||||||
Vålerenga | 2 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
PAÓK | 0 | |||||||
PAÓK | 6 | |||||||
Agarista Anenii Noi | 0 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Mitrovica | 3 | |||||||
Agarista Anenii Noi | 0 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 17:00 (18:00 EET) |
PAÓK | 6–0 | Agarista Anenii Noi |
---|---|---|
Baxevanou 3' Papadopoulou 17' Mitkou 38' Akida 51' 88' 90+2' | Jegyzőkönyv |
2021. augusztus 18. 17:00 (18:00 EET) |
Vålerenga | 5–0 | Mitrovica |
---|---|---|
Thomsen 29' 57' Thorsnes 76' 88' 90+3' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 17:00 (18:00 EET) |
Mitrovica | 3–0 | Agarista Anenii Noi |
---|---|---|
Kryeziu 2' 74' Gjegji 21' | Jegyzőkönyv |
Giannitsa Municipal Stadion, Giannitsa Játékvezető: Kirsty Dowle (angol) |
- Döntő
2021. augusztus 21. 16:00 (17:00 EET) |
Vålerenga | 2–0 | PAÓK |
---|---|---|
Thomsen 54' Thorsnes 88' (11-esből) | Jegyzőkönyv |
Torna 8
Házigazda Juventus.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
St. Pölten | 7 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Beşiktaş JK | 0 | |||||||
St. Pölten | 1 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Juventus | 4 | |||||||
Juventus | 12 | |||||||
Kamenica Szasza | 0 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Beşiktaş JK | 4 | |||||||
Kamenica Szasza | 0 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 15:00 |
Juventus | 12–0 | Kamenica Szasza |
---|---|---|
Caruso 3' 12' 76' Rosucci 18' Girelli 45+2' 56' Bonansea 51' Zamanian 59' Stašková 64' 84' 90' Bonfantini 90+2' | Jegyzőkönyv |
2021. augusztus 18. 21:00 |
St. Pölten | 7–0 | Beşiktaş JK |
---|---|---|
Zver 9' Enzinger 16' 18' 26' Brunnthaler 45+3' Mikolajová 60' 66' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 15:00 |
Beşiktaş JK | 4–0 | Kamenica Szasza |
---|---|---|
Uraz 57' Karabulut 78' İçen 88' (11-esből) Hançar 90+3' | Jegyzőkönyv |
- Döntő
2021. augusztus 21. 21:00 |
St. Pölten | 1–4 | Juventus |
---|---|---|
Enzinger 67' | Jegyzőkönyv | Bonansea 8' 54' Girelli 64' Hurtig 90+2' |
Torna 9
Házigazda Twente.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Twente | 9 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Tbiliszi Nike | 0 | |||||||
Twente (h.u.) | 5 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Spartak Subotica | 3 | |||||||
Spartak Subotica | 5 | |||||||
Peamount United | 2 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Peamount United | –– | |||||||
Tbiliszi Nike | –– | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 12:00 |
Spartak Subotica | 5–2 | Peamount United |
---|---|---|
Filipović 4' 40' 45' 54' Kusi 62' | Jegyzőkönyv | Ryan-Doyle 72' 89' |
2021. augusztus 18. 19:00 |
Twente | 9–0 | Tbiliszi Nike |
---|---|---|
Kalma 18' 39' 44' 45+1' Stolze 21' Dijkstra 53' Jansen 67' De Keijzer 76' 84' | Jegyzőkönyv |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 12:00 |
Peamount United | Törölve | Tbiliszi Nike |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
- Döntő
2021. augusztus 21. 19:00 |
Twente | 5–3 (h. u.) | Spartak Subotica |
---|---|---|
Kalma 80' 86' 108' (11-esből) Stolze 84' Jansen 117' | Jegyzőkönyv | Owusu-Ansah 21' 68' Filipović 73' |
Torna 10
