Mistrovství Asie ve sportovním lezení 2010
19. Mistrovství Asie ve sportovním lezení | |
---|---|
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Čína Čína |
Organizace | IFSC, ACSC, CMA |
Web | ifsc-climbing.org cmasports.sport.org.cn |
Obtížnost | |
Město | Čchang-č' |
Datum | 16.-19. září |
Zlato | Min Hjon-pin Kim Ča-in |
Stříbro | Son Sang-won Akijo Noguči |
Bronz | Kazuma Watanabe Sin Un-son |
Rychlost | |
Město | Čchang-č' |
Datum | 16.-19. září |
Zlato | Alexandr Nigmatulin Che Cchuej-lien |
Stříbro | Omid Sheikhbahaei Yang Wang |
Bronz | Mohsen Mohammadinegad Chunhua Li |
Bouldering | |
Město | Čchang-č' |
Datum | 16.-19. září |
Zlato | Min Hjon-pin Akijo Noguči |
Stříbro | Cukuru Hori Kim Ča-in |
Bronz | Keita Mogaki Sin Un-son |
← 2009 2010 2012 → |
Mistrovství Asie ve sportovním lezení 2010 (anglicky: Asian Continental Championship) se uskutečnilo již po devatenácté, v čínském Čchang-č' ve třech disciplínách (v lezení na obtížnost, rychlost a v boulderingu).[1]
Průběh závodů
V lezení na obtížnost postoupilo do finále devět mužů pro shodné pořadí v semifinále, o prvním a druhém místě rozhodovalo superfinále. Celkem měli domácí závodníci osm finalistů a tři ženy na stupních vítězů v lezení na rychlost.
Výsledky mužů a žen
Pořadatelská země
obtížnost | rychlost | bouldering | |||
---|---|---|---|---|---|
muži | ženy | muži | ženy | muži | ženy |
1. Min Hjon-pin | 1. Kim Ča-in | 1. Alexandr Nigmatulin | 1. Che Cchuej-lien | 1. Min Hjon-pin | 1. Akijo Noguči |
2. Son Sang-won | 2. Akijo Noguči | 2. Omid Sheikhbahaei | 2. Yang Wang | 2. Cukuru Hori | 2. Kim Ča-in |
3. Kazuma Watanabe | 3. Sin Un-son | 3. Mohsen Mohammadinegad | 3. Chunhua Li | 3. Keita Mogaki | 3. Sin Un-son |
4. Akito Macušima | 4. Hung Ying Lee | 4. Ning Zhang | 4. Hung Ying Lee | 4. Kazuma Watanabe | 4. Xuhua Pan |
5. Keita Mogaki | 5. Xuhua Pan | 5. Nikita Devyaterikov | 5. Dinara Irsaliyeva | 5. Gholamali Baratzadeh | 5. Asaki Hagiwara |
6. Seolbin Sim | 6. Hiu Ying Liu | 6. Yuhang Zhang | 6. Tamara Kuzněcovová | 6. Son Sang-won | 6. Tamara Kuzněcovová |
7. Jaha Kim | 7. Elnaz Rekabi | 7. Artyom Devyaterikov | 7. Anastassiya Bryakina | — | — |
8. Xiangyang Ye | 8. Tamara Kuzněcovová | 8. Mikhail Yekimenko | 8. Sajadeh Soltaninejad | — | — |
9. Davoud Rakabi | — | — | — | — | — |
2/9 finalistů | 8 finalistek | 4/8 finalistů | 4/8 finalistek | 6 finalistů | 6 finalistek |
24 semifinalistů | 22 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek | 20 semifinalistů | 20 semifinalistek |
34 mužů | 22 žen | 26 mužů | 19 žen | 32 mužů | 23 žen |
Medaile podle zemí
pořadí | stát | celkem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Jižní Korea Jižní Korea | 3 | 2 | 2 | 7 |
2. | Japonsko Japonsko | 1 | 2 | 2 | 5 |
3. | Čína Čína | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Kazachstán Kazachstán | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Írán Írán | 0 | 1 | 1 | 2 |
Zúčastněné země
(dle nejlepšího závodníka) | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
obtížnost | rychlost | bouldering | ||||||||||||||||||
muži | ženy | muži | ženy | muži | ženy | |||||||||||||||
1. | ||||||||||||||||||||
2. | ||||||||||||||||||||
3. | ||||||||||||||||||||
4. | ||||||||||||||||||||
5. | ||||||||||||||||||||
6. | — | |||||||||||||||||||
7. | — | |||||||||||||||||||
8. | — | |||||||||||||||||||
9. | — | — | ||||||||||||||||||
10. | — | — | — | — | ||||||||||||||||
11. | — | — | — | — | — | |||||||||||||||
(11) | 10 | 9 | 8 | 5 | 11 | 9 |
Odkazy
Reference
- ↑ IFSC: výsledky MA 2010
Související články
Externí odkazy
- Kalendář mezinárodních závodů IFSC
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství Asie ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
starší mistrovství • Kuala Lumpur 2000 • Jakarta 2001 • Tojama 2002 • Peking 2003 • Jižní Čolla 2004 • Kermán 2005 • Kao-siung 2006 • Kanton 2007 • Kanton 2008 • Čchunčchon 2009 • Čchang-č' 2010 • Chuang-š' 2011 • Leye 2012 • Teherán 2013 • Lombok 2014 • Ning-po 2015 • Duyun 2016 • Teherán 2017 • Kurajoši 2018 • Bogor 2019 • Soul 2022 |
Závody ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Disciplíny | ||
Světové | ||
Kontinentální | Mistrovství Afriky • Mistrovství Asie • Mistrovství Asie juniorů • Akademické mistrovství Asie • Mistrovství Evropy • Mistrovství Evropy juniorů • Evropský pohár juniorů • Akademické mistrovství Evropy • Panamerické mistrovství | |
Národní | Mistrovství Česka • Český pohár • Česká boulderingová liga • Akademické mistrovství Česka • Mistrovství Česka mládeže • Mistrovství Francie • Mistrovství Itálie • Italský pohár • Mistrovství Německa • Mistrovství Polska • Mistrovství Rakouska • Mistrovství Slovenska • Mistrovství Španělska • Mistrovství Švýcarska • Mistrovství USA | |
Individuální | ||
Ostatní | Petrohradské Padání • Mejcup • U14 • Překližka cup • Moravský pohár mládeže | |
Multisportovní | Letní olympijské hry • Letní olympijské hry mládeže • Světové hry • Asijské hry • Zimní armádní světové hry | |
Organizace |
Portály: Čína | Sport