Házigazda Pomurje.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Zsitlobud–1 Harkiv | 5 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
NSZA Szófia | 1 | |||||||
Zsitlobud–1 Harkiv | 4 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Pomurje | 1 | |||||||
Pomurje | 6 | |||||||
Rīgas FS | 1 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
NSZA Szófia | 2 | |||||||
Rīgas FS | 1 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 11:00 |
Zsitlobud–1 Harkiv | 5–1 | NSZA Szófia |
---|---|---|
Sevcsuk 11' Smatko 52' Ovdijcsuk 61' Bojcsenko 84' Kocsnyeva 87' | Jegyzőkönyv | Alekszandrova 29' |
2021. augusztus 18. 17:00 |
Pomurje | 6–1 | Rīgas FS |
---|---|---|
Korošec 9' Kolbl 11' Makovec 41' 60' Rakovec 82'
| Jegyzőkönyv | Krasnova 45+6' |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 11:00 |
NSZA Szófia | 2–1 | Rīgas FS |
---|---|---|
Najdenova 48' Janeva 58' | Jegyzőkönyv | Poluhovica 72' |
- Döntő
2021. augusztus 21. 17:00 |
Zsitlobud–1 Harkiv | 4–1 | Pomurje |
---|---|---|
Sadıkoğlu 19' Ovdijcsuk 41' Bojcsenko 50' Smatko 57' | Jegyzőkönyv | Korošec 37' (11-esből) |
Torna 11
Házigazda Czarni Sosnowiec.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 20. | ||||||||
Vllaznia Shkodër (h.u.) (bü.) | 0 (3) | |||||||
Augusztus 17. | ||||||||
Ferencváros | 0 (1) | |||||||
Ferencváros | 2 | |||||||
Czarni Sosnowiec | 1 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 17. 20:45 |
Ferencváros | 2–1 | Czarni Sosnowiec |
---|---|---|
Brandon 17' Vágó 56' | Jegyzőkönyv | Fischerová 50' |
- Döntő
2021. augusztus 20. 19:45 |
Vllaznia Shkodër | 0–0 (h. u.) | Ferencváros |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | ||
Büntetőpárbaj | ||
Gjini Franja Berisha | 3–1 | Vágó Mosdóczi Pusztai Szabó |
Liga ág
Torna 1
Házigazda FC Zürich.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 17. | ||||||||
TSG Hoffenheim | 1 | |||||||
Augusztus 20. | ||||||||
Valur Reykjavík | 0 | |||||||
TSG Hoffenheim | 2 | |||||||
Augusztus 17. | ||||||||
Milan | 0 | |||||||
FC Zürich | 1 | |||||||
Milan | 2 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 20. | ||||||||
FC Zürich | 1 | |||||||
Valur Reykjavík | 3 | |||||||
- Elődöntők
- Harmadik helyért
2021. augusztus 20. 14:00 |
FC Zürich | 1–3 | Valur Reykjavík |
---|---|---|
Mégroz 59' | Jegyzőkönyv | Friðriksdóttir 32' Hintzen 51' 53' |
- Döntő
2021. augusztus 20. 20:00 |
TSG Hoffenheim | 2–0 | Milan |
---|---|---|
Brand 36' Hartig 59' | Jegyzőkönyv |
Torna 2
Házigazda Kristianstad.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Bordeaux | 2 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
1. FC Slovácko | 1 | |||||||
Bordeaux | 3 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Kristianstad | 1 | |||||||
Brøndby | 0 | |||||||
Kristianstad | 1 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Brøndby | 2 | |||||||
1. FC Slovácko | 1 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 14:00 |
Brøndby | 0–1 | Kristianstad |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Nilsson 32' |
2021. augusztus 18. 20:00 |
Bordeaux | 2–1 | 1. FC Slovácko |
---|---|---|
Jaurena 37' Gilles 90+4' | Jegyzőkönyv | Pěčková 90+3' |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 14:00 |
Brøndby | 2–1 | 1. FC Slovácko |
---|---|---|
Persson 23' Beck 30' | Jegyzőkönyv | Dubcová 39' |
- Döntő
2021. augusztus 21. 20:00 |
Bordeaux | 3–1 | Kristianstad |
---|---|---|
Herrera 9' Gilles 20' Snoeijs 43' | Jegyzőkönyv | Carlsson 26' |
Torna 3
Házigazda Rosenborg.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Levante | 2 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Celtic | 1 | |||||||
Levante (h.u.) | 4 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Rosenborg | 3 | |||||||
FK Minszk | 1 | |||||||
Rosenborg | 2 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
FK Minszk (h.u.) | 3 | |||||||
Celtic | 2 | |||||||
- Elődöntők
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 12:00 |
FK Minszk | 3–2 (h. u.) | Celtic |
---|---|---|
Kapetanović 18' Kuč 91' 111' | Jegyzőkönyv | Donaldson 36' Hayes 118' |
- Döntő
2021. augusztus 21. 18:00 |
Levante | 4–3 (h. u.) | Rosenborg |
---|---|---|
Baños 13' Toletti 79' Queiroz 105' 109' | Jegyzőkönyv | Utland 76' 115' Blakstad 87' |
Torna 4
Házigazda Lokomotyiv Moszkva.
Elődöntők | Döntő | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
Arsenal | 4 | |||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Okzsetpesz | 0 | |||||||
Arsenal | 3 | |||||||
Augusztus 18. | ||||||||
PSV Eindhoven | 1 | |||||||
PSV Eindhoven | 3 | |||||||
Lokomotyiv Moszkva | 1 | |||||||
Bronzmérkőzés | ||||||||
Augusztus 21. | ||||||||
Okzsetpesz | 0 | |||||||
Lokomotyiv Moszkva | 4 | |||||||
- Elődöntők
2021. augusztus 18. 12:00 (13:00 MSK) |
Arsenal | 4–0 | Okzsetpesz |
---|---|---|
Ivabucsi 14' Little 18' (11-esből) Mead 65' Parris 75' | Jegyzőkönyv |
2021. augusztus 18. 18:00 (19:00 MSK) |
PSV Eindhoven | 3–1 | Lokomotyiv Moszkva |
---|---|---|
Brugts 6' Waldus 65' Thestrup 90+5' | Jegyzőkönyv | Belomitceva 4' |
- Harmadik helyért
2021. augusztus 21. 12:00 (13:00 MSK) |
Okzsetpesz | 0–4 | Lokomotyiv Moszkva |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Kozsnyikova 18' 54' Korovkina 30' Fjodorova 69' |
- Döntő
2021. augusztus 21. 18:00 (19:00 MSK) |
Arsenal | 3–1 | PSV Eindhoven |
---|---|---|
Miedema 19' Ivabucsi 39' 65' | Jegyzőkönyv | Brugts 51' |
2. forduló
A 2. forduló 24 csapat részvételével a 2021 -es UEFA-együttható alapján az alábbi felosztásban indult.
- Bajnoki ág (14 csapat): 3 nevezett csapat és az 1. forduló 11 győztese.
- Liga ág (10 csapat): 6 nevezett csapat és az 1. forduló 4 győztese.
|
|
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Sparta Praha | 0–3 | HB Køge | 0–1 | 0–2 |
Osijek | 1–4 | Breiðablik | 1–1 | 0–3 |
Vllaznia Shkodër | 0–3 | Juventus | 0–2 | 0–1 |
FC Twente | 1–5 | Benfica | 1–1 | 0–4 |
Apóllon Lemeszú | 2–5 | Zsitlobud–1 Harkiv | 1–2 | 1–3 |
Servette Chênois | 3–2 | Glasgow City | 1–1 | 2–1 |
Vålerenga | 3–6 | BK Häcken | 1–3 | 2–3 |
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Levante | 2–4 | Olympique Lyon | 1–2 | 1–2 |
Arsenal | 7–0 | Slavia Praha | 3–0 | 4–0 |
Real Madrid | 2–1 | Manchester City | 1–1 | 1–0 |
VfL Wolfsburg | 5–5 (bü.) | Bordeaux | 3–2 | 2–3 (h.u.) |
Rosengård | 3–6 | TSG Hoffenheim | 0–3 | 3–3 |
Bajnoki ág
2021. szeptember 1. 18:00 |
Sparta Praha | 0–1 | HB Køge |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Kramer 73' |
2021. szeptember 8. 18:00 |
Køge | 2–0 | Sparta Praha |
---|---|---|
Fløe Nielsen 53' Kramer 83' | Jegyzőkönyv |
A Køge won 3–0-ás összesítéssel jutott tovább.
2021. szeptember 9. 19:00 (17:00 WET) |
Breiðablik | 3–0 | Osijek |
---|---|---|
Antonsdóttir 9' Ziemer 10' Albertsdóttir 48' | Jegyzőkönyv |
A Breiðablik 4–1-es összesítéssel jutott tovább.
A Juventus 3–0-ás összesítéssel jutott tovább.
2021. augusztus 31. 19:30 |
FC Twente | 1–1 | Benfica |
---|---|---|
Kalma 41' | Jegyzőkönyv | Cameirão 18' |
2021. szeptember 9. 20:00 (19:00 WET) |
Benfica | 4–0 | Twente |
---|---|---|
Lacasse 43' 50' 72' Nycole Raysla 47' | Jegyzőkönyv |
Futebol Campus, Seixal Játékvezető: Urbán Eszter (magyar) |
A Benfica 5–1-es összesítéssel jutott tovább.
2021. augusztus 31. 17:00 (18:00 EET) |
Apóllon Lemeszú | 1–2 | Zsitlobud–1 Harkiv |
---|---|---|
Freda 29' | Jegyzőkönyv | Ovdijcsuk 11' Bojcsenko 88' |
2021. szeptember 9. 17:00 (18:00 EET) |
Zsitlobud–1 Harkiv | 3–1 | Apóllon Lemeszú |
---|---|---|
Bojcsenko 15' Ovdijcsuk 20' 62' | Jegyzőkönyv | Aleksanyan 66' |
OSC Metalist, Kharkiv Játékvezető: Petra Pavlíková (szlovák) |
A Zsitlobud–1 Harkiv 5–2-es összesítéssel jutott tovább.
2021. szeptember 8. 16:00 (15:00 GMT) |
Glasgow City | 1–2 | Servette Chênois |
---|---|---|
Chinchilla 14' | Jegyzőkönyv | Boho 42' Maendly 46' |
Broadwood, Cumbernauld Játékvezető: Shona Shukrula (holland) |
A Servette Chênois 3–2-es összesítéssel jutott tovább.
2021. szeptember 1. 19:00 |
Vålerenga | 1–3 | BK Häcken |
---|---|---|
Madsen 82' | Jegyzőkönyv | Angeldal 32' 45' Blackstenius 64' |
2021. szeptember 8. 19:00 |
BK Häcken | 3–2 | Vålerenga |
---|---|---|
Blackstenius 39' 52' Rytting Kaneryd 78' | Jegyzőkönyv | Jensen 73' Stengel 88' |
A BK Häcken 6–3-as összesítéssel jutott tovább.
Liga ág
2021. szeptember 1. 21:00 |
Levante | 1–2 | Olympique Lyon |
---|---|---|
Crivelari 86' | Jegyzőkönyv | Malard 80' Morroni 84' |
Ciutat de València, Valencia Játékvezető: Jelena Međedović (szerb) |
Az Olympique Lyon 4–2-es összesítéssel jutott tovább.
2021. augusztus 31. 20:30 (19:30 GMT) |
Arsenal | 3–0 | Slavia Praha |
---|---|---|
Parris 2' Little 31' (pen.) Miedema 72' | Jegyzőkönyv |
Meadow Park, Borehamwood Játékvezető: Maria Marotta (olasz) |
Az Arsenal 7–0-ás összesítéssel jutott tovább.
A Real Madrid 2–1-es összesítéssel jutott tovább.
2021. szeptember 1. 18:00 |
VfL Wolfsburg | 3–2 | Bordeaux |
---|---|---|
Pajor 13' Roord 19' Janssen 60' | Jegyzőkönyv | Snoeijs 14' Cardia 70' |
2021. szeptember 8. 19:00 |
Bordeaux | 3–2 (h. u.) | VfL Wolfsburg |
---|---|---|
Snoeijs 36' Gomes 67' Cardia 119' | Jegyzőkönyv | Pajor 25' 102' |
Büntetőpárbaj | ||
Périsset Bilbault Folkertsma | 0–3 | Oberdorf Pajor Doorsoun |
A VfL Wolfsburg 5–5 összesítés után büntetőrúgásokkal jutott tovább.
2021. augusztus 31. 19:00 |
Rosengård | 0–3 | TSG Hoffenheim |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | De Caigny 29' Wienroither 71' Hagel 90+3' |
2021. szeptember 8. 19:00 |
TSG Hoffenheim | 3–3 | Rosengård |
---|---|---|
Wienroither 8' Linder 27' Brand 67' | Jegyzőkönyv | Čanković 17' Larsson 65' Kullashi 89' |
A TSG Hoffenheim 6–3-as összesítéssel jutott tovább.
Csoportkör
A csoportkör sorsolását 2021. szeptember 13-án, 13 órakor CEST tartották Nyonban.
A 16 csapatot négy négyes csoportba sorsolták. A együtteseket az alábbi metódus alapján osztották négy kalapba:
- Az 1. kalapban az előző sorozat győztese mellé a 2020-as UEFA-együtthatói által meghatározott három legerősebb nemzet bajnoka került.
- A 2., 3. és 4. kalapot a 2. forduló győzteseivel, az UEFA-együtthatók alapján töltötték ki.
Azonos nemzetek csapatai nem kerülhettek egy csoportba, így a sorsolás előtt az UEFA a közönség segítségével A–B–C–D csoportba sorsolta az egyező nemzetű együtteseket.
- A Barcelona és Real Madrid
- B Paris Saint-Germain és Olympique Lyon
- C Bayern München és VfL Wolfsburg
- D Chelsea és Arsenal
Csapatok
- 4 automatikus résztvevő az UEFA-együtthatók alapján
- A 2. forduló győztesei
|
|
|
|
Megjegyzés |
---|
A csoportok első két helyén végzett csapatok jutottak a negyeddöntőbe |
Csoportok
A mérkőzéseket 2021. október 5–6., október 13–14., november 9–10., november 17–18., december 8–9. és december 15–16. között rendezték.
A csoport
2021. október 6. 21:00 (20:00 GMT) |
Chelsea | 3–3 | VfL Wolfsburg |
---|---|---|
Kerr 12' England 51' Harder 90+2' | Jegyzőkönyv | Waßmuth 18' 48' Roord 34' |
2021. október 13. 18:45 |
VfL Wolfsburg | 5–0 | Servette Chênois |
---|---|---|
Huth 18' Waßmuth 26' 43' Janssen 51' Smits 68' | Jegyzőkönyv |
2021. november 9. 18:45 |
Servette Chênois | 0–7 | Chelsea |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Leupolz 8' Kirby 16' 26' Kerr 18' 20' Fleming 38' Reiten 50' |
2021. november 9. 21:00 |
Juventus | 2–2 | VfL Wolfsburg |
---|---|---|
Girelli 16' 90+1' | Jegyzőkönyv | Lattwein 25' Waßmuth 65' |
2021. november 18. 18:45 |
VfL Wolfsburg | 0–2 | Juventus |
---|---|---|
[Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Hendrich 53' Stašková 90+3' |
2021. december 8. 18:45 |
Servette Chênois | 0–3 | VfL Wolfsburg |
---|---|---|
[Report 1,Report 2 Jegyzőkönyv] | Pereira 21' Roord 84' Waßmuth 90+3' |
2021. december 16. 21:00 |
Juventus | 4–0 | Servette Chênois |
---|---|---|
Hurtig 12' Girelli 20' (11-esből) 64' (11-esből) Bonfantini 90' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] |
B csoport
2021. október 6. 21:00 (19:00 WET) |
Breiðablik | 0–2 | Paris Saint-Germain |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Khelifi 17'
|
2021. október 13. 18:45 |
Paris Saint-Germain | 5–0 | Zsitlobud–1 Harkiv |
---|---|---|
Huitema 25' 32' 42' Dudek 59' Khelifi 88' | Jegyzőkönyv |
2021. október 13. 21:00 |
Real Madrid | 5–0 | Breiðablik |
---|---|---|
Møller 6' 20' 43' Carmona 48' Navarro 89' | Jegyzőkönyv |
2021. november 9. 21:00 |
Paris Saint-Germain | 4–0 | Real Madrid |
---|---|---|
Katoto 13' 54' Däbritz 41' Gálvez 65' | Jegyzőkönyv |
2021. november 18. 18:45 (17:45 WET) |
Breiðablik | 0–2 | Zsitlobud–1 Harkiv |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Sevcsuk 42' Ovdijcsuk 74' |
2021. december 8. 18:45 (19:45 EET) |
Zsitlobud–1 Harkiv | 0–6 | Paris Saint-Germain |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Huitema 15' Bachmann 21' 40' Baltimore 37' Fazer 44' Ilestedt 54' |
2021. december 8. 21:00 (20:00 WET) |
Breiðablik | 0–3 | Real Madrid |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Asllani 10' 40' (11-esből) Zornoza 82' |
2021. december 16. 18:45 |
Paris Saint-Germain | 6–0 | Breiðablik |
---|---|---|
Bachmann 10' Huitema 45' 90+4' Diani 60' Baltimore 69' Luana 86' | Jegyzőkönyv |
2021. december 16. 18:45 |
Real Madrid | 3–0 | Zsitlobud–1 Harkiv |
---|---|---|
Peter 19' Oroz 41' González 90+2' | Jegyzőkönyv |
C csoport
2021. október 5. 18:45 |
TSG Hoffenheim | 5–0 | HB Køge |
---|---|---|
Naschenweng 18' Billa 47' Bühler 61' De Caigny 63' 90+3' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] |
2021. október 5. 21:00 |
Barcelona | 4–1 | Arsenal |
---|---|---|
Caldentey 31' Putellas 42' Oshoala 47' Martens 84' | Jegyzőkönyv | Maanum 74' |
2021. október 14. 21:00 (20:00 GMT) |
Arsenal | 4–0 | TSG Hoffenheim |
---|---|---|
Little 21' (11-esből) Heath 45+2' Miedema 52' Williamson 86' | Jegyzőkönyv |
2021. november 10. 18:45 |
HB Køge | 1–5 | Arsenal |
---|---|---|
Pokorny 71' | Jegyzőkönyv | Catley 27' Parris 62' Foord 69' Patten 85' Nobbs 89' |
2021. november 10. 18:45 |
Barcelona | 4–0 | TSG Hoffenheim |
---|---|---|
Hermoso 5' Putellas 19' 33' Torrejón 74' | Jegyzőkönyv |
2021. november 17. 18:45 |
TSG Hoffenheim | 0–5 | Barcelona |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Putellas 41' (11-esből) Paredes 53' Bonmatí 57' Torrejón 89' Crnogorčević 90+2' |
2021. november 17. 21:00 (20:00 GMT) |
Arsenal | 3–0 | HB Køge |
---|---|---|
Foord 16' Wubben-Moy 83' Miedema 88' | Jegyzőkönyv |
2021. december 9. 18:45 |
HB Køge | 1–2 | TSG Hoffenheim |
---|---|---|
Carusa 9' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Billa 27' (11-esből) 38' (11-esből) |
2021. december 9. 20:00 (19:00 GMT) |
Arsenal | 0–4 | Barcelona |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | Bonmatí 22' Hermoso 28' 75' Rolfö 45+2' |
2021. december 15. 21:00 |
TSG Hoffenheim | 4–1 | Arsenal |
---|---|---|
Brand 22' Hagel 55' 57' Corley 60' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Wienroither 38' |
2021. december 15. 21:00 |
Barcelona | 5–0 | HB Køge |
---|---|---|
Ouahabi 10' Rolfö 29' Putellas 44' Engen 65' Martens 73' | Jegyzőkönyv |
D csoport
2021. október 5. 18:45 |
BK Häcken | 0–3 | Olympique Lyon |
---|---|---|
[Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Malard 10' Macario 48' Larsen 53' |
2021. október 14. 18:45 |
Bayern München | 4–0 | BK Häcken |
---|---|---|
Schüller 8' 11' Dallmann 70' Damnjanović 90+1' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] |
2021. október 14. 21:00 |
Olympique Lyon | 5–0 | Benfica |
---|---|---|
Buchanan 29' 63' Van de Donk 31' Malard 53' Macario 56' (11-esből) | [Report 1, Report 2 Jegyzőkönyv] |
2021. november 10. 21:00 |
Olympique Lyon | 2–1 | Bayern München |
---|---|---|
Henry 50' Cayman 86' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Buchanan 25' |
2021. november 10. 21:00 (20:00 WET) |
Benfica | 0–1 | BK Häcken |
---|---|---|
[Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] | Rubensson 76' (11-esből) |
2021. november 17. 18:45 |
BK Häcken | 1–2 | Benfica |
---|---|---|
Rubensson 74' (11-esből) | [Report 1, Report 2 Jegyzőkönyv] | Lacasse 3' Amado 90+2' |
2021. november 17. 21:00 |
Bayern München | 1–0 | Olympique Lyon |
---|---|---|
Kumagai 69' | [Report 1, Report 2 Jegyzőkönyv] |
2021. december 9. 18:45 |
BK Häcken | 1–5 | Bayern München |
---|---|---|
Blackstenius 36' | [Report 1, Report 2 Jegyzőkönyv] | Asseyi 39' Damnjanović 45' 55' Dallmann 73' Beerensteyn 87' |
2021. december 9. 21:00 (20:00 WET) |
Benfica | 0–5 | Olympique Lyon |
---|---|---|
[Report 1, Report 2 Jegyzőkönyv] | Hegerberg 1' 45+3' Renard 27' Mbock Bathy 40' Bruun 52' |
2021. december 15. 18:45 |
Olympique Lyon | 4–0 | BK Häcken |
---|---|---|
Macario 35' Hegerberg 52' Henry 76' Cayman 79' | [Report 1 Report 2 Jegyzőkönyv] |
2021. december 15. 18:45 |
Bayern München | 4–0 | Benfica |
---|---|---|
Vilhjálmsdóttir 26' Schüller 28' Gwinn 48' (11-esből) Bühl 49' | Jegyzőkönyv |
Kieséses szakasz
Negyeddöntők | Elődöntők | Döntő | ||||||||||||||||
Real Madrid | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
Barcelona | 3 | 5 | 8 | |||||||||||||||
Barcelona | 5 | 0 | 5 | |||||||||||||||
VfL Wolfsburg | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
Arsenal | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||
VfL Wolfsburg | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
Barcelona | 1 | |||||||||||||||||
Olympique Lyon | 3 | |||||||||||||||||
Juventus | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||
Olympique Lyon | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||
Olympique Lyon | 3 | 2 | 5 | |||||||||||||||
Paris Saint-Germain | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||
Bayern München | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
Paris Saint-Germain | 2 | 2 | 4 |
Negyeddöntők
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Bayern München | 3–1 | Paris Saint-Germain | 1–2 | 2–2 (h.u.) |
Juventus | 3–4 | Olympique Lyon | 2–1 | 1–3 |
Arsenal | 1–3 | VfL Wolfsburg | 1–1 | 0–2 |
Real Madrid | 3–8 | Barcelona | 1–3 | 2–5 |
Mérkőzések
2022. március 30. 21:00 |
Paris Saint-Germain | 2–2 (h.u.) | Bayern München |
---|---|---|
Baltimore 17' Bachmann 112' | Jegyzőkönyv | Kumagai 19' Schüller 55' |
A Paris Saint-Germain 4–3-as összesítéssel jutott tovább.
2022. március 31. 21:00 |
Lyon | 3–1 | Juventus |
---|---|---|
Hegerberg 33' Malard 35' Macario 73' | Jegyzőkönyv | Stašková 84' |
Az Olympique Lyon 4–3-as összesítéssel jutott tovább.
A VfL Wolfsburg 3–1-es összesítéssel jutott tovább.
2022. március 22. 21:00 |
Real Madrid | 1–3 | Barcelona |
---|---|---|
Carmona 8' | Jegyzőkönyv | Putellas 53' (11-esből) 90+4' Pina 81' |
2022. március 30. 18:45 |
Barcelona | 5–2 | Real Madrid |
---|---|---|
León 8' Bonmatí 52' Pina 55' Putellas 62' Hansen 70' | Jegyzőkönyv | Carmona 16' (11-esből) Zornoza 48' |
A Barcelona 8–3-as összesítéssel jutott tovább.
Elődöntők
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Barcelona | 5–3 | VfL Wolfsburg | 5–1 | 0–2 |
Olympique Lyon | 5–3 | Paris Saint-Germain | 3–1 | 2–1 |
Mérkőzések
2022. április 22. 18:45 |
Barcelona | 5–1 | VfL Wolfsburg |
---|---|---|
Bonmatí 3' Hansen 10' Hermoso 33' Putellas 38' 85' (11-esből) | Jegyzőkönyv | Roord 70' |
A Barcelona 5–3-as összesítéssel jutott tovább.
2022. április 24. 17:00 |
Olympique Lyon | 3–2 | Paris Saint-Germain |
---|---|---|
Renard 23' (11-esből) Macario 34' 50' | Jegyzőkönyv | Katoto 6' Dudek 58' (11-esből) |
2022. április 30. 21:00 |
Paris Saint-Germain | 1–2 | Olympique Lyon |
---|---|---|
Katoto 62' | Jegyzőkönyv | Hegerberg 14' Renard 83' |
Az Olympique Lyon 5–3-as összesítéssel jutott tovább.
Döntő
2022. május 21.[2] 19:00 |
Barcelona | 1–3 | Olympique Lyon |
---|---|---|
Putellas 41' | Jegyzőkönyv | Henry 6' Hegerberg 23' Macario 33' |
A 2021–2022-es UEFA Női Bajnokok Ligája győztese |
---|
Olympique Lyon 8. cím |
Statisztikák
Góllövőlista
H. | Név | Csapat | Gól |
---|---|---|---|
Alexia Putellas | Barcelona | 11 | |
Tabea Waßmuth | VfL Wolfsburg | 10 | |
Catarina Macario | Olympique Lyon | 8 | |
Marie-Antoinette Katoto | Paris Saint-Germain | 7 | |
Ada Hegerberg | Olympique Lyon | 6 | |
Jordyn Huitema | Paris Saint-Germain | ||
Cristiana Girelli | Juventus | 5 | |
Jennifer Hermoso | Barcelona | ||
Jill Roord | VfL Wolfsburg | ||
Ramona Bachmann | Paris Saint-Germain | 4 | |
Aitana Bonmatí | Barcelona | ||
Sam Kerr | Chelsea | ||
Lea Schüller | Bayern München |
Források
- UEFA.com
Jegyzetek
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